Otec nie je v rodnom liste. Ako ho donútiť platiť?

tanulka18
1. máj 2011

Poradte mi prosim Vas niekto,co mam robit ked biologicky otec nie je napisany v rodnom liste,mozem ho udat na policii ked rok platil vyzivne a teraz prestal?Dakujem 🙂

vtom
1. máj 2011

@tanulka18 ahoj. no neviem, ale podla mna asi nie. ked to nieje na papieri, ze je otcom. ale nevm ako to chodi 😒

katushka16
1. máj 2011

@tanulka18 ahoj,ja si myslím,že určite nie lebo neni na papieri,takže akoby neexistoval

tanulka18
autor
1. máj 2011

☹ 😢

aneet112
1. máj 2011

podla mna by si mala dat na sud urcenie otcovstva a ked bude tak sud mu urci vyzivne ktore bude musiet platit

tanulka18
autor
1. máj 2011

@aneet112 my sme sa dohodli,napisal mi ze ja som ho k tomu donutila pri com to vobec nebola pravda,my sme sa dohodli,on si zmenil telefonne cislo,ozenil sa a teraz mi tu vypisuje ze on otcom nie je a neviem co vsetko pricom dobre vie len mam pocit ze nanho manzelka tlaci lebo mu na to prisla.... ☹

aneet112
1. máj 2011

ale ved tu je uplne jedno co tvrdi on ak si si ty ista ze je otcom on bude platit je jedno aky ma na to nazor on a jeho zena ty len pekne chod na socialku tam ti poradia ako postupovat a nedaj sa nim zastrasit

iviku20
1. máj 2011

moja urcite nemozes ho udat ked neni na rodnom liste

tanulka18
autor
1. máj 2011

@aneet112 Viem ze je to jedno ale tak uz to vsetko vplyva na psychyku cloveka...=(( Ved to chcem si pozistovat vsetko....a keby ze on nebol otcom tak ho asi tym ani nezatazujem ale tak to su chlapy,spravit je jednoduche ale postarat je zlozite

tanulka18
autor
1. máj 2011

@iviku20 ani ked rok platil a prestal???ked plati tak si bol vedomi toho ze otcom je

iviku20
1. máj 2011

ja by som bola rada keby sa nehlasil aspon mas svety pokoj najdes si priatela a on si ho moze osvojit ked bude chciet

iviku20
1. máj 2011

moja stym si nepomozes ked neni na rodnom liste

ela2710
1. máj 2011

@tanulka18 ahoj, to ze rok platil a teraz nie bohuzial nic neznamena 😒 ked nie je zapisany v rodnom liste...mala by si ho dat na sud, ak si si ista, ze je otcom dietata, tak mozes dat ziadost o urcenie otcovstva, a ked otcom bude, sud mu urci vyzivne...inu moznost nemas 😒

aneet112
1. máj 2011

jasne ze ta to vycerpava ale musis to vydrzat a potom bude dobre tie peniaze potrebujes pre maleho musis ale pocitat s tym ze otec bude mozno po case maleho vidat a mozno nie 🙂

sisaha
1. máj 2011

presne tak, ak si ho z nejakeho dovodu do RL neuviedla, tak si musela pocitat s tym, ze nepotrebujes od neho vyzivne. Ak ste sa dohodli, ze tam uvedeny nebude a bude platit a teraz prestal, nemas inu moznost ako dat na sud ziadost o urcenie otcovstva. Tam sa dokaze ze otcom je, a bude zaviazany kazdy mesiac ti platit. Ak ho uviest ako otca nechces, tak nemas narod na vyzivne...

tanulka18
autor
1. máj 2011

@ela2710 uff tak to bude tazke obdobie pre mna aj syna =(((

@iviku20 ja uz priatela mam,berie ho ako svojho ale akceptuje to ze syncek oca ma,a naprv si mam vyriesit to a tak uvidime =(

tanulka18
autor
1. máj 2011

@aneet112 viem ze musim ratat s tym ze ho bude chcel vidat a bojim sa to ze este len potom nastanu komplikacie =(

aneet112
1. máj 2011

aj ked zase musis zvazit aku ma pracu kolko deti aby si nebola nemilo prekvapena vyskou vyzivneho ja som dostavala pred 5 rokmi 1000 Sk lebo mal zenu a dieta tak mu to tak malo vyslo ak nie si na to naozaj odkazana radsej tych 3 € olutuj

sisaha
1. máj 2011

@tanulka18 ale to, ze teraz priatela mas a pomaha ti s nim,neznamena, ze ten vztah vydrzi. Ak sa obavas iba toho, ze sa s nim bude chciet vídat, má na to právo a nezabránis mu v tom, pretoze on takisto moze poziadat o urcenie otcovstva. A za ten cas co si mohla na syna poberat vyzivne, tak o to prides, nez sa on rozhupe. ak nema o neho teraz zaujem, pochybujem ze bude mat neskor.... Ale ako hovorim, on ma tiez prava a ty mu v nich nezabranis, akurat ze ochudobnujes syna o mesacne vyzivne..

tanulka18
autor
1. máj 2011

@aneet112 no on je iba zenaty,nema deti aspon co viem,a pracuje na kamione,do teraz mi platil 70eur co sme sa dohodli

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sisaha ja som od prvej chvile chcela aby dosiel,aby vidal maleho nikdy som nebola proti tomu ale on stale:NEMAM CAS NEOTRAVUJ MA S TYM,tak som mu dala pokoj a som bola spokojna aj ja aj on...pokial neprestal platit...

leeenka26
1. máj 2011

@tanulka18 musis sa rozhodnut, to sa da vybavit. Neboj sa toho, su to peniaze, ktore synovi patria, urcite ma na to pravo a neuberaj ho o to a vybojuj si ich. Mas na to pravo a podla mna aj trochu povinnost voci synovi.

aneet112
1. máj 2011

tak ho postras ze ak ti nebude dalej platit das to na sud mozno si to aj s manzelkou rozmysli ako kamionistovi by ti sud vypocital asi viac ako ti daval

leeenka26
1. máj 2011

@tanulka18 no tak natrafila si na darebaka zial je to tak, o to vacsi dovod bojovat za to.

macekovam
1. máj 2011

ahoj..nedaj sa odstrasit....urcite to riesenie ma...ked ho ine neusvedci tak krvne testy urcite...pozistuj si to na tej socialke a ked ti nahodou budu tvrdit ze to nepojde....spytaj sa na sude a ked ani tam tak sa spytaj na ,,lamparni,, myslim tu relaciu televiznu....fakt ja by som to spravila...alebo by som mu tym najskor pohrozila a potom to spravila....som to ja ale ...ze??? 😅 ale situacia urcite riesenie ma.....a to ze by ti sud pridelil len mensie vyzivne...neboj oni zvazia aky ma prijem a vyrataju tak aby bolo co najlepsie...nikto ti nebude chciet zamerne dat malo...je to jeho dieta tak ako ostatne...inak si myslim ze najskor si mal zvazit kolko uz deti ma a potom robit dalsie... 🙄 🙄 🙄 tvoj syn ma na to pravo....najlahsie je povedat ze nie je jeho....to su cely chlapy!!!nechat zenu samu v stychu je najlahsie a potom prist v 18-tich ako spravny otec....nedaj sa odradit🙂 drzim palce..
PS: ked pridelia male vyzivne tak po zlepseni jeho financnej situacie mozes poziadat o zvysenie...

sisaha
1. máj 2011

@tanulka18 tak pokial ti to nevadi, ze by maleho vídal, tak zajdi na urad prace, soc.veci a rodiny, pomozu ti spisat ziadost o urcenie otcovstva. Tam, po dokazani otcovstva sa bude stanovovat vyzivne..mozes ziadat aj spätne, ale treba to v ziadosti uviest a pytaj si minimalne 130 eur. Sud este sumu okreše, tak aby si sa dostala aspon k tomu co si mala. A nezabudni si odkladat vsetky bloky, co si kupovala malemu (plienky, oblecenie, kocik, sportove potreby, lieky). Bolo by dobre si urobit excelovsku tabulku, kde by si uviedla vsetky mesacne vydavky na maleho...

tanulka18
autor
1. máj 2011

@leeenka26 to som si uvedomila neskoro =(( teda clovek si ani neuvedomi ak je omotani sladkymi recami=((

leeenka26
1. máj 2011

@tanulka18 to ti platil velmi malo. Podla mna si myslie prepac za vyraz aka si skromnucka a hlupucka ze ti to stacilo. Daj ho na sud, nevahaj.

pipka
1. máj 2011

a nad cim si rozmyslala, ked si bola tehotna? Preco si uz dopredu nezvazovala, co by sa stalo, keby... zial, chlapi su taki, naslubuju hory doly a ked ma prist na vec, tak skutek utek 🙄 zapamataj si, co nemas v dnesnej dobe na papieri, to ako keby ani neexistovalo 😒
Ak nemas z coho zit, urcite podaj ziadost o urcenie otcovstva a potom to mozes dat na sud, nech mu urcia vyzivne...akurat ze cela procedura moze trvat nehorazne dlho a keby si rozmyslala dopredu, nemuselo k tomu vobec dojst 😅 bol by na RL a ty by si to mala jednoduchsie s vymahanim vyzivneho, lebo v takom pripade, by ti vyzivne zatial platil stat a stat by si to vymahal od otca v pripade, ze by ti prestal platit.
Nuz drzim palce, nech to dopadne vo vas prospech!

leeenka26
1. máj 2011

@tanulka18 popalila si sa, no co, nie si jedina, teraz mas priatela, synceka, mas obrovske stastie, ver mi, a tie peniaze si vybojuj ale tentokrat uz na sude. Podla mna ti mozu vypocitat aj 200-300EUR, podla jeho platu. len mu to pekne natri, nech si nemysli ze si nejaka husicka.

tanulka18
autor
1. máj 2011

@macekovam dakujem velmi pekne,mas uplnu pravdu a suhlasim s tebou...nechcem nikoho strasit lebo moze to pouzit proti mne ze sa mu vyhrazam....verim ze sa to co najskor vyriesi lebo takto sa zit neda,ja sa nemozem pohnut dalej co by om aj cchela no nemozem lebo on ma prava na maleho a ak by som aj odisla tak by sa mohol odhrozit od toho ze som mu dieta ukradla=((a toto naozaj nechcem...=((