Občiansko - právny súd

ajinko
10. apr 2013

Prosím Vás je tu nejaká právnička alebo sudkyňa??? Mala som s jednou "pani" trestné konanie, kde síce ona vyhrala ale nebola jej spôsobená škoda,,celé to bolo domotané, lebo žiadala náhradu škody za majetok ktorý nebol jej, a ja som mala s jej manželom dohodu (žiaľ ústnu) že mu zvyšok peňazí doplatím a je to moje,,no a samzrejme to obrátila, že spolu niečo máme (nikdy v živote) a ke´dže on bol voči nej zaujatý súd jeho odpoveď neuznal...ja som si všetko odrobila v domove dôchodcov,,po roku aj pol mi prišlo uznesenie, že to ďalej posunula na občiansko právny súd, kde už to samozrejme prehrám,,no ale tá žena má pravdepodobne nejaký osobný problém pretože žaluje aj svojho bývalého priateľa a aj bývalého manžela a ešte volala mojej právničke aby ju zastupovala v súde proti mne,,no slov nemám,,,chcem sa spýtať, či existuje ešte nejaká šanca, ako jej tie peniaze nevyplatiť,,pretože to ja som mala ju zažalovať, pokradla nám veci z butiku, napožičiavali sme jej so sestrou peniaze,,,ja som oficiálne na úrade práce a poberám dávky v hmotnej núdzi,,ako to bude prebiehať ak súd prehrám,,,ve´d mi nemajú čo vziať,,,máte s tým nejaké skúsenosti??

sissy27
10. apr 2013

@ajinko ak niekto z tvojho príspevku pochopí o čo ide, tak odpadnem 😅

irriss
10. apr 2013

@ajinko Tys ji ublizila na zdravi a dostala jsi trest v podobe socialnich hodin ve zdravotnim zarizeni?

ajinko
autor
10. apr 2013

no ved to že to je celé zamotané,,v skratke trestný súd, som síce bola uznaná vinná ale som jej nič nemala platiť a teraz to posunula na občiansko právny kde samozrejme prehrám lebo však som bola uznaná vinnou a tak sa chcem spýtať že čo teraz,,aký to bude mať dopad keď som na upsvar
@sissy27

irriss
10. apr 2013

@sissy27 To je horsi nez Rubikova kostka v 80tych letech poiprve ve dlani.. 😲 Velka snaha ale netrpelivost...a nakonec "obycejny system"..popripade vytrhat kosticky z jadra a poskladat vkladem.. 😅

irriss
10. apr 2013

@ajinko cos provedla? o jaky cin jde??

ajinko
autor
10. apr 2013

@irriss nie nie,,ona mi predala nábytok na ktorý sme žiaľ neuzavreli kúpnopredajnú zmluvu a ešte ma aj zažalovala že som si ho ukradla (asi som ho z jej bytu na chrbte odniesla keď nebola doma) no a samozrejme ja bez zmluvy a som povedala že áno že ten gauč mám a tak čo holt smola som súd prehrala a ešte som si to aj odrobila,,a teraz žiada zasa peniaze,,a tam to už oni riešiť nebudú tam rovno odklepnú že jej mám dať peniaze,,ale ja som jej ten gauč už dávno preplatila, keby som ju ja mala zažalovať za to čo som sa jej penazí napožičiavala a čo nám z butiku veci pokradla tak platí minimálne 2x toľko než ona žiada

irriss
10. apr 2013

@ajinko aha..takze ona se pomstila tim, ze ti ukradla "v hodnote" gauce a nabytku obleceni z butiku..
A tys ji nezalovala??kdo stehoval nabytek? a ten, kdo ti to "ustne prodal" nevypovidal? zazalovat i s ni..s tim , ze jsou podvodnici a vse zorganizovali umyslne..

ajinko
autor
10. apr 2013

@irriss ved to s nou som mala ústnu dohodu,,tak som sa spojila s jej mužom lebo som jej mala dať ešte 200 sk ale žiaľ som s nou už nekomunikovala tak som sa spojila s jej mužom a jemu ich dala!! no tak poviem, že ja som bola riadna piča, napožičiavala som jej peniaze aj so sestrou a ona mi namiesto toho aby ich vrátila ponúkla ten gauč,,,previezol sa ku mne a potom ma o rok krz ten gauč zažalovala že som jej ho ukradla,,no,,škoda slov,,,a ja som sa priznala že ho mám a tak ma súd uznal vinnou,,lebo nemám žiadnu zmluvu o kúpe,,za dobrotu na žebrotu

irriss
10. apr 2013

@ajinko ty ses nenechala obhajovat advokatem, ze? Tys verila tomu, ze toto je jednoduche a ze si to vyridis sama..a na prvni stani si dostala katovu lopatu..

ajinko
autor
10. apr 2013

@irriss práveže som sa nechala obhajovať,,,len ja som spravila chybu, že som priznala že ten gauč mám ale žiaľ som nemala žiadu kúpno predajnú zmluvu a ani som jej dlhy voči mne nemala ako dokázať,,,mala som zapierať

irriss
10. apr 2013

@ajinko Brala bych to pozitivne a prostrednictvim tohoto druheho soudu bych se snazila o prpozkoumani pripadu..od zacatku..a pozadala bych JA i moralni ujmu..Porad se s advokatem..existuji i linky, ktere tvori kvalifikovani advokati zdarma!!! 😉
Protoze, ted, co popisujes, je uuplne logicke..a nevidim zadny duvod, aby to soudce nepochopil...naopak pevne nervy a chtit vse zpet a nekolikanasobne..

irriss
10. apr 2013

@ajinko dobre, chapu, mas gauc..ale to bys mela mit i trestni cin za vloupani..nebo sis zavolala Pana Tau a ten ti ho zmensil na kapesni??? :- T

irriss
10. apr 2013

@ajinko
Zkusim" zavolat" na pomoc
@alice107 ta o sobe tvrdi, ze je pravnicka..treba poradi.. 😉

ajinko
autor
10. apr 2013

práveže tento súd sa tým nebude zaoberať, len pozrie na rozsudok z toho predošlého a odklepne to,,ani právne zastúpenie nebudem mať,,iba ona,,,ved oni vedia že som to neukradla, aj sudkyňa to povedala, ale žiaľ je to zákon, že na všetko potrebujem dôkaz a to žiaľ nemám

ajinko
autor
10. apr 2013

@irriss dakujem veľmi pekne,,,