Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepreberanie súdnej zásielky

ivulik2311
1. nov 2020

Ahojte. Chcem sa spytat..moj ex neprebera hibec postu zo sudu, a neotvara ani policii, uz 4 razy sa mu to snazila dorucit policia. Ide o trestny rozkaz, ze ma podmienku 2 roky a potom pol roka vykon trestu. Ja som.si to prezvala pred 2 mesiacmi. A stale to nenadobudlo pravoplatnost tym ze on si to este neprevzal. Ja len chcem vediet ze co s tym bude dalej, ak ho policia v najblizsej dobe nezastihne, nedoruci mu to. Dakujem

puskaruka
1. nov 2020

Pôjde za rodinnými príslušníkmi

ivulik2311
autor
1. nov 2020

@puskaruka ved ano ale oni potrebuju jeho. Ja myslim tak ze co bude dalej ak.sa ho nedopatraju.

pribinak
1. nov 2020

@ivulik2311 dajú ho do celoštátnej pátračky.

hipuska
1. nov 2020

A fikcia doručenia v tomto prípade neplati?

lienocka2808
1. nov 2020

@ivulik2311 oresne ako pise hipuska, v dorucovani zasielok plati fikcia dorucenia. Ale podmienkou je. Aby dotycna osoba mala meno na schranke, tam postarka necha zlty listok - oznam o ulozeni zasielky na poste. Ak si ho osoba nepreberie, na 18ty den ulozenia zasielky sa list berie ako prevzaty. Ak osoba nema meno na schranke, fikcia dorucenia sa nemoze uplatnit a zasielka sa vrati s dovodom ako "adresat neznamy"

hipuska
2. nov 2020

@lienocka2808 malo by to byť, že ak na súde uviedol dorucivaciu adresu a neprevezme ju, keď sa zasiela vráti na súd, až vtedy berú ako doručenu. Len ktovie ako v tomto prípade, keď autorka píše, že to už je 2 mesiac a nie je právoplatné. Tak ktovie

ivulik2311
autor
2. nov 2020

@hipuska policajti sa mu to snazia dorucovat.

hipuska
2. nov 2020

@ivulik2311 aha jasné. Môjmu ex vlastne tiež doručili trestné domov, kde ho nenašli tak ho vyhľadali v práci. Neviem prečo, to nejde poštou...

jvasenka
2. nov 2020

@ivulik2311 neviem ako to je teraz ale dorucovalo sa na tp ak nic tak aj na prechodny ak nejaky bol aj za sucinnosti policie aj zamestnávatela..ale po vycerpani vsetkych moznosti (niekedy sa kontaktovali aj rod prislusnici) sa davala fikcia dorucenia...skus sa obratit priamo na sud (asistentku) preco to tak dlho trva a aky bude dalsi postup

lienocka2808
2. nov 2020

@hipuska ano, mozu vyuzit aj dorucovanie policiou, ja robim rozkazy o priestupkoch a davam to dorucovat mestskymi policajtami, ak sa mi vrati list ako adresat neznamy. Neviem, kde je v tomto pripade chyba. Ked nedorucia policajti tak cez fikciu a dovi dopo.