Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odchod od priateľa s dcérou

77sabrina11
25. feb 2015

Žienky potrebujem poradit. Už dávno chcem odísť od priateľa no vždy sa mi vyhráža že mi neda malú. Môže to spraviť? Mala ma moje priezvisko. On je dlhodobo nezamestnaný, na zaznam o nehode pod vplivom alkoholu a byva u svojej starkej. Dcéra na rok a pol nevie sa o nu postarať. Čo mám spraviť preto aby ostala pri mne?

sissy27
25. feb 2015

@77sabrina11 dať si na súd návrh na zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti... to, že má jeho priezvisko, je úplne nepodstatné a nemá žiadny vplyv na práva a povinnosti voči dieťaťu...

vika35
25. feb 2015

len ta zastrasuje. normalne poziadaj o zverenie dietata do tvojej starostlivosti a potom alimenty od priatela. vela stastia.

77sabrina11
autor
25. feb 2015

Nemôže sa stať že ju dostane do opatery on?

vika35
25. feb 2015

@77sabrina11 pokial nie si alkoholicka alebo neberies drogy tak urcite ju nedaju jemu. tak male dieta sa dava matke.

sissy27
25. feb 2015

@77sabrina11 a podal si on nejaký takýto návrh na súd? 🙂

zutera
25. feb 2015

Neboj moja 🙂 ,toto je TYPICKÝ průběh rozchodu,rozvodu atd.Tuto,,slovní hříčku"použije 90% chlapů, jen aby zastrasili ženu. Je to smutné,ale je to tak. ☹ Bohužel časté i bývá:,, když tě nebudu mít já, tak nikdo jiný",nebo,,odemne neuvidis ani korunu a ty prilezes i sama", ,,udám tě na socialku že se o malou nestaras" a spousty jiných primitivních vět a souvětí. Neboj,na soudě už si vyslechli jiné story.Nejste jediní. Určitě ti malou nevezmou.Doporučuji jít na socialku a hlásit že ti vyhrožuje. Neukaz mu že se bojis,i když dusicku máš malinkou.Na to on čeká. Jako chlap chce být na konovi.Držím pěsti a přeju pevné nervy🙂

marylis
25. feb 2015

@77sabrina11 Je uplne suma fuk ake ma mala priezvisko, to v prvom rade 😉 A v druhom rade, najskor si podaj navrh na sud o zverenie do tvojej starostlivosti. On sa len vyhraza, zobrat malu ti nemoze, takisto, ako ty nemozem malu zobrat jemu. 😉 Vela stastia zelam.

lajlilinka
25. feb 2015

Pokiaľ nebudete zdieľať spoločnú domácnosť je možnosť podať na miestne príslušný súd "Návrh na úpravu výkonu rodičovských práv a povinností k maloletým deťom", kde sa bude rozhodovať o zverení, výživnom a príp. úprave styku otca s dieťaťom.
Návrh je možné spísať buď cez nejaký vzor tu na nete, alebo priamo na ÚPSVaR, oddelení sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately, kde to je v ich náplni práce. /tzn.zadarmo/
K návrhu je potrebné pripojiť fotokópiu rodného listu dieťaťa a podať ho trojmo.
Súd ustanoví dieťaťu kolízneho opatrovníka, túto funkciu robí priamo ÚPSVaR, ktorý následne prešetrí pomery na strane rodiny. Na základe zistených skutočností bude odporúčať súdu to, čo je v záujme dieťaťa.
V tomto čase, áno, nie je hneď automatické, že dieťa je zverené do starostlivosti matky, ale prichádza to v úvahy iba v tedy, keď matka nie je schopná zabezpečiť starostlivosť o dieťa. Tu je rozhodujúce v koho starostlivosti sa dieťa reálne nachádza.
Pokiaľ sa ti vyhráža, je možné spolu s návrhom podať aj návrh na predbežné opatrenie, kedy súd rozhodne v tomto prípade do mesiaca, nakoľko súdne konania trvajú v priemere niekoľko mesiacov, aby do tej doby nebolo dieťa poviem to laicky " vo vákuu".

Odporúčam však kontaktovať priamo ÚPSVaR, kde ti poradia najlepšie, sú tam od toho a práve oni budú "bojovať" za dieťa... Možno sa to nie vždy zdá - narážam na mediálne prezentované kauzy, ale napísať iba 20% faktov a ostatné prehliadnuť, lebo to už nie je zaujímave, je zavádzajúce...

bonaqa2013
25. feb 2015

Jáááj takých hrdinov tu už bolo. po vynesení rozsudku OS boli ako baránkovia. Z toho si nič nerob, pošli ho do zadku, ukáž mu že sa ho nebojíš, ak ťa napadne tak za lekárom, políciou, Neboj on po čase skrotne. Ďalší poloblázon.

barnica
25. feb 2015

Presne ako napísala @lajlilinka na ÚPSVaR a ak budú vidieť že si podala prvá a snažíš sa o dieťa nepoznám súd ktorý by ti ju nedal a keď sa navyše o ňu ten tvoj chlap nedokáže postarať. radšej to riešiť teraz ako potom si biť hlavu múr. Podala bysom aj ten návrh na predbežné opatrenie aby si sa vyhla zbytočnému stresu aj ty aj drobček. Držím palce lebo je to nepríjemné

nasta55
25. feb 2015

@77sabrina11 to co je zachlapa. Hnus.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli