Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec nesúhlasí so zmenou priezviska

leona258
11. feb 2014

Ahojte,
uz dlho riesime jeden problem, zmenu priezviska. Ked sestre narodilo dietatko, dali mu priezvisko po jeho otcovi /neboli manzelia/. Po roku spoluzitia ich otec opustil a o dieta do dnesneho dna nema vobec ziadny zaujem a to je uz skolacka. Neplati jej ani alimenty. Je na neho podane trestne oznamenie, peniaze sa nedaju ani nijakym sposobom vymahat pretoze je zamestnany "na cierno" a na trvalej adrese je vobec nezastihnutelny.
Chlela jej zmenit priezvisko na svoje, ale ze potrebuje suhlas otca. Ten samozrejme nesuhlasi :(
Da sa to nejak obíst, aby on nemusel suhlasit a malej by zmenili priezvisko? Mali ste uz niekto podobny problem?
Uz sme cela rodina zufala 😢

Dakujem

luba28
11. feb 2014

@leona258 ano da sa to,staci podat navrh na sud o zmenu priezviska maloleteho,....ja to riesim teraz pre moju dceru

leona258
autor
11. feb 2014

myslim ze uz take nieco riesila ale potom sa to opat nejak vyvrbilo a na uradoch jej povedali ze mu musia poslat nejake oznamenie ci take nieco.

luba28
11. feb 2014

@leona258 ja som podala a cakam na sud,...este som bola aj u detskej psychologicky po posudok,....

beech
3. mar 2014

@luba28 a keď si podávala žiadosť na súd o zmenu priezviska koľko si zato platila?ďakujem za odpoveď!

luba28
3. mar 2014

@beech nic som neplatila

beech
3. mar 2014

a koľko trvalo kým ťa
predvolali na súd?a ani za návrh a trovy sa neplatí?lebo na matrike ak
by súhlasil mi povedala že budem platiť kolky 33€!

satanka1
3. mar 2014

@leona258 mne právnička povedala,že sa to dá len so súhlasom otca

printy1
3. mar 2014

Ja som to riešila pred niekoškými rokmi. Bola som na súde a tam mi pani sudkyňa povedala, nech si prvá zmením priezvisko ja, za svoje za slobodna. Ak budem mať zmenené meno nech sa vrátim s návrhom s tým, že sa sa dieťaťu v škole spolužiaci vysmievajú, že má iné meno ako ja...že to naňho zle psychicky vplýva atď. Pre takýto dôvod sudkyňa musí dať súhlas k zmene priezviska, aby ochránila dieťa, tak mi to vysvetľovala. 🙂

printy1
3. mar 2014

@satanka1 mne na matrike povedali, že im k zmene stačí aj nesúhlas podpísaný otcom, oni to len potrebujú doložiť k tomu, že otec viec, čo sa chystá matka urobiť

satanka1
4. mar 2014

@printy1 aha to som nepočula...u nás je to trošku inak..ja som sa druhý krát vydala a moje deti si samé pýtajú priezvisko po terajšom manželovi a bolo mi povedané,že kým s tým ex nesúhlasí,tak sa s tým nič nedá robiť.

printy1
6. mar 2014

@satanka1 Tak daj na súd, že deti v škole majú problémy a oni zmenia meno pre blaho detí aj bez súhlasu ex.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli