Neuvedenie mena otca a predvolanie na súd. Čo s tým?

danielkapo
1. júl 2008

Viete mi niekto poradit...? Som slobodna mamicka...mala sa narodila v maji a rozhodla som sa ze otca dietata neuvediem. Dovody na to mam ale o tom nechcem, na matrike som to aj takto uviedla v rodnom liste nie je zapisany. Dnes mi prislo predvolanie zo sudu...ako navrhovatel je tam uvedene meno mojej dcerky a aj moje...tyka sa veci urcenia otcovstva suhlasnym vyjadrenim ... dalej je tam uvedene ze sud povazuje za potrebne ma vypout...a ak je to mozne ma sa dostavit aj otec dietata...je to tak ako sa domnievam, ze ide o bezny postup v pripade ak sa neuvadza otec dietata...ze teda ide o zaujem dietata...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem

maca793
1. júl 2008

ja som bola v takej istej situácii, ale ja som chcela dotiahnúť všetko do konca. ja som sa na súd dostavila, otcovstvo sa určilo síce za 2 roky. ale predsa.
ja by som na tvojom mieste išla na súd normálne, ničoho sa neboj a ak by žiadali aj jeho prítomnosť, s tým níč nenarobíš, bude to len formalita. možno sa budú pýtať, či si to nechceš rozmyslieť. ak budeš trvať na svojom, tak to ukončia a dajú ti pokoj. len choď tam držím ti palce.

adamko05
1. júl 2008

.. ahoj... hej, na súde si chcú len "potvrdiť" či si to nerozmyslíš, lebo nemáš potom nárok ani na výživné.... toho aby si si bola vedomá... 😉 , drž sa, na súde pracujú OK ľudia... skoro ako ja 😀 😀

danielkapo
autor
1. júl 2008

dakujem🙂 spociatku som sa vyplasila ze co to... predsa len, na sud ma este nepredvolali, ale potom mi doslo, ze to bude prave kvoli tomu, aby sa to uzavrelo....tak vdaka este raz, dobre padne uistit sa🙂

sophia.nelly
1. júl 2008

danielkapo: som právnička, podali ti mnohé baby skresľujúce informácie. Ak chceš vedieť ako je to naozaj, spoj sa so mnou.

alexandra
1. júl 2008

Ziadne informacie nebudu dost presne, kedze ani Ty si nedala presne info. Ked chces vediet presne, obrat sa na prislusny sud ktory Ti predpovalnie poslal a daj si to vysvetlit..

sophia.nelly
2. júl 2008

alexandra: na súde sa právne rady neposkytujú a koniec koncov tam ti ani nemá kto poskytnúť právnu radu, keďže zapisovateľky právnické vzdelanie nemajú.

Daniela: v tvojom prípade ide o to, že tvoje dieťa nemá v matrike uvedeného otca a to nie je v záujme dieťaťa. Preto to matrika oznámila súd a súd začal konanie o určenie otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov, lebo sa predpokladá, že meno otca uvedieš a on otcovstvo uzná. Ale ak meno otca neuvedieš, súd ťa nijako nemôžeš k tomu nútiť, ani ti dať poriadkovú pokutu. Na súd sa však musíš dostaviť. Prídeš a sudca sa ťa opýta, kto je otcom dieťaťa a ty povieš, že meno neuvedieš. To sa zaprotokoluje a to je všetko. Ten, kto je otcom dieťaťa, si ale sám môže podať návrh na určenie otcovstva, ak by mal samozrejme záujem a v takom prípade sa už bude robiť DNA. Ale ak ty nepovieš meno muža, otcovstvo sa neurčí. Tým pádom, ale má dieťa len matku, to znamená, že len ty budeš musieť dieťa živiť sama a od muža, ktorý vieš že je otcom nedostaneš ani korunu. Na strane druhej on ale nebude mať na dieťa žiadne právo, lebo "právne" nie je rodičom, takže dieťa nebude môcť ani vídať.

alexandra
2. júl 2008

sophia zle citas 😉

sophia.nelly
2. júl 2008

alexandra: prečo?

Mimochodom, ešte nie si v pôrodnici. Pozeráme, že termín 3. júl 2008....ja už by som bola nervózna

danielkapo
autor
2. júl 2008

Dakujem za odborne vysvetlenie 🙂 Fakt vdaka...predpokladala som nieco v tom zmysle, ale dobre padne mat to naisto..od ludi co tomu viac rozumeju..

alexandra
2. júl 2008

sophia pretoze odpovedas na nieco, co som nenapisala 🙂

Nie, este nie som v porodnici a ani nie som nervozna, ked to pride, tak to bude, naco sa zbytocne plasit vopred? 🙂

maca793
4. júl 2008

baby prečo sa tu hádate? ja som písala presne to, čo som zažila. a nejaké skreslené informácie tu nie sú. OK?

sophia.nelly
4. júl 2008

maca: ty si bola v inej situácii, lebo ty si žiadala určiť otcovstvo k mužovi, ktorý ho dobrovoľne nechcel uznať a to je iný prípad ako má daniela

maca793
5. júl 2008

ja si myslím, že je to to isté, len u mňa to bolo trošku iné. tam ide len o potvrdenie faktov. pa 😉

simkam2912
8. nov 2017

@sophia.nelly ahoj,idem teraz riesit urcenie otcovstva,mozem poziadat o radu?