Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec dieťaťa nepríde na súd. Čo má poslať?

majkapytlova
7. nov 2012

chcem sa opytat ked sa otec dietata nemoze zucastnit na sude na urcenie vyzivneho ale suhlasi s rozsudkom aky list ma poslat na sud v akom zneni a ma byt aj overenu notarom?dakujem

sintra
7. nov 2012

Co to znamena, ze suhlasi s rozsudkom? Myslis tym to, ze suhlasi s vyskou navrhovaneho vyzivneho? Pokial sa nemoze zucastnit, mal by to sudu pisomne oznamit a pojednavat sa bude v jeho nepritomnosti. Tento list nemusi byt overeny notarom.

sissy27
7. nov 2012

veď ešte nevie, aký ten rozsudok bude, tak ako s ním môže súhlasiť? u nás napr. keď sa ex nemohol dostaviť, tak len preložili pojednávanie, dokonca 2x, a to sme mali spísanú dohodu, s ktorou tiež súhlasil, ale aj tá podlieha schváleniu súdom a minimálne raz chce súd vypočuť aj druhú stranu...

aivill
7. nov 2012

To zrejme ešte nie je rozsudok - pojednávanie na súde musí byť - kľudne aj bez neho..., môže zaslať na súd že sa nezúčastní a že súhlasí s navrhovaným rozsudkom - ako navrhovateľ žiada... , nemusí overovať notárom podľa mňa...
No sú aj také prípady - keď sa zvýši výživné bez pojednávania - dôjde rovno rozsudok , s ktorým ak sa nesúhlasí je len možnosť podať odvolanie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli