Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neplatenie výživného a poberanie vdovského po smrti ženy

blazon31
8. jún 2015

Chcela by som za opytat ze ci manzel co za nestará o ženu 10 rokou a neplati vyzivne na tri deti a po jej smrti si pokojne pobera vdovsky ?! Da sa nieco robit ? Dakujem

rachel36a
8. jún 2015

Nie, bohuzial

blondiee83
8. jún 2015

No minimalne to vyzivne sa da a treba poriesit....

pribinak
9. jún 2015

ak ma dlh na výživnom 3 a viac mesiacov, treba, aby zákonný zástupca maloletých deti šiel políciu dat trestne oznámenie pre neplnenie si vyživovacej povinnosti
Ak je uz dieta dospelé, ale pokračuje v štúdiu, tak aj to môže ísť
Treba papier zo sudu, rodné listy a občiansky

anatalia77
9. jún 2015

Ta zena je po smrti,takze vymahanie vyzivneho je bezpredmetne.
Proste:manzelia neziju spolu 10 rokov,on neprispieval na deti. Kedze matka deti zomrela,jej "este"manzel ma pravo na vdovsky dochodok.

bonaqa2013
9. jún 2015

skús napísať na HNonline . sk Tam nájdeš poradňa.

darina1952
9. jún 2015

podľa môjho názoru, ak boli 10rokov "odlúčení" - neboli rozvedení a nebolo súdom určené výživné, tak sa nebude dať vymáhať nič. Nárokovať sa dá len na základe "papieru" o určení výživného. 😒

klincek
9. jún 2015

@blazon31 bohuzial tazko. zena sa s nim mala za svojho zivota rozviest a riesit vyzivne na deti a pripadne aj na seba (ak bola chora). kedze v case jej smrti boli manzelmi, on bohuzial ma (pri splneni zakonnych podmienok) na vdovecky dochodok narok.
jedine ze by sa niekto odhodlal preukazat, ze chlap zakonne podmienky pre vznik naroku nesplnil.. treba sa presne pozriet, ake presne tie podmienky su, a napisat podnet do Socialnej poistovne, v ktorom ich splnenie spochybni-mozu mu ten dochodok potom odnat. ale musis ho proste "udat".

Tu začni písať odpoveď...

Odošli