Návrh na zverenie detí do svojej opatery

aniada123
22. apr 2018

dobrý deň , chcela by som poradiť
Chcem dať navrh na zverenie detí do svojej starostlivosti. Aký ju postup ? tie čo ste davali teraz nedávno prípadne riešite to teraz ?
S bývalým sme zosobášení neboli, deti su neplnolete /škola,školka/
Kedže sa s ním nedá dohodnuť podobrotky, musím to riešiť takto už .
Kedže som nechcela ani výživne , snažila somn sa naozaj podobrotky bez ťahania po sudoch dohodnuť ale neuspešne
Mam noveho partnera a to nedokaže vstrebať , pričom nas vzťah neklapal veeeľmi dlho nab on to dobre vie . Zotrvavala som s ním len kvoli detom a to bolo zbytočne
Same vyhražky, nadavky, a dostalo sa to do takeho štadia že som ho udala na polícii , čo samozrejme skončilo pokutou a dvoma zaznamami .

Takže budem rada ak mi poradíte , samozrejme že sa aj bojím toho že prídem o deti, kedže on pojde cez všetko , klamstvami, priklašlovaním situacii a podobne .
Alebo akým sposobiom ho prinutiť aby sme sa dohodli gez natahovačiek
Lebo či idem podobrotky, či nie stale je ton o tom istom
Jeho odpoved znie budem za dobre ale nedovolím aby im on nahradil otca , a chodil ku vam , ked budeš sama budem za dobre
pricom nikto mu deti neberie, moze príst kedykolvek, vziat si ich , byt s nimi, komunikovať so mnou ohladom deti stale......

zuzanapjat
22. apr 2018

Treba podať na súd žiadosť o zverenie detí do osobnej starostlivosti. Bude vám pridelená nejaká pracovníčka ÚPSVaR, tá to s vami preberie, zároveň sa tam môže uviesť i výška výživného, či predstava o tom, kedy bude môcť otec detí ich navštevovať, alebo si ich brávať. A o to, žeby vám ich súd nezveril sa neobávajte. To by ste musela byť extrémny prípad matky alkoholičky, ktorá nie je schopná ani odniesť deti do škôlky, alebo učiť sa s nimi, či navariť im, alebo by sa preukázalo, že nechávate doma deti samé atď.atď.

marshmallow
22. apr 2018

Klasika vyhrazky...ešte sa napočuvate...a na vyživne maju deti narok...nevidim dovod nevybavit si...novy partner je tu teraz...no o rok uz nemusite byt spolu...

michaelats
30. apr 2018

zverili mne do starostlivosti. Ex priateľ si ho berie v nedeľu od 10 do 13tej k nim domov. Včera ho mal po 2tyzd. Keďže bol chorý. Prišiel ku mne uplakany nepokojný celú noc sa budil zo spánku... Co on mal vždy pokojný spánok a spinkal celú noc. A dnes keď som ho obliekala von strašne plakal. Musím mu ho dat aby s ním šiel domov alebo až keď to určí sud. Ďakujem