Osvojenie dcéry po výkone trestu

mima89
10. feb 2014

S byvalym mame dcerku, mali sme sud kvoli neplateniu vyzivneho na nu. Ani po sude mi nic neplatil, udala som ho na policii, to bolo v septembri, a ak nezaplati co mi dlzi do konca tohto tyzdna, ide do vazby na dva roky.S dcerkou sa nestretava, ona ho nepozna. Mam manzela, ktory si chce dcerku osvojit, problem vsak je v tom, ak bude vo vazeni, ci je mozne aby sa dostavil na sud ohladom osvojenia,je tam totiz potrebna jeho pritomnost. Nechceme cakat dalsie dva roky, dcera ma jeho priezvisko, cakame babatko a chcem aby sme konecne zili aj papierovo ako rodina. :(

sissy27
10. feb 2014

@mima89 áno, aj z väzby ho môžu predviesť na pojednávanie, dokonca je to jednoduchšie, lebo ho nemusia hľadať

luba28
10. feb 2014

@mima89 porieste si len priezvisko pre malu a tam netreba suhlas ex,...len potrebujete dat navrh na sud,...

kaktusik007
11. feb 2014

@mima89 suhlas so
@sissy27 - aspon mas istotu, ze sa dostavi a nebude robit obstrukcie 😀 ale ina otazka... suhlasi byvaly s adopciou vlastneho dietata inym muzom???

mima89
autor
11. feb 2014

@kaktusik007 vravi ze suhlasi, (zbavi sa tak povinností voci malej), ale ked uz bude vo vazeni neviem ci sa jeho nazor nezmeni... lebo on stale natahoval cas a myslel si ze mu vazenie nehrozi,,, tak uvidime

mima89
autor
11. feb 2014

@sissy27 mas osobnu skusenost?

sissy27
11. feb 2014

@mima89 úplne osobnú nie, ale teda v blízkom okolí ano...