Neodkladné opatrenie

hejyou
28. júl 2021

Ahojte,viete mi poradit ci ma moze pri neodkladnom opatreni zastupovat advokat,s tym,ze ak bude predvolanie pred sud,co isto bude,pojde tam za mna on? Nemam kde deti nechat a vobec nemam chut tam ist. Co k tomu bude potrebovat? Dakujem pekne

malinoismum
28. júl 2021

@hejyou Splnomocnenie

hejyou
autor
28. júl 2021

@malinoismum dakujem to bude mat,a nieco viac k tomu vies mi prosim poradit? Sobasny list,rodne listy?

loginexistuje
28. júl 2021

pri neodkladnom predvolanie na sud nebuva radsej si zaplat advokata na spisanir navrhu lebo neodkladne sa nedava len tak lahko a musi byt velmi dobre zdovodnene

hejyou
autor
28. júl 2021

@loginexistuje byva aj predvolanie na sud,bola u mna soc.kurat.a hned mi to povedala.... ano zaplatim si advokata. Len potrebujem k tomu nieco blizsie,nejake paky,co mi pomoze nech mam viac ako 150e na dve deti.

zuzanka.zuzu
28. júl 2021

@hejyou vsak na to si platis advokata, ktory toto vsetko vie co treba k tomu... nemusis si to zistovat po forach

hejyou
autor
28. júl 2021

@zuzanka.zuzu to mas pravdu,ale advokat je odomna 50km vzdialeny,a nechcem tam chodit na dva razy.vsetko potrbne mu chcem zobrat a nech sa to uz riesi. ;)

gabikaa96
28. júl 2021

@hejyou ja akurát teraz riešim toto,mne advokát všetko napísal a podal na súd, minulý týždeň vydali neodkladny ale nebolo predvolanie, len cca dva týždne po podaní som dostala list zo súdu že vydali neodkladny.

barus26
28. júl 2021

@hejyou robím na súde a nie, pri neodkladnom opatrení nikoho na sud nevoláme. Proste napiseme rozhodnutie a to doručíme obom stranám, hotovo. Sú napríklad aj 24-hodinové neodkladne opatrenia, vtedy by sme len ťažko niekoho dostali na sud.. Ale ani pri 30-dňových nikoho nevolame.. To sa nepojednava

hejyou
autor
28. júl 2021

@barus26 super ta kolizna asi nic nevie sa mi zda... prosim ta povedz mi,aka je tam realna sanca,ze zenybdostanu viac ako 150 e na dve deti? Co je moj pripad. Som na rodicaku maly skolkar 4 a druhy 2 roky. Dakujem pekne za info z pravej ruky 🙂

loginexistuje
28. júl 2021

@hejyou riesila som viacero neodkladnych a nikdy nebolo predvolanie .... ak mas advokata tak mu napis zavolaj nemusis to riesit len osobne najmä v tejto dobe

loginexistuje
28. júl 2021

@hejyou aky ma manzel prijem ? od toho sa to bude odvijat ....

barus26
28. júl 2021

@hejyou to záleží naozaj od veľa veci .. Od jeho príjmu, výdavkov a tak ďalej… To sa takto nedá povedať ale držím ti palce… A k tomu čo potrebuješ .. Zavolaj určite právnikovi aby ti povedal čo všetko máš doložiť aby si nemusela chodiť na viackrát 😊

hejyou
autor
28. júl 2021

@loginexistuje dakujem pojdem za nim osobne,mam v tom meste aj dr na ten termin. Len neviem co mu mam vsetko priniest,aby som nemusela na 2 razy chodit

hejyou
autor
28. júl 2021

@loginexistuje 1300 v hrubom

hejyou
autor
28. júl 2021

@barus26 dakujem pekne tak to urobim 🙂

hejyou
autor
28. júl 2021

@barus26 pravnik povedal,ze neodkladne opatrenie,tam davaju len min.vysku vyzivneho a tam nepredvolavaju a nezistuju majetkove pomery rodicov. Potom jedine neodkladnu upravu a tam ziadat zverenie deti,a vyzivne a tam uz predvolavaju a zistuju vsetko...

barus26
28. júl 2021

@hejyou no na take veci že zverenie deti a výživné a tak ďalej samozjreme treba podat normalny návrh, kde sa bude pojednávať a bude sa tam riesit všetko a bude to aj trvat nejaký čas…. Nie neodkladne opatrenie..Ja nejsom sudca ale teda neviem že či neodkladným opatrením sa môže nejak dlhodobo priznať výživné a podobne. Take veci sa už vždy pojednávajú. Väčšinou neodkladne opatrenie sme mali take, že zákaz priblíženia, zákaz kontaktovania a podobne

hejyou
autor
28. júl 2021

@barus26 ved to,ze to trva aj pol roka...za pol roka,mozno budem ziadat o rozvod,takze toto by mi tiez moc nepomohlo... zistuju sa majetkove pomery a rok dozadu prijem moj aj muzov... vsetko na nic.

loginexistuje
28. júl 2021

@hejyou 100 ku na kazde dieta by si mojla dostat pri mozno na starsie 100 a mladsie 75 ale ziadaj viac 150 na kazde a to ti ponizia

hejyou
autor
28. júl 2021

@loginexistuje ziadat pri com? Pri neodkladnom opatreni mi tolko nedaju...davaju 30% z minim.mzdy. ze vraj

a_adamcova
28. júl 2021

@hejyou Neodkladné opatrenie sa nedáva pokiaľ chceš riešiť zverenie dieťaťa a výživné. To si podaj riadny návrh na súd. Síce to potrvá chvíľku, ale takto si zbytočne budeš platiť právnika na tento úkon, lebo ti neodkladné zamietnu.

hejyou
autor
28. júl 2021

@a_adamcova presne to urobim dakujem.len blbe,ze pravnik mi povedal,ze pokial ja mam opatrovat.plus rodine prid.co je 900e spolu a muz zarobi 1300 tak viac mi mozno ani nedaju ako tych 150 na obe co mam

a_adamcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
a_adamcova
28. júl 2021

@hejyou Všetko záleží od sudcu a nie od právnika. Právnik tú sumu môže obhájiť, ale rozhoduje stále sudca.

loginexistuje
28. júl 2021

@hejyou sak jasne ale prinriadnom pojednavani za mna absolutne nechapem preco vobec davas neodkladko na vyzivne a zbytocne sa tym natahuje riadne konanie

katarina1602
27. jún 2022

@loginexistuje prosím radu.. ak bdueme podávať neodkladne opatrenie na rozhodnutie o škôlke je možné že rozhodnú aj skôr ako 30 dni? Otec škôlku podpísal prihlasovali sme do 7 škôlok. Vzali ho do jednej a to do tej čo je bližšie mne čiže logicky bližšie aj malému keďže je viac u mna ako u otca. No zrazu otec zavolal do škôlky že pn nesúhlasí lebo to nepodpísal, potom povedal že podpísal ale ja som tam niečo dopisala no len zle chce robiť. No osobne bol v škôlke a povedal že si rozhodnutie nepreberie nech mu ho riaditeľka pošle. Obe vieme že preto aby si ho prebral až na 18 deň odvtedy mu začne plynúť 15 dni na odvolanie a vlastne až vtedy ak sa odvolá čo vieme že urcote sa keďže toto robí čo robí tak au vtedy môžeme dať na neodkladne opatrenie. Lenže to už bude pól augusta a ak súd nerozhodne ja neviem asi aj hneď tak školka neviem asi nebdue čakať a maly nebdue môcť nastúpiť neskôr alebo neviem som zufala