Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec dieťaťa dal návrh na zapretie otcovstva. Poradíte?

11paris77
30. jan 2015

dobrý deň,chcem dať trestné oznámenie na otca kt,je biologickým otcom nášho dieťaťa,kt.svojím podpisom podtvrdil,že on vraj nie je biologickým otcom nášho dieťaťa,začal konanie vo veci zapretia otcovstva,čakáme na termín odberu krvi na testy DNA.Lenže on je jediným biologickým otcom nášho.dieťaťa.je to z jeho strany voči mne aj dieťaťu nehorázne a ponižujúce krivé obvinenie.ako mám formulovať presne svoje trestné oznámenie na neho,že ma krivo a osočujúco ponižuje a obviňuje,že naše dieťa nie je jeho.testy DNA vyjdú,tak že bude čierne na bielom napísané,že iba on je biologickým otcom dieťaťa.utiekla som od neho,pretože ma neustále a viac a viac fyzicky a psychicky a finančne týral,mám nato aj dôkazy a svedkov,len som nechcela sa viac ním zaoberať a znova prežívať tu pekelnú traumu.dˇakujem

mickao
30. jan 2015

A nebolo by ti lepsie, keby ani "nebol" otcom? Naco je malemu otec tyran. Kvoli par eur vyzivneho. Ja by som na tvojom mieste bola rada, ziadne styky a svaty pokoj. Mala by si aspon akutaku zaruku, ze mu raz neprepne a nezacne si narokovat na dieta. Bez takeho otca je lepsie.

sissy27
30. jan 2015

to, že pochybuje o svojom otcovstve, nie je žiadne "krivé obvinenie" ako si to ty nazvala... ty máš aký dôkaz v rukách, že dieťa je biologicky jeho? úplne žiadny 🙂 je to tvoje tvrdenie proti jeho, jediný dôkaz sú výsledky dna testov... takže nádych výdych a počkaj si na stanovisko súdu.. a presne ako píše @mickao aby si ešte neplakala, že mu to otcovstvo bolo priznané, pretože zrušiť sa dá len veľmi ťažko...

vlockasnehu
30. jan 2015

A co cakas od toho trestneho oznamenia, ze by isiel do basy? Alebo financne odskodnenie?
Pockaj na vysledok DNA testov, potom zacni riesit vyzivne voci dietatu, mozes prispevok na Teba, na ktory mas narok do dvoch rokov dietata. A ked toti vsetko absolvujes a budes mat na to este chut a energiu, tak sa porad s nejakym pravnikom, vysvetli mu, co od toho ocakavas, a on Ti povie, ake mas sance na uspech.
Ale inak sorry, ale otca svojmu dietatu si vybrala sama.

marcelatje
30. jan 2015

Na tvojom mieste by som prehltla "horkú slinu poníženia" a skákala meter dvadsať že taký človek nechce mať s mojim dieťaťom nič spoločné.
Alebo budeš radšej ak si ho ten tyran začne brávať k sebe bez tvojej prítomnosti a ty budeš doma ako klbko nervov rozmýšľať čo ho zasa v tej jeho chorej hlave napadne?
Za tých pár eur výživného ktoré aj tak nemáš nijako zaručené ti to nestojí............ teda mne by to určite nestálo.

rachel36a
30. jan 2015

Take trestne oznamenie by ti pravdepodobne ani nevzali, pidla zakona ma pravo na zapretie otcovstva...prave preto sa robia DNA testy...tak ho jechaj nech sa hanbi on ked sa preukaze jeho otcovstvo...

blackangel75
31. jan 2015

Ahoj, tak to ti nijak neprejde ani na polícii a ani súde ako tresný čin "Krivého obvinenia " , jedine keď už budeš mať v rukách papiere, ktoré uzná aj súd, a (ex)priateľ nebude platiť na dieťatko, budeš ho môcť udať na polícii, resp. si vysúdiť nejaké výživné aj na seba- ale tu ti odporúčam poradiť sa s pracovníčkou ÚPSVaR. Trestný čin" týrania blízkej a zverenej osoby " možno, že by prešiel, ak máš aj dôveryhodných svedkov, resp. nejaké lek. správy, že ti ublížil - toto ale treba čím skôr oznámiť na políciu resp. na prokuratúru, lebo tu sa skúma aj časové obdobie, aby nebolo, že ku skutku došlo v priebehu mesiaca január 2014 a skutok si oznámila až teraz !!! ale !!! tu by som sa stotožnila s názorom marcelatje a v tom okamihu, ak ti oznámil popretie otcovstva, tak by som ho kopla do zadku a bola by som rada, že už konečne vypadol z môjho života !

mandarinkadarinka
31. jan 2015

Presne.... Pár EUR to nestojí za to, aby sa tvojmu dieťaťu stalo nieco zle.... Riešila som to j ja a dnes mam od blbca svätý pokoj

Tu začni písať odpoveď...

Odošli