Neuvedenie otca v rodnom liste a testy otcovstva

jankanelka
1. máj 2012

Mile mamicky,
Prosim o radu... Dozvedela som sa, ze otec mojej dcerky chodi po sudoch a zrejme chce poziadat o testy otcovstva... 😠 Som z toho nestastna, neuviedla som ho do RL a ani o to nemam zaujem, neplati mi vyzivne ani nechcem, ale zaroven nechcem aby sa s malou stretaval... Dodnes o nu nemal zaujem a teraz ano? Da sa to vobec? Ak mate s tym niektora skusenosti, prosim, piste len IP, ak by sa k tomuto nahodou dostal... Nahoda je blbec... Dakujem

lenka311
9. máj 2012

@mirka_s No tak to je o hodnotách.. Pre mňa je to kopec peňazí... 😎 😎 😎 😎 😎 - ale myslela som že je to 10 000Sk - okolo 330 - 340EUR. Ale aj tak 250EUR je tiež dosť.. Len to závisí aj od toho v akých podmienkach žiješ... Pre niekoho je to nový kožuch, pre niekoho strava na 2-3mes.. vieš? Mne zostáva na stravu necelých 100EUR, takže?...

waspera
17. dec 2013

@cecil36 to pises zodpovedne, ze na testy dna je potrebny suhlas matky? si si tym ista? z akeho to mas zdroja?

waspera
17. dec 2013

@jankanelka to by sa jej asi nepodarilo, aj napriek znamostiam nie? ak to teda myslis naozaj-z normalneho, zdraveho cloveka urobit odrazu nesvojpravneho? ved to je proces jak prasa uz aj pri psych.chorych ludoch, nie este pri zdravych... a neriesi to jeden sudny znalec z oblasti psychiatrie, su vzdy dvaja, mozno viaceri, to je proste kravina...

zabicka1988
12. feb 2014

dvojčatka sa mi narodili 3.9.2010....otec malych neni zapisany v rodnom liste,lebo sa ani po mojom vyzvani nedostavil na matriku....o male som sa starala sama a pred dovršenim tretieho roku som podala na sud žiadost o vyživne,vlečie sa to už skoro tri roky,samozrejme,že otec malych požiadal o testy DNA a ja o predbežne opatrenie na ktorom mi bolo priznane na každe dieta 40e,preddavok na testy DNA zaplatil neskoro,ale zaplatil,teraz čakam na predvolanie a tak sa pytam?Ked budu hotove testy DNA a sud mu urči nove vyživne,ked sa bude stretavat s malymi ja budem musiet suhlasit aby bol zapisany ako otec v rodnom liste a zaroven aj zmena prezviska?

kveta
12. feb 2014

@zabicka1988 Ak chces po nom vyzivne, tak musi byt zapisany v rodnom liste. Priezvisko po nom automaticky nebudu mat. Cim neskor vysudis jeho otcovstvo, tym menej dostanes, lebo vyzivne sa zvykne spatne naparit len na posledne dva roky.. Zalezi na sudcovi.

zabicka1988
12. feb 2014

mne povedal kurator,že ked budu testy DNA tak mi bude musiet vyplatit zameškane vyživne od narodenia a to vyške ake urči sud...

zabicka1988
12. feb 2014

@kveta to ja som podala na sud o vyživne,pretože on nemal zaujem ani sa starat a ani prispievat na vyživu...

zabicka1988
12. feb 2014

@blueberry21 ak sa nedostavi na matriku pri vystaveni rodneho listu tak ti ho tam ani nezapišu,ja som chcela aby bol zapisany,ked že je otcom malych a nezapisali ho....teraz sa s nim sudim o vyživne a čakam na testy DNA...

blueberry21
12. feb 2014

Dakujem vam dievcence za vase nazory , dlho som tu nebola... ale v podstate som sa rozhodla uz davno. Samym nam je s malou dobre a nepotrebujeme nejakeho " otca" , v kolonke RL...ktory sa nevie postarat ani sam o seba , nie to o dieta !!! Nemala by som v nom najmensiu doveru, keby som mu dceru mala dat co i len na hodinu bola by som z toho nesvoja. Za tie peniaze mi to nestoji. Takze tak. 🙂

lenka5183
1. jún 2014

@lenka311 prosim ta uvedom si trocha, ze nie kazdy osud je cez kopirak. krasne, ze umoznujes stretavnie otca a dietata, ale su pripady, ked jedine dobre riesienie je nestretavanie sa. nevnucuj inym ludm svoje presvedcnia, este v takomto pripade, ktoreho okolnosti poriadne nepoznas.

lenka311
2. jún 2014

@lenka5183 Dobre, máš pravdu ja som sa už riadne popálila. Ex má zákaz styku, normálne ma Tvoja odpoveď bodla.... ☹ ☹ ☹