Nevera a alimenty

lubo79
27. máj 2014

ked sa dokáže nevera na súde musím platit alimenty ?

nivi
27. máj 2014

celkom nerozumiem naco sa pytas. rozvadzate sa? ak deti pojdu k matke platis alimenty ci si bol neverny alebo nie

lubo79
autor
27. máj 2014

rozvadzame sa
lebo je neverná

sorciera24
27. máj 2014

@lubo79 alimenty platis na deti...oni nemozu za to, ze ste neudrzali manzelstvo pokope.....a su to aj tvoje deti, nie?.... nevera nie je o jednom cloveku.......vo vasom manzelstve doslo k tomu, ze nastal problem a vy ste to nezvladli.....a ja nechapem, preco by si nemal paltit alimenty detom?

nivi
27. máj 2014

@lubo79 ok aj to je jedno ci bola ci nie. ak jej sud prideli deti do starostlivosti tak platis. akoze nie ved su aj tvoje.

sisaha
27. máj 2014

@lubo79 nech je akykolvek dôvod rozvodu, výživné sa platí na deti

evelynm
27. máj 2014

ano, nech je akykolvek dovod rozvodu, alimenty na deti platit budes. Platis ich totiz na vychovu svojich deti.

kristiii
27. máj 2014

@lubo79 tvoje dieťa /deti/ nemôžu za to že ich mama ťa podvádza. Aj tak potrebujú jesť či obliekať sa, lieky, kozmetiku, hračky, navštevovať školu/škôlku a všetko ostatné. Nemôžeš predsa ich trestať za správanie tvojej ženy

m_ij_ka
27. máj 2014

sú to aj tvoje deti bez ohľadu na to kto bol neverný a ak súd deti zverí do výchovy matke tak ty budeš platiť alimenty na ich výživu

milota164
27. máj 2014

cudujem sa , ze to vobec moze niekoho napadnut, ze by neplatil vyzivne na deti...

nivi
27. máj 2014

@milota164 a vies, ze ja ani nie? v dnesnom svete si chlapi myslia, ze vsetky zeny su rovnake a alimenty minaju na svoje sminky :P
to, ze aj dieta musi niekde zit, jest, satit sa, ze potrebuje veci do skoly a pod im ani nenapadne.

ukulela
27. máj 2014

mozno to @lubo79 zle naformuloval - mozno pochybuje / spochybňuje svoje otcovstvo ... lebo ak nie, tak otazka vyznieva fakt blbo

nivi
27. máj 2014

@ukulela ak pochybuje je vychodisko, ale ako manzel je v prvom rade brany ako otec on a tym padom ma aj povinnost. ak dokaze, ze nieje otcom, tusim su tam nejake lehoty tak ak sa dokaze, ze nieje otcom a bude pozbaveny otcovstva a to bude priznane pravemu otcovi tak potom jasne nemusi, dovtedy ale plati, ze platit musi

ukulela
28. máj 2014

@nivi jj viem, preto som si myslela, ze sa po vyzve ozve a upresni problem.

sashabb
28. máj 2014

Sorry ale normálne som sa zasmiala nad tvojim uvažovaním
@lubo79

mirica
28. máj 2014

@lubo79 ...a na aké alimenty sa pýtaš?.....na manželku , alebo na deti......ak na deti , tak platiť budeš musieť....ak má/majú dieťa/deti viac ako 3 roky tak ti nepomôže ani zapretie otcovstva, to a dá len do 3 rokov odkedy si sa o dieťati dozvedel. Po troch rokoch platíš aj ked preukážeš že nie si otcom dieťata (jedine že by skutočný otec dieťa osvojil, vtedy nie)...ak majú deti menej ako 3 roky a zistíš že nie si bio-otcom, môžeš podať návrh na zapretie otcovstva.
ak sa pýtaš na manželku, tam je to zložitejšie....súd môže aj nemusí určiť výživné, zavisí to od rôznych okolností.
Ak ide o výživné na nevidatú matku(čiže ste len partnery), tak tam je to podla toho ako staré je dieťa....priznáva sa do 2 rokov veku dieťaťa. Ak dokážeš že to dieťa nie je tvoje,tak ho neurčia...
ak ide o výživné na rozvedenú manželku, tam sa prihliada určite na dôvod rozpadu manželstva (ak bola viina na stran manželky, tak výživné by mohlo byť v rozpore s dobrými mravmi) , tak ho nepriznajú

mamulka211
21. jún 2014

@mirica to vazne nemoze muz, ked po trebars 5 rokoch zisti, ze dieta nie je jeho napadnut svoje otcovstvo na sude?

draik
21. jún 2014

@mirica
@mamulka211
Obmedzenie lehoty na zapretie otcovstva manželom zrušil ústavý súd.

mirica
21. jún 2014

@mamulka211 ...nie, len do troch rokov od kedy sa o dieťati dozvedel.

mirica
21. jún 2014

@draik ..a odkedy to už neplatí?.....lebo ešte nedávno to známemu zamietli

mamulka211
22. jún 2014

ešte donedávna (septembra 2011) platilo ustanovenie § 86 ods. 1 zákona o rodine, že manžel matky mohol zaprieť otcovstvo v lehote 3 rokov odo dňa, keď sa dozvie, že jeho manželke sa narodilo dieťa. Dňa 8. septembra 2011 bol však v Zbierke zákonov SR uverejnený nález Ústavného súdu SR sp. zn. PL. ÚS 1/2010, ktorý sa dotýka účinnosti ust. § 86 ods. 1 zákona o rodine. Nakoľko Národná rada SR neurobila nápravu, ustanovenie § 86 ods. 1 bolo zrušené. V súčasnosti nie je podanie zapieracej žaloby obmedzené, preto je možné sa domnievať, že návrh je možné podať aj po 3 rokoch. Pokiaľ ide o vrátenie výživného, platí, že ak by došlo k zrušeniu vyživovacej povinnosti, spotrebované výživné na maloleté dieťa sa nevracia. Najskôr ale súd musí rozhodnúť o zrušení vyživovacej povinnosti. JUDr. Milan Ficek, advokát Teraz som to citala na nete, ale je tam to sa mozme domnievat, cize, je tam snad nejaka trhlinka, cez ktoru sa da prejst, mozno s dobrym pravnikom...neviem

mamulka211
22. jún 2014

@draik
@mirica http://edivko.blogspot.co.at/2012/04/zapieracia..., ten zakon ma trhlinky a neviem, ako sa da realne pouzit v praxi...