Odobratie syna zo starostlivosti matky

mamina910
12. feb 2011

Ahoj,chcem sa spýtať či je dôležitý dôvod ak by manžel požiadal o odobratie syna zo starostlivosti matky,lebo sa o neho nestará,od ráne do večera pracuje,nevarí mu,chlapec sa fláka po večeroch aj po 23h vonku a to má len 16.rokov,mal zníženú známku zo správania na 3,a viac býva u jej matky-babky ako doma s matkou,lebo zistil že tak isto u matky nie je pre ňu len jediný,že po rozvode nebude závislá len na ňom,ale podotýkam že po rozvode mal manžel syna v starostlivosti len od nás odišiel keď sa nám narodila dcérka,lebo znova nebol u nás č.1,ako jedináčik.Vyhovoril sa pri súde na to,že s matkou chce biť pre to,že mu viac dovolí,ale on je taký tip človeka,že kde mu dáte pc tam bude.Keď ho u nás doma nemal tak chodil po kamarátoch kde sa mohol zahrať ale dali by ste mu ho keď nosil mesačne napomienky zo správania,ale nikdy keď býval s nami nemal zníženú známku zo správania.Ako máme podať s manželom žiadosť o odobratie zo starostlivosti matky,aké všetky podstatné podklady sa dajú,môžu použiť aby zabrali na súde,máte niektorá z vás skúsenosti,poraďte nám...načo má manžel platiť výživné keď jeho syn ani nieje s matkou a ak je tak sa o neho nestará...?!Chceme ho späť,veď to čo si dovoľuje pri nej,pri tej volnosti a tak čo mu ona všetko dovolí,lebo nemá žiadny dohlad na neho ked je denne v práci od 6-19h,veď bude z neho lump,poraďte....

viera27
12. feb 2011

@mamina910 uf, nezavidim. V 16 uz tazko napravovat vychovu a k niecomu "rozkokoseneho" pubertaka lamat. Skor mozno zacat poslanim socialky, mozno sa matka zlakne a zamysli.

pink_lady
12. feb 2011

@mamina910 to je strasne tazko poradit, nevieme okolnosti, mozno matka pracuje lebo musi, inak by nevyzila, nevies ci to vyzivne co plati muz staci...a v takomto veku uz sa prihliada na nazor dietata, ja si myslim ze ked je u babky nie je to akoze sa o neho matka nestara,...aspon niekto na neho dohliadne...ked byval u vas nemal 3 zo spravania ale to bolo kedysi nevies ci teraz by tiez nemal aj u vas...ja nechcem aby to vyznelo ze sa ho zastavam ale myslim ze tato minca ma dve strany, resp. ked nepozname uplne pozadie, neda sa objektivne poradit 😉

pink_lady
12. feb 2011

@mamina910 tiez nepises, kolko rokov ma tvoj muz, kolko rokov ma jeho exmanzelka, nepises ani kolko su rozvedeni...to vsetko moze hrat ulohu do spravania dietata...

dadis
12. feb 2011

@pink_lady ale ona sa nepyta ci, ale ako to spravit.... ja osobne s tym nemam skusenost poradit neviem..

ale take spravanie u 16r chalana nie je podla mna nicim vynimocne...a komplikovat si vztah s jeho matkou, babkou a s nim pre 2 roky a menej sa mi zda zbytocne...ved nemusite ho nutit sudne byt s vami...vymyslite program, kam s vami/manzelom pojde dobrovolne a rad...lyzovacka, koncert, festival (na Pohodu chodia v pohode cele rodiny), pozvanie na obed, aquapark...neviem, co vsetko moze zaujimat 16r chalana okrem PC...

pink_lady
12. feb 2011

@dadis prispevok zacina ..."chcem sa spýtať či je dôležitý dôvod ak by manžel požiadal ......." 😉 "či"...to povazujeme za dolezity dovod...jasne, druha cast je ako to urobit... 😉

mamina910
autor
13. feb 2011

manzel ma 36rokov ona ma 31rokov a su skoro 10rokov rozvedeni.

mamina910
autor
13. feb 2011

@viera27 ..no mozno by to pomohlo ale my ho chceme skkor naspat lebo u nej nema ziadnu vychovu ani dozor.

mamina910
autor
13. feb 2011

@pink_lady ..ona zaraba cca 900eur ako pisala vo vypovedi na sude,takze v pohode vyzije ked si aj kazdy pol rok dovolenky moze dovolit,no u nas by nemal,bo 3 zo spravania mal preto,ze ma u nej dovoleny neobmedzene pc a tak vytvoril na FB stranku proti ucitelovi matematiky,este sa tam aj podpisal a kvoli tomu musel ucitel odist aj z ich skoly.matka vobec nejavi zajem,pracovne zaneprazdnena,na rodicka nechodi...ale to je taky tip dietata ze ak ma aj nahodou od matky zakazany pc tak je na nom ked je ona v praci lebo nema kto na neho dohliadat a potom ju oklame ze nebol a ako poslusne dodrziava pravidla...

mamina910
autor
13. feb 2011

@dadis ...ani mi nevieme co ho okrem pc zaujima,lebo ak hi nema tak nema na nic naladu,zavrie sa do izby a je tam jak vos pod chrastu🙂no a zase ked niekam by sme s nim isli a spytat sa ho ze kam tak to je odpoved ze...ja neviiiiim,mne je jedno...alebo aj ked sa ho spytate ze co bolo v skole vam povie ze...nic,len my chceme aj to aby nebol z neho nejaky lump,ked zaklada stranky proti ucitelom ktori potom musia opustit kvoli hanbe skolu,a dalsia otazka to,ze ako napisat tu ziadost...moja mama byva oproti nim v baraku a skoro nikdy sa tam nesvieti,ani pradlo na balkone nemava ci je leto abo zima,perie jej mama a syn chodi najma vzdy cez vikendy k jej matke-babke lebo s mamu nebude ked si tam ona privedie priatela,alebo ide na disko.

pink_lady
13. feb 2011

i keby matka zaraba 9000 eur, otec vyzivne platit musi, adekvatne svojmu prijmu 😉 matka ma priatela a vodi si ho domov? a co je na tom? ved chalanov otec tiez uz ma novu partnerku ktora s nim byva a ma deti 😅 aky je v tom rozdiel? 😅 ona nemoze?
a ze sedi stale pri pocitaci? ukaz mi 16 rocneho chalana ktory nesedi 😉 ze vytvoril profil na facebooku niekomu cudziemu? tam je tolko takych profilov...pokial nedroguje, nerobi vytrznosti,.... ok nie je pekne robit profili ucitelom - ale preco odisli zo skoly "s hanbou" ak pisal nepravdive veci?
tvoja mama nevidi susit veci...co ak ich susi vnutri? alebo su aj susicky 😅 a ak aj perie jej mama, ak sa tak dohodli, co je na tom? mozno jej zaplati prach a vodu a vypomozu si vzajomne
myslis ze ty by si ho zvladla skor vychovat? ked si len o par rokov starsia? 😅 myslis ze by ta skor akceptoval? vies ja nehovorim ze moze byt tam chyba, ale tu ti nikto objektine neporadi, tu som ti len zhrnula ako by mohla matka argumentovat...aj chalan...ak mas skutocne podozrenia tak zajdi na socialku a tam sa porozpravaj so socialnymi kuratorkami, ktore presetria situaciu 😉

dadis
13. feb 2011

@pink_lady v podstate suhlasim s tym co si napisala...

mamina910
autor
13. feb 2011

@dadis ..ok,co tam mam povedat ze nieje od rana d vecera doma ze ako sa ma o neho starat,varit atd...davat pozor na neho?!...kontrolovat ho?!alebo ake dovody mam pouzit aby zasli presetrit situaciu?!platit nemoze bo by sme my potom nevyzili z jeho platu a mojho rodicovskeho:(...bohuzial...

pink_lady
13. feb 2011

@mamina910 - a ako chcete potom uzivit este dalsie dieta? alebo sa spoliehas na to ze bude platit ona vam? nie je to cele o tom? ze vy nechcete platit vyzivne? a spoliehate sa na "dalsi" prijem? ale prepac, ja viem ako to je ked mi expartner plati vyzivne na dieta, a to mi zdaleka neprekryje vydavky na neho...takze tak ci tak bude musiet otec platit..a vas to vyjde mozno viac ako teraz....

tilda
13. feb 2011

ak smiem.... v prvom rade mi je nesmierne smutno ze prave ty riesis taketo veci - kde ma ten chalanko rodicov? mozno som zaujata a krivdim ti, ale mne sa to cele akosi nezda, ze prave tebe (otcovej dalsej zene) najviac zalezi na dobre tohoto chalana...
v podstate uplne suhlasim s pink lady, aky je tvoj pravy motiv dostat k sebe domov problemoveho pubertaka?
neda mi napozastavit sa nad tym, ze si jej mama vodi domov priatela - no a co? to zato ze ma syna a s chlapom sa rozisli (i to by ma veeelmi zaujimalo, co bol pravy dovod 🙂 uz ma byt navzdy sama? a tvoja mama ju sleduje z balkona? a vies co, ja napriklad susim pradlo doma na vesiaku a svietim len na jednej strane v byte... no aby som sa zacala triast, kedy mi pride malu vziat socialka :DDD
900eur - no paraaaada.. sama mas rodinu a fakt si myslis, ze sa z toho da vyzit? a ze vy neviete vyzit? ale proste tvoj chlap je otec a je jeho povinnostou platit aj na syna... a preco by neboli u babky? maju byt stale sami? jeeejda... prepac, mozno su to pre teba krute otazky, ale ak ti nevadi, skus mi na ne odpovedat 🙂

mamina910
autor
13. feb 2011

@tilda do okien im vidime kde maju izby stale tam je tma,mne nevadi ze manzelova ex ma priatela ale jeho synovi to vadi,preto odchadza k babke abo kamaratom..chodieva sa k manzelovej mame najest lebo mama mu doma nenavari,nema kedy,myslim ze by platila ako platila predtym...synator jeho odisiel od nas preto lebo sme mu za poznamky,pokarhania zakazovali pc teda obmedzovali a tam u nej ho nema kto strazit...no tak ak by som bola sama a mala priatela tak z 900eur sa da vyzit,a este aj synovi davat nemal by bit problem podla mna...ale co my zo 650eur platu?...450eur najomne,vydavky na dve male deti,strava a tak...neplatil jej pol roka,udala ho,myslite ze sa da nejako dohodnujt aby sstiahla obvinenie na policii a u exekutora ze by jej to splacal?!...inak 80eur je dost ale uskromnili by sme sa teda,len ci sa bude chciet dohodnut,bo ho asi chce znicit,financne..potopit!

dari
13. feb 2011

prosim ta a co ma spolocne ten buduci "lump" s vasim prijmom a vydajom 😒 hned v uvodnom prispevku mi do oci bili hlavne tie alimenty a nie dobro toho chlapca. prepac, dokazes tu verejne pretriasat cele rodinne vztahy, pre par euro.

traktor
13. feb 2011

suhlas s
@pink_lady ...a len dodam..vedela si, ze tvoj manzel ma este dieta a ze treba na to dieta platit...ved je to normalne..si predstav, ze ta ex by si bola ty..pacilo by sa ti , keby zena tvojho ex toto robila?...a tiez sulasim s
@dari toci sa to tu okolo pernazi, okolo sledovania a neviem coho...v prvom rade je tam ten chalan..a ci ju zly, ci neviem aky..furt je to dieta ..a dieta tvojho muza..

tilda
13. feb 2011

@traktor palec hore a uuuplny suhlas 🙂

pink_lady
13. feb 2011

@traktor presne to som chcela este dodat 😉

traktor
13. feb 2011

a zarazila ma este jedna veta... *lebo nemá žiadny dohlad na neho ked je denne v práci od 6-19h,veď bude z neho lump*...vies kolko rodicov je takto denne v praci???..hold , je taka doba...zarabat sa musi...ale to neznamena, ze so vsetkych tychto deti sa stanu *zle*deti.....nechcem ti krivdit, ani ta sudit...viem, ze ste mlada rodinka, kazda koruna je dobra..ale ...je tu fakt ta *malickost*..vzala si si muza so záväzkom... 😉

daniela1974
13. feb 2011

ja z toho citim len silnu nenavist voci byvalej manzelke Tvojho terajsieho manzela.
Mas predsudky voci nej, nemas 16 rocneho syna, mas dve malinke dcerky.
Len na nu nadavas a nadavas.
Nie je to pekne.

dadis
14. feb 2011

chudak chalan, uplne sa viem vcitit do jeho koze, takze co som radila: lyzovacky, koncerty, aquparky, to musim vyzerat ako uplny blb, co ti radim, ved tebe neslo o jeho dobro ale o sprostych 80€? Ktore este upierate matke samozivitelke? To je hrozne, prepac. Naco sa tvoj muz hra na supersamca a robi jedno dieta za druhym, ked zarobi 650€ a nemate kde byvat (kedze asi 450€ neplatite vo svojom byte)...

dadis
14. feb 2011

@dadis oprava:aquaparky

chrobak222
3. nov 2013

musim platit po rozvode vyzivne na dieta ked bolo sudne odobrate z jej starostlivosti a umiestnene v ustave?

gumimaci
3. nov 2013

@chrobak222 Zvycajne platia obaja rodicia do zariadenia v ktorom je dieta umiestnene. Podrobnosti budu v rozsudku.

petrofka
2. sep 2018

Odobrat dieta matke nie je len tak. On svoju mamu miluje, nech by bola akákoľvek. Duplom, ked si moze pri nej robit co chce. Urcite sa chodte spytat na upsvar.
Btw, chlapec je ako naklonený tejto myslienke?