Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Platí vám ex výživné na dve a viac detí?

melivivi
25. aug 2015

Chcem sa opýtať Vás milé maminky ktore vychovávate 2 a viac deti samé, ktoré ste pi rozvode. Aké máte skúsenisti s platením výživného. Platia Vám, neplatia, ako to zvládate atd. Dakujem za odpovede.

tjaden
25. aug 2015

Ahoj, no moja mama poslala žiadosť o rozvod auguste, súd bol až v novembri, výživné sme dostali v decembri a sudkyňa povedala, že vraj nemáme právo na výživne za tie mesiace kým sme čakali až bude súd čo nechápem každý kto berie výživné mi tvrdí, že ho dostal....Ale tá sudkyňa tak to bol des, čistá SUKA. Mal malý plat takže výživné nič moc. Akú sumu asi dostaneš môžeš vedieť dopredu, minimálne výživné je 30%zo životného minima, čím má muž väčší plat tým lepšie. Boli sme vtedy 3súrodenci 1 na vš 2na sš. Platil pravidelne niekedy nie na čas ale nakoniec ho vždy poslal. Keď som šla na vš poslala som znova žiadosť na súd pretože ja som dostávala najmenej, zdvihli mi ho ale nič moc, oproti tomu čo mamu stála moja škola to bola tak 1/3 a to len škola. Popri škole sme všetci brigádovali. Nemuseli by sme...keby sme oblečenie vyberali z kontajnera 😀 Bolo to ťažké ale dalo sa to prežiť, na to, že keď sme od otca odišli nemali sme nič ani na čom spať. Ako sme pomaly končili školy a začali zarábať už bolo dobre. Moje prvé výživné bolo 55eur, ale kamoška napr. mala 180....poznám decká, ktorým otec neplatil a darmo by naňho poslali exekútora bol doslova bezdomovec...neviem ako to potom riešili..predpokladám, že náhradným výživným cez upsvar. To máš rôzne sú takí čo platia ešte viac než majú platiť a sú takí čo nedajú nič.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli