Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

janettesc
21. sep 2012

no ja nemám tiež dobré skúsenosti s orgánmi nášho štátu. Už dva roky sa ťahám kvôli výživnému . Ešte v roku 2010 exmanžel bol podmienečne odsúdený kvôli neplateniu výživného, odvtedy som na ňho za to iste podala na ňho dvakrát trestné oznámenie a stale nič a to už mame koniec septembra roku 2012, nebol vôbec zavretí , vôbec sa s tým nezaoberajú, kašlú na to neviem za čo ich platíme z našich daní len nás preháňajú raz sem raz tam . Samozrejme že nebudô exmanželia platiť ked vidia že nie su vobec trestaní, môžu sa len vysmievať aj policajtom aj sudom akí su neschopní !!

janettesc
3. okt 2012

chcela by som nejakú radu ked som podávala žiadosť o náhradné výživné, nemala som nárok pretože som o 20eur prekročila ten príjem. započítali tam aj priemerný príjem môjho terajšieho manžela, ale on tiež má súdom určené výživné, 120eur, a to mi tam neodppočítali,môžete mi niekto poradiť či mi to na ôrade mali povinnosť odpočítať, kedže to on musí platiť povinne?dakujem za odpoved

alena7070
4. feb 2013

to si mozes lahko vypocitat aj sama ak vas primerny mesacny prijm nieje vyssi ako 2,2 nasobok zivotneho minina za jeden mesiac tak mas na to narok

martinka254
22. feb 2013

Dobrý deň, som študentkou posledného ročníka na UPJŠ v Košiciach a chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je určený pre rozvedených, je anonymný. Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem, tu je link: https://docs.google.com/forms/d/1zBtxoq4BzrrnOu...

barcitta19
18. apr 2013

chcela by som sa spýtat ked som v 6táždni tehotenstva a chalan s ktorym cakam dieta chce odist do zahranicia ci mi potom bude platit vyzivne alebo nie..ci si ho najdu alebo sa nato vykaslu on babetko nechce,posielal maa na potrat...

zalka
19. apr 2013

@barcitta19 a kto ho má hľadať, ak neprizná otcovstvo tak musíš dať návrh na súd na určenie otcovstva a tiež aj žiadosť o výživné na dieťa a o príspevok na výživu nevydatej matke. Toto nikto za teba neurobí ... takže je vhodné vedieť kde je. Jeho údaje ako adresu a podobne.

barcitta19
19. apr 2013

no teraz je ešte na Slovensku a sme aj v kontakte ale sa bojím že odíde do zahraniča a platit nebude a prestane ma aj kontaktovat. navrh nato aby platil mam dat po porode či teraz?...

zalka
19. apr 2013

@barcitta19 až po narodení dieťaťa ... teraz nevybavíš nič ...

barcitta19
19. apr 2013

aha tak dakujem teda z rady,naozaj si mi pomohla 🙂

zalka
19. apr 2013

@barcitta19 teraz môže ísť s tebou na matriku priznať otcovstvo to sa dá pred narodením dieťaťa urobiť ... potom bude aj zapísaný v rodnom liste...
ak to nespraví .. tak ho nemôžeš uviesť v rodnom liste ... a aj otcovstvo musíš riešiť súdom po narodení dieťaťa...

barcitta19
19. apr 2013

aha tak sa s nim pokusim nejako dohodnut hadam so mnou pojde.... 😒

zalka
19. apr 2013

@barcitta19 uvidíš ... držím palec

barcitta19
19. apr 2013

dakujem 🙂 potom ti napíšem ako čo 🙂

natalinka1
1. aug 2013

Bývalý manžel neplatí výživné od rozvodu, čo je dva a pol roka, s deťmi sa nevída. Podala som trestné oznámenie aj návrh na exekúciu a doteraz sa neudialo nič. Na facebooku má bývalý uvedené miesto pobytu, keby to niekoho zaujímalo, prešetril by to. Už rok a pol sa nič nedeje, bývalý si veselo býva v ČR, pretože vie, že tam mu nič nehrozí, do SR nepríde. Kam sa mám ešte obrátiť, keď ani orgány činné v trestnom konaní mi nedokážu pomôcť. Už som to vzdala a tá suma čo mi dlhuje nie je veru malá a viem, že tieto peniaze moje deti nikdy neuvidia.

zalka
1. aug 2013

@natalinka1 trošku som googlila toto som našla http://nanicmama.sme.sk/node/38070 a podla vyjadrenia právnika ( posledný komentár na stránke) , treba dať v čr návrh na súd na určenie výživného ... skús nejaké české právne poradne osloviť ...

natalinka1
2. aug 2013

Ďakujem, skúsim

f1
6. feb 2014

ahojte kocky ak podam trestne oznamenie co k tomu potrebujem? moj exman. koly tomu aby neplatil vyzivne zdrhol do ciech nakolko na slovensku bola zacata exekucia, tak takto sa jej chcel vyhnut ale ja som poziadala o pomoc narodne centrum a ty uz aj zacali sud v cechach ale je v tom jeden hacik ze nevedia jeho adresu napriek tomu uz nali jeho zamestnavatela. takze tato organizacia ma poziadala aby som podala toto oznamenie o precine a zacnu ho hladat interpolom. takze neviem co presne si mam donies na policiu ake doklady. dakujem 🙂))