Neuvedenie otca v rodnom liste a testy otcovstva

jankanelka
1. máj 2012

Mile mamicky,
Prosim o radu... Dozvedela som sa, ze otec mojej dcerky chodi po sudoch a zrejme chce poziadat o testy otcovstva... 😠 Som z toho nestastna, neuviedla som ho do RL a ani o to nemam zaujem, neplati mi vyzivne ani nechcem, ale zaroven nechcem aby sa s malou stretaval... Dodnes o nu nemal zaujem a teraz ano? Da sa to vobec? Ak mate s tym niektora skusenosti, prosim, piste len IP, ak by sa k tomuto nahodou dostal... Nahoda je blbec... Dakujem

lenka311
1. máj 2012

@jankanelka ?????????????????????????????????????
Nechápem Tvoj postoj ani prístup!

irriss
1. máj 2012

@jankanelka

Sipkova Ruzenka se v nem probudila.. 😉
Do tri let, tusim, ze mu nekdo poradil na "posledni chvili" 😎

p.s. Tva slova mi pripominaji typickou zenu, co chce za kazdou cenu dite..a ostatni ji nezajima.. 😖
Pokud ne:
...a nijak Ti vazne neublizil...dej mu sanci, ve hre je zivot Tveho ditete..(ne Tvuj) 😎

latvia
1. máj 2012

@jankanelka uplne ta chapem, ja na tvojom mieste predlzujem cas kym mala nedosiahne 3 roky, tusim to je hrancia kedy uz nema narok na nieco take...ak si ten pripad, kedy si natrafila na uplneho magora a vies aky je a nechces aby tvoje dieta niekoho takeho pozanlo 0 aj ked je to jej biologicky otec, tak sa skontaktuj s nejakym pravnikom, alebo chod na socailku nech ti poradia co a ako. drzim palec

jankanelka
autor
1. máj 2012

@irriss Nemas pravdu, ze ma ostatne nezaujima, zalezi mi na stasti mojej dcery, keby to tak nebolo, tak tie testy urobit dam uz davno, keby mi slo len o prachy, dam ju aj do striedavej vychovy, nech si reve, ked pojde k nim, nech ju oblbuju ako oblbovali vsetkych naokolo... chcela som mat rodinu, chcela som ju mat s nim, boli sme spolu dlho, ale cely cas sa pretvaroval... Praveze mi ublizil a velmi, to je na dlhu debatu, ale ovplyvnuje ho jeho mamka, inak by sme boli spolu. Urobila z neho debila a o takeho, co sa necha manipulovat mamkou nestojim, ani moja dcera takeho "otca" nepotrebuje. To, ze je bio otec este nic neznamena

lenka311
1. máj 2012

@jankanelka Ublížil Ti ako? Bil Ťa, týral? Bude ohrozovať nejako Tvoje dieťa na živote? Aj mne ex ublížil, doteraz mi ubližuje v telefonátoch a mailoch, ale naučila som sa to rozlišovať, ja a moje problémy s ním sú na jednej strane a dcérka je na druhej strane... proste keď vidíš že sa na toho otca teší, má nové zážitky, veď to len život obohacuje... ja fakt niektoré ženy nechápem... Uznávam pokiaľ je chlap alkoholik, berie drogy, alebo je agresívny... to hej, ale inak je to len pre dobro Tvojej malej... Ale nato sa musíš odpútať od svojich citov k nemu a rozlišovať Teba a vaše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dieťa 😉 😉

lenka311
1. máj 2012

@jankanelka Prečo by mala v striedavej výchove revať???? A nejde Ti o šťastie Tvojej dcérky... Lebo keby Ti naozaj išlo o jej šťastie dopraješ jej aj otca..
Si učebnicový príklad matky ktorá chce otca citovo vydierať jeho dieťaťom a brániť im v stretávaní.. Proti tomuto bojuje liga otcov a v tomto bode s ňou plnohodnotne súhlasím.
Zahoď emócie a zatni zuby.. Uvedom si že dieťa potrebuje oboch rodičov!!!

jankanelka
autor
1. máj 2012

@lenka311 Tvoja je v striedavej vychove? poznam pripady z okolia, kedy dieta MUSI ist k otcovi aj ked nechce, casom si vypestuje averziu k matke, zacne ju nenavidiet a "otecko" je najlepsi na svete

jankanelka
autor
1. máj 2012

@lenka311 ja nikoho citovo nevydieram a dietatom uz vobec nie. viem ze dieta potrebuje oboch rodicov, chcem pre svoju dceru otca, ale NORMALNEHO

lenka311
1. máj 2012

@jankanelka tak tohoto sa bojíš? Nie zatiaľ nie je, je ešte moc malá, ale otcovi ju dávam vtedy kedy má čas.. Pravidelne keždý druhý víkend, plus dovolenky v práci ak ju chce..
A určite príde aj také obdobie že ocino bude najlepší na svete, lebo ho bude brať ako vzor tak ako aj Teba, no aspoň bude môcť porovnávať, končím, idem spať, ja Ťa nepresvedčím, na to som malý pán a škoda času... tak veselo hľadaj prostriedky ako zabrániť stretávaniu sa s otcom... Kvôli takým ľu´dom ako si Ty sa upravujú zákony.. fakt niekedy sú aj chlapi chudáci. Je mi úprimne ľúto Tvojho ex.
A normálneho otca? To je akože čo? Pre jedného je nenormálne to, pre druhého tamto... ja som len proti mužom ktorý fyzicky napádajú ženy, alebo ich psychicky týrajú alebo sexuálne zneužívajú a ako tak čítam, tak Ty s ním taký problém nemáš, veď by si s ním aj žila ako sama píšeš keby nebolo jeho matky či čo....
Fakt sa vzdávam.

irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka211
1. máj 2012

@lenka311 ak niekto 2 roky a 11 mesiacov naozaj nemal zaujem o svoje dieta a vedel o nom, tak to nie je normalny clovek ktory si zasluzi byt otcom. Chapem strach @jankanelka ... taky clovek moze pokazit zivot dietatku aj ked by ich nebil ... ktovie co sa vlastne stalo, je to ich vec. Takto ma Janka este sancu najst si noveho partnera a vytvorit babatku kompletnu rodinu. Samozrejme je to ine ked dietatko od narodenia vyrasta s otcom, potom to uz treba inak zvazovat ...

tanja61
1. máj 2012

@jankanelka ja ta chapem a take ktore tu rozpravaju ze ako take mozes si nevsimaj....je to tvoj zivot a tvoje rozhodnutie tahaj ako sa da.....nemal zaujem doteraz co sa zrazu zmenilo...ty sama najlepsie vies co je za cloveka s akej rodiny pochadza...treba sa zamysliet aj nad tym ako dieta bude ovplyvnene ak bude behat od otca k matke a hlavne ak su rozdielne nazory vo vychove a nebodaj otec bude huckat dieta proti matke narobi to viac skody ako uzitku.....daj na svoje pocity a prehodnot si za a proti ...nieje otcom len ten kto spravi dieta ale ten ktory sa uprimne o dieta zaujima a bude robit vsetko v zaujme dietata....a vobec preco vobec neplati ked je to otec?niektore zeny maju nazor aky som citala ale chcela by som vidiet vas keby ste stali na takej krizovatke ako by ste sa rozhodli ...ale v pripade ze je to len osobna pomsta a on je dobry otec tak by som nebranila 😉

janinah
1. máj 2012

@jankanelka to,že pre teba nebol normálny partner /to tvrdíš ty,aj keď pre niečo si si s ním začala/ tak to neznamená,že pre svoje dieťa nemôže byť normálnym otcom,toto sa mi nezdá fér voči dieťaťu a ani voči otcovi-nedať im šancu 😒

irriss
1. máj 2012

@jankanelka
Vzdyt jsem dala 2 moznosti - bud ti ublizil a nebo jsi ta z tech, co chteji dite za kazdou cenu..
Ze Tve odpovedi vyplyva, ze Ti ublizil...
Jak Ti ublizil..??

Pokud jen "na hrdosti", protoze se necha manipulovat, tak to neni ublizeni, v pravem slova smyslu..a je to tudiz prekonatelne - ale spolecne 😉
Proc bys nechavala delat testy uz davno? K cemu testy? Ani Ty si nejsi jista? Z toho se nabizi dalsi moznost,a to ta, ze on se vzdalil, protoze tu byla moznost nevery 😉

aduskatt
1. máj 2012

@irriss mozno to myslela tak, ze by nechala testy robit davno pre klud jeho duse, aby mu s nimi mohla zamavat pred ocami.........

alenka600
1. máj 2012

@jankanelka Ahoj, neviem Ti poradit, len Ta chcem povzbudit, ze si vsimaj baby, ktore Ti daju radu a filtruj baby, ktore sa pokusaju o odbornu psychoanalyzu a na zaklade niekolko sekundoveho posudenia tych zopar riadkov co si napisala, Ti hned vedia poradit, ako by si mala spravne nalozit so svojim zivotom......Sorry baby, ale toto uz je fakt vela.

aduskatt
1. máj 2012

@jankanelka podla mojich info moze poziadat o urcenie otcovstva do troch rokov veku dietata

irriss
1. máj 2012

@alenka600
nevim co je vel'a 😉 (jsou tu 3-4 odpovedi a z nich delas zavery?)trosku brzy..
ten, kdo jsem prijde, musi pocitat s nekolika nazory ne jen s tim, co mu bude vyhovovat 😉
@aduskatt
..no je to mozne brat i takto.. 😉

aduskatt
1. máj 2012

@irriss mne to vychadza tak, kedze vobec o malu nejavi zaujem skoro tri roky...........

irriss
1. máj 2012

@aduskatt
ano..ale to s temi testy muze byt i tak, ze ON nevedel, ze je JEHO 😉

a navic, duvod "maminka" by nemel byt rozhodujici pro spolecnou domacnost se spolecnym ditetem..souhlasim s @lenka311
Ona i ja zname duvody, ktere zbavuji otce byt otcem..😉

urcite ne kvuli mamince😉

aduskatt
1. máj 2012

@irriss jasne, moze.ja som len napisala dalsiu moznu alternativu🙂.ale divne je, ze sa zobudil az teraz..

alenka600
1. máj 2012

@irriss Ved jasne, je to verejne forum, ide o diskusiu. Je odo mna naivne ocakavat, ze prispievajuci budu mat stipku zdraveho rozumu a sudnosti a na jasnu otazku nezacnu hned odpisovat nieco uuuuplne ine?
@jankanelka ma problem, boji sa, opyta sa nieco konkretne a Ty ju okamzite v prvom prispevku "nakriatnes" ze ci si nechala urobit dieta a o dva tri prispevky dalej uz spriadas konspiracne teorie o nevere? Ruku na srdce, mas pocit, ze si jej tym pomohla ziskat odpoved na jej jasnu otazku?

irriss
1. máj 2012

@aduskatt
Mozna se to dozvedel az ted, protoze mu to nekdo prozradil
mozna se probudil az ted, protoze si to uvedomil
mozna, mozna, mozna..

Adi, mam strasne spatny signal, je tu priserna boure..bohuzel musim z diskuse "ven" (skoda).. neustale vypadavam😉

irriss
1. máj 2012

@alenka600
Priste si to precti poradne, nez zacnes "rozebirat me texty"... 😉
Jsou tam moznosti..zadne osocovani, zadne podezrivani..musis cist vsechno, nejen to, co se hodi ci nehodi .. 😉

irriss
1. máj 2012

@aduskatt

Ne vzdy je na vine muz...
je spousty tatinku, co jsou z rodiny vypudeni ne vlastni vinou 😉
Nebudu tu rikat veci z praxe ...nebudu tu nikoho drazdit teoriemi..
ale teorie, ze za vsechno muze jen muz je velmi chybna ..
koncim.. 😉
p.s. neni to poprve.. 😉 vsak mi rozumis..lepsi tak 🙂 Dobrou noc

bobocka
1. máj 2012

niekedy je fakt zvlastne ako niekto zacne hned sudit a davat rozumy a pritom nie je jeho miesto na taketo spravanie.dana maminka ma podla vsetkeho uplne jasno v tom,ze si nezela ,aby jej dieta bolo v kontakte s otcom,nic od neho nechce a ani nechcela.zjavne sa v minulosti odohralo nieco,na zaklade coho sa tak rozhodla.ziadna z nas by predsa nesla do slobodneho mamickovania bez akejkolvek pomoci biologickeho otca ak by na to ozaj vazny dovod nebol.zrazu sa dozvie,ze biologicky otec dietata beha po sudoch a asi si z nejakych pricin vybavuje testy dna.no ja osobne by som veru spanikarila.pomaly tri roky nic a zrazu dna na moje dieta? kazda matka by sa predsa bala za akym ucelom to ten dotycny robi,kedze to robi poza chrbat matke.asi vsetko s kostolnym poriadkom tam nebude,nie? osobne s takym niecim chvalabohu skusenost nemam ,poradit neviem.no dufam,ze nakoniec to dopadne dobre,hlavne v prospech dietatka.
ja si na niektorych pribehoch tu uvedomujem ake neskutocne stastie mam,ze mam senzacneho manzela a taketo veci riesit nemusim.neuveritelne tazke to musi byt.ked si predstvim,ze by som sa s niekym mala prekarat o ten najvacsi poklad co mam,fuu,lahke to iste nie je 😒

tami_tami
1. máj 2012

osobne som si to vylozila takto: otec dietata nebol v RL, pretoze sa o dieta nezaujimal, ani nijak neriesil situaciu a skutocnost, ze niekde dieta ma... teraz sa spamatal a chce si na dieta narokovat - preto chce testy DNA, aby to mal na papieri a mohol sa tak na sude dozadovat navstev a stretavania sa s dietatom... ked sa chce predsa sudit ako otec, musi najprv dokazat, ze nim je a kedze nie je v RL, potrebuje test DNA...
a kedze si sa vyjadrila, ze sa nezaujimal doteraz a ty si tie najtazsie a najdolezitejsie chvile s dietatom prezivala sama, ked si zvladla prve takmer 3 roky, tak teraz uz je dost neskoro hrat sa na otca aj podla mna... je jednoduche v case, ked je uz dieta ako tak samostatne (- uz dajme tomu prespi celu noc, vie sa napapat, vie reagovat ci povedat ked ho nieco boli, co chce, co nie, nenosi plienky, nema cumlik atd.) zacat sa vystatovat statusom otec... no kde bol, ked po nociach ako babatko plakalo, trebalo riesit nervozitu spojenu so zubkami, ci ine...
@jankanelka ak som prilis domyslava prepac, no tak nejak som to pochopila ja... skus vyhladat nejakeho pravnika a poradit sa... ja ti drzim palce, aby si mala kludny zivot s dcerkou bez stresu a bez bio-otca... pretoze takehoto ja po troch rokoch za otca nepovazujem... ked sa nevedel ozvat 3 roky, ked mu bolo jedno z coho a ako jeho dieta zilo, ci nebolo chore, ci nieco nepotrebovalo a mohol kludne spavat, tak nech si spava kludne aj dalej... 😉

anjelicek26
1. máj 2012

@jankanelka - no ja by som sa s nim stretla a vyuctovala mu nedoplatok, ktory na dietati ma, mozno mu spadne hrebienok, lebo je to nemaly peniaz. Ked prizna otcovstvo, bude musiet na jeden sup prve tri roky doplatit.

On sa o tom s tebou vobec nerozpraval. A zapisy po troch rokoch v rodnom liste dietata - zmena - je takmer nemozna - bohuzial ale ked to miesto je prazdne, stale je moznost ho zaplnit. Bohuzial. Urcite si co najskor sadnite s pravnikom, nech ta on potom nepostavi pred hotovu vec a nebudes na nic pripravena. Aj ked taketo sudne dotahovacky mozu trvat pekne dlho.

monika15
1. máj 2012

musis davat pozor a zisit ze co ma za lubom,
chce malu lebo sa teraz zobudil alebo chce malu aby sa ti pomstil :(??!!!!

lenka311
2. máj 2012

Baby skutočne si myslíte e chlap ktorý vycáluje kopec peňazí za DNA testy, plus jej bude musieť doplatiť výživné za tri roky, plus každý meisac prispievať na výživné svojho dieťaťa to robí len z pomsty voči mamine, alebo z hrdosti? On tým získa tak 4dni v mesiaci, v ktorých bude vídať svoju dcérku, ak sa s dcérou nevidel naozaj 3roky tak mu ju ani bez prítomnosti matky nedajú - bude mať stretnutia v prítomnosti matky dokedy si dieťa na neho nezvykne...
A konkrétna odpoveď bez emócií pre
@jankanelka - nemôžeš spraviť nič. Ak si podal žiadosť na DNA testy tak sa aj urobia. Jediné čo potom môžeš je poukázať na tie tri roky čo si s ňou bola sama..
Ale ja keď vidím ako sa malá v súčastnej dobe teší, že ide s otcom k babke - ja by som jej toto nechcela uprieť aj napriek tomu že môj ex je fatk že hajzlík..