Na účet mi prišlo výživné od neznámej odosielateľky

kate211
9. júl 2021

Dobry den,

mam 8 rocnu dceru. S jej biologickym otcom sa nestretavam ani ja, ani dcera. Ja som vydata, mam manzela, dcera vie, ze manzel neni jej otcom.

S biolog. otcom nekomunikujeme vobec. Nemam na neho kontakt, on si ma zablokoval uz pred 4 rokmi, neviem o nom vobec nic, vlastne ani neviem, aku ma adresu.

Plati mi pravidelne a vcas vyzivne, presne tak, ako stanovil sud pred 5 rokmi.

Dnes mi prislo na ucet 300 eur, v sprave pre prijemca bolo 'skolske pomocky pre -meno dcery-' a odosielatelom je nejaka zena.

Co by ste si o tom mysleli?

V januari sa stala este taka vec: prisla mi sms od manzelky biologickeho otca dcery. Pytala sa, ci by nebolo mozne vziat dceru na hodinovu prechadzku. Vyzdvihli by ju ona aj jej manzel (bio otec dcery). Odpisala som, nech ma v tychto zalezitostiach kontaktuje kedykolvek jej manzel.

Ja som rozhodnuta, poslat peniaze spat na ucet odosielatelky.
Pre mna je cela udalost velmi zvlastna.

puertorico
9. júl 2021

možno má bio otec účet spoločný s jeho ženou a preto to meno odosielateľa. Alebo nemá peniaze a ona poslala.

s_a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danulicek
9. júl 2021

A tu nejaku ženu poznas alebo je to pre teba celkom cudzie meno?
Aha už čítam aj nadpis 🙈 no kazdopadne asi by som pátrala, kto a s akým umyslom poslal takúto sumu. Chápem, že si rozhodnutá poslat peniaze naspat, ale možno to nie je nic “zvláštne”, len čudná zhoda náhod.

Inak to, že manželka bio otca sa zaujímala, ja z mojho pohladu vidím ako pozitívne. Malokedy to takto funguje. Len teda nevidím do vášho pribehu...

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margitaf
9. júl 2021

Ja by som zavolala na číslo tej jeho manželky a vyzistila ci to je od nej, ono ak by bola ta ženská normálna tak je to super, lepšie neskoro ako nikdy aby si dcéra nejako nasla cestu k otcovi, ak majú spolu deti, sú to jej nevlastní súrodenci, ak majú záujem spolupracovat, myslím, že by nebolo odveci sa tomu nebránit, držím palce

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina1001
9. júl 2021

@kate211 ja by som šla do banky aby kontaktovala odosielateľa či to nieje omyl

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_a
9. júl 2021

Ja by som tie peniaze nevracala, keď tam bolo meno dcéry.. mozno maju zaujem sa začať stretávať s dcérou.. možno by to dali aj na súd ak by si nezačala "spolupracovať" a neviem či by bolo v tvoj prospech, ak by tam ukázali že si vrátila peniaze, čo boli poslané pre dcéru

ofzuza
9. júl 2021

Napis ex ci je to vyzivne od neho

margitaf
9. júl 2021

Možno ako žena si uvedomuje zvýšené nároky na dieťa a nechcela ukratit dieťa svojho manžela, len teda ci to nebolo poza jeho chrbát lebo ak áno tak on je teda chmulo, narozdiel od nej

s_a
9. júl 2021

Aha teraz čítam že to meno odosielateľa nepoznáš.. no je to zvláštne..

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margitaf
9. júl 2021

@kate211 áno, prečo nie? Možno nájdete spoločnú reč a bude to pre dobro dcéry, možno ta ženská je normálna, ved nik iný asi "podozrivý" z poslania tých peňazí nie je

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1aduliatko1
9. júl 2021

@kate211 treba sa spýtať ex...či poslal peniaze z iného účtu..omyl to isto nie je, ked je tam uvedené meno dcérky

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ofzuza
9. júl 2021

@kate211 zavolaj z ineho cisla. Alebo posli email.

3009
9. júl 2021

@kate211 však ak tam je meno tvojej dcéry tak to nemôže byť mylná platba. Veď napíš ex. či poslali peniaze z toho č. účtu.

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
9. júl 2021

Tak myslím, že jeho žena je charakternejsia ako biologicky otec tvojej dcéry a zrejme si berie na zodpovednosť tak trochu vynahradiť jeho nezáujem.

hindakus
9. júl 2021

@kate211 tipujem, že je to tak, že nová partnerka ex-a má už s ním deti a túži po tom, aby sa súrodenci poznali a vídali. Ex je ale k tomu chladný. Tá neznáma môže byť trebárs mama tej pani

kristina1001
9. júl 2021

@kate211 iba že by mal ešte jednu dcéru alebo má dcéru ťa jeho manželka a zhodou okolností majú rovnaké mena alebo omylom zadala meno tvojej dcéry ja by som to riešila v banke keď mieste v kontakte

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danulicek
9. júl 2021

@jaskolka tiež to tak vidím. Ale meno tej odosielatelky autorka nepozná - ak by to bola jeho žena, možno by aspoň krstné meno sedelo s manzelkou. Nemôže to byt pripadne mama bio otca? Žeby ju osvietilo a vnučke poslala aspoň peniaze?

trema
9. júl 2021

Bud si ich nechas, ved ich niekto poslal pre tvoju dceru, niekto, kto ma tvoje cislo uctu a vie jej meno.. alebo ich mozes poslat naspat, napisat, ze nevies, od koho su peniaze, dotycnu nepoznas, takze ich vracias

kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_a
9. júl 2021

No tak som to myslela že ak sa ti ozvu že by ju chceli vidieť tak sa im nebranit.. samozrejme asi by som ju nepustila hneď sami s nimi, ale pod tvojim dozorom.. a nevracat zatiaľ peniaze.. nemusíš ich minút a keď zistis čo je vo veci a nebude sa ti to pozdávať, tak ich vratis neskôr..
Možno ta jeho žena má fakt zaujem tvoju dcéru spoznať a dopadlo by to lepšie ako cakas.. alebo sa ex boji ozvať tebe priamo aby jeho žena nežiarila.. ktovie 🤷🏼‍♀️

kristina1001
9. júl 2021

@kate211 veď práve keď nieste v kontakte tak to nemáš od kade vedieť