Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

baby2310
10. jún 2011

@sarzan ona odmieta testy??? ale potom zase nechápem....tak chce od teba peniaze alebo nie??? lebo však musíš byť uznaný otec, aby si musel platiť...či to chce len súdne?vyhráža sa ti súdom? lebo testy DNA sú v podstate finančne na rovnakej úrovni, dosť veľa stoja aj súkromne aj súdne....a nedá sa jej vysvetliť, ak si ochotný sa starať a prispievať jej, že oveľa lepšie je dohodnúť sa mimosúdne? A potom môžete ísť kludne na súd so spísanou dohodou o výživnom aj o návštevách a to už príjemnejšie súdne procesy... ako bez testov DNA ty nie si povinný vôbec voči tomu dieťatku, hoci ak si myslíš, že je tvoje, tak by si sa mal starať prirodzene, ale ak si nie si istý, tak jedine tie testy, ak ich ona ozaj nechce, povedz, že jej nedáš nič, lebo nie si na rodnom liste, podľa mňa potom povolí...alebo si daj ty návrh na súd o určenie otcovstva, aj to je možnosť 🙂ešte ak budeš dačo potrebovať, kludne aj internú poštu pošli 🙂

sarzan
10. jún 2011

@baby2310 ona chce len sudne testy,ja som radsej ticho lebo potrebuje klud termin sa blizi..mas pravdu-peniazky odkladam do skatule z mobilu 🙂,aj som volal do genetonu ako prebiehaju sudnoznalecke testy,ale bude nutne sa trepat do kosic alebo ba a zbytocne ked sa to dalo aj z pohodlia domu joojj.......aj sa vyhraza sudom aj tym,že ma vobec neuzna za otca-si teraz vyber 🙂,ale ked to ja dam na sud co mozno budem musiet ako si vynutim test? ja mozem dat na sud nejaku ziadost na test dna smerovanu voci urcitej osobe nevieš? toto neviem..

baby2310
10. jún 2011

no tak potom nech sa rozhýbe, pozri po1: pokiaľ ty nejak zvlášť neriešiš otcovstvo, o to dieťa sa starať nechceš, tak to nechaj tak, vyhrážať sa ti môže koľko chce, bud to naozaj raz dá na súd, ked sa bábo narodí alebo nie a nemôže od teba nič chcieť....no a ked to dá po pár rokoch, no môže jej súd uznať spätne doplatiť výživné až do 3 rokov, čiže na to pozor, plus náklady spojené s tehotenstvom... a po 2: ak ti na tom dieťatku záleží, tak nerieš ju, ak sa s nou nedá normálne dohodnúť, lebo možno je taká náladová, lebo je tehotná, ja som bola tiež na nevydržanie 😝 , tak ked sa bábo narodí, spýtaj sa jej slušne, čo plánuje, či nechce určiť otcovstvo dobrovolne len na matrike a potom sa dohodnete na výživnom a stretávaniach...no a ak sa to nebude hýbať, daj si na súd návrh na určenie otcovstva, to si nájdeš bud vo vzoroch na nete, alebo sa porad s právnikom, ten ti to isto najlepšie napíše...najprv si zavolajú ju len na také vypočutie a ak ona nebude súhlasiť s otcovstvom, tak bude súd a tam sa budú automaticky robiť DNA testy.

sarzan
20. jún 2011

@alexandra cica si tu? potrebujem radu 🙂

alexandra
21. jún 2011

@sarzan A co by si rad vedel? ako dlho vydrzi novorodenec bez mlieka, aby si ho mohol vziat na testy? 😔

sisi78
14. sep 2011

ahoj adicka111, tiež mi neplatí otec dieťaťa už 3 roky,3roky s tým nevie robiť ani exekút, ani polícia, tiež som podala trestné oznámenie... tvrdíš,že podanie trestného oznámenia najlepším stimulom na to, aby aj nemajetný a nezamestnaný otecko zrazu našiek peniaze na výživné.
bohužial, nemá už 3roky zamestnanie, nemá nehnutelnosť... podla papierov vlasne nič nemá.... Naozaj neviem čo mám robiť, či je táto situácia normálna v našom úbohom štáte..alebo čo mám robiť. Samozrejme súd určil tú najmenšiu sumu, aby hradil "25,-eur" a z toho mám malého vychovať. Chodí mi síce náhradné výživné,ale o zvýšení ani snívať nemôžem, lebo pán urodzení nerobí. ˇČo by si mi radila??????

kitti0503
27. sep 2011

Ahojte
Ja by som len to chcela vedieť,či som povinná mu dať dieťa ked neplatí už 5 mesiac??

alexandra
27. sep 2011

@kitti0503 To ze neplati Ta neopravnuje mu dieta nedat. Vyzivne a styk su dve odlisne veci, nezavisiace jedna na druhej. Mozes ist dat trestne oznamenie.

kitti0503
27. sep 2011

Vdaka a čo s tým dosiahnem aspon??takže ešte ja pochodím zle že???

kitti0503
27. sep 2011

ale ja by som na toto povedala že ked neplatí nie je zvedavý na malú,vlastne nesnaží sa v tom,lebo ja ked mám rada dcéru tak všetko preto spravím aby mala všetko.

alexandra
28. sep 2011

@kitti0503 Ani to Ti nepomoze, pretoze vyzivne a styk su 2 rozne veci. AK by si mu ju nedala a nahodou by to dal na sud, kludne sa moze stat ze este Ty dostanes pokutu.

baby2310
28. sep 2011

@alexandra to naozaj? ved to je choré..panebože, kde to žijem!!!

kukucka26
28. sep 2011

@kitti0503 poviem ti jednu jedinu vec ak dieta k otcovi nechce ist aj ked ma urceny styk a diet a place a nechce ty nemas pravo dieta nutit a psychicky ho tyrat ty sa ohradzuj jednym ty mu v styku nebranis ale pod jednou podmienkou ty si nebudes dieta psychicky nicit a dopustat sa trestneho cinu tyrania na vlastnom dietati ak on ano prosim udas ho za to ze psychicky tyra dieta ze ho nasilim berie proti voli dietata

kitti0503
28. sep 2011

vdaka kočky už nejedenkrát sa to stalo že nechcela ísť aj to hovorila otcovi ale ten začal že máš zajačika a kto sa bude starať a ideme sem a ideme tam a čo ja viem čo,no podla mna vie ju ešte poblázniť ale ani toto nepôjde bohvie ako dlho,lebo dieťa rastie!!

alexandra
28. sep 2011

@kukucka26 prepac, ale aj to je zial porusenie prava na styk. Precitajte si pripady v Cechach.

kukucka26
28. sep 2011

nik
@alexandra nik mu jeho pravo neberie ale nech aj otec neberie pravo dietatu slobodne sa vyvijat a povedat nie aj dieta ma svoje prava a ma pravo slobodne sa vyjadrit a nebit tyrane

alexandra
28. sep 2011

@kukucka26 Suhlasim, ale v tom pripade treba dat navrh na sud na zmenu styku..

0589matka
6. okt 2011

Ahojky,poraďte mi prosím. Mám 18ročného syna,som 11 rokov rozvedená a ex mi prestal platiť výživné(50eur mesačne),už dlhuje cez 500eur, vždy vraj nemá z čoho platiť,nezamestnaný a pod. Pokiaľ viem,už sa zamestnal a neplatí aj po mojich vytrvalých výzvach.Má novú rodinu 2dcerky.Vyhráža sa, že ak ho dám na súd, splaší si potvrdenie od zamesrnávateľa o minimalnej mzde a potom mi terajšie výživné znížia. Ako postupovať?Diky
🙂

claudica
7. okt 2011

@0589matka Pokiaľ dobre počítam, tak Ti už aspoň 10 mesiacov neplatí a to by sa už dalo dať naňho trestné oznámenie, nie? A s tými vyhrážkami - dobre že Ti to narovinu povedal. Ak donesie od zamestnávateľa potvrdenie o minimálnej mzde, skús trvať na tom, aby si to súd preveril cez Sociálnu poisťovňu a keď tam bude mať iný príjem uvedený, zamestnávateľ podvádzal. Lebo sa berie 12 mesiacov dozadu, nie iba čerstvá výplatná páska. Takže ak teraz začne mať minimálnu mzdu účelovo, nepomôže mu to moc... 😀
A to by sa už súdil so synom, nie s Tebou, lebo syn má 18 rokov. Toto by bol schopný synovi spraviť?

claudica
7. okt 2011

@0589matka A mimochodom, aj keď je nezamestnaný, nemusí Ťa to zaujímať, aj vtedy má povinnosť platiť výživné. Ak to chcel zmeniť, mal to dať na súd, nemôže svojvoľne prestať platiť s tým, že Tebe povie, že nemá prácu...
A aj keby ozaj bol nezamestnaný, súd mu maximálne o niečo zníži sumu, ale minimum platiť aj tak musí.

mimy17
9. okt 2011

Pekný den prajeme 🙂
Je naozaj velmi smutné,ako sa náš štát snaží pomôcť rodičom v núdzi a v prvom rade deťom.Môj kolotoč trvá už viac ako 2 roky-máme za sebou okresný a aj krajský súd -rozhodli v náš prospech,bohužial doteraz sa moja dcérka nedostala k 2 ročnému výživnému :/.Je ťažko zdravotne postihnutá s mierou funkčnosti až 70% a bohužial ani to otcovi nezabránilo vykašlat sa na vyživovaciu povinnost.Exekučné sme podali už koncom marca a stále nič......vraj nejaké papierovačky?,takže mu dali dostatočný čas na prepísanie celého majetku na rodinu :( Vozí sa na novom aute..stavia si dom,má 2 izbový byt....neboli sme manželia,takže sme zo dna na den ostali bez strechy nad hlavou,čo by až tak nebolelo,lebo 14 rokoch psychoteroru bolo až-až:/ ,ten pokoj a ticho stojí za všetky peniaze sveta.Bohužial dcérke musí navštevovat školu mino nášho trvalého bydliska,takže si musím platit prechodný nájom v meste a starostlivost o dcérku je aj finančne náročná...každý cent sa počíta.Otec platí len sporadicky.....sem tam po 50,-eur....čo je len štvrtina z toho,čo má platit podla súdu.Teraz nezaplatil skoro 3 mesiace nič.....15.10. to budú 3 mesiace,ale ako ho poznám tak tam 14.10 vloží nejakú smiešnu sumu a bude sa nám nadalej vysmievať :(.Je možné požiadat o náhradné výživné aj v prípade,že si plní vyživovaciu povinnost len čiastočne a nepravidelne?????? Robím čo môžem a som už strašne unavená a neštastná z toho ako to tu na SL funguje.Ďakujeme za akúkolvek radu 🙂
M+S

denisa120
12. okt 2011

@sorrelia ano ja mam

diabolico
13. okt 2011

@mimy17 určite si požidajte o náhradne výživné, myslim že podmienkou je podanie exekucie, ale ako pišete tak ste ju podala. http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat... tu su podmienky

mimy17
13. okt 2011

@diabolico
*ĎAKUJEME za info 🙂 Už sa nemôžeme dočkať,že si aspoň troška prilepšíme.....lebo takto z ruky do huby :( ach jaj .....pááááááááááá
M+S 😅

krka
20. okt 2011

@sisi78 ahoj,moj byvaly tiež nemal prácu ani majetok a zvýšili mi výživné z 33 euro na 150,povedala mu sudkyňa,že je schopný pracovať 🙂

bibike2
25. okt 2011

ahojte , viete mi poradiť ? s manželom nežijem v domacnosti od augusta... odstahoval sa od nas ...v auguste mi poslal 120 eur na malého. mame jedneho 8 mesacneho syna . a teraz v oktobri tiež. chcem podať žiadosť o výživné . aspon 300 eur . je nejaka sanca? co si mam pripraviť ... on sa bude flakať po kamaratoch a minat peniaze a ja s malým čo? no a on zaraba 1400 eur

kaby
25. okt 2011

@bibike2 na vasom mieste by som si podala na sud dva navrhy a to cim skor - vyzivne na manzelku, a vyzivne na malolete dieta. Predpokladam, ze vasim prijmom je len rodicovsky prispevok, vzhladom na to, ze on opustil spolocnu domacnost mate velmi velku sancu aby sud priznal vyzivne aj na vas. Sumu nadsadte, aj tak je to na zvazeni sudu... Vyzivne na vas vam moze byt priznane odo dna podania navrhu na sud, takze nevahajte, a vyzivne na dieta je mozne priznat aj spatne...

bibike2
25. okt 2011

@kaby dakujem... hej , mate pravdu, tak by som to mala spraviť ...dakujem

bibike2
25. okt 2011

@kaby a ešte mi neviete poradiť, čo všetko si mam na sud pripraviť? aj nejake bločky co platim malému ak mam? ako to bude prebiehať ? to bude iba raz ?

kaby
25. okt 2011

@bibike2 Po podaní návrhu sudca zvazi co mate predlozit a vyzve vas k tomu, dopredu nic neposielajte. Tazko sa vyjadrit konkrétne, kazdy sudca postupuje inak, nema sablonu na to, co treba co nie... Niektorým staci len vymenovat nevyhnutne naklady, iny zas pozaduje aj dokladovanie tvrdení. Odporucam, aby ste si vsetky blocky odkladali pre prípad, zeby ste ich museli predlozit. Ak by ich ziadali, prefotte ich, originaly si nechajte, sudu dajte len kopie. Vezmite si ich vsak na pojednavanie, ak by bolo potrebne predlozit originaly k nahliadnutiu. Kolkokrat bude pojednavanie je tazko povedat, zalezi od mnohych okolnosti... Ci sa napr. dostavi protistrana, ci sudu budu postacovat vypovede, ci nebude potrebne dalsie dokazovanie... Nestaci ze sa pripravi len jedna strana...
Predovsetkym ako som uz spominala, je prvorade podat navrh na sud. Aj keby bolo pojednavanie o pol roka, sud vam prizna vyzivne odo dna zacatia konania (podania navrhu) a manzel vam ho bude musiet doplatit ....Vyuzite vsetky zakonne moznosti aby ste s malym netrpeli. Manzel je povinny starat sa aj o vas, ma aj voci vam vyzivovaciu povinnost, nielen voci malemu... Manzelstvo nie je len kus papiera, ale vyplyvaju z neho mnohe prava ale aj povinnosti...
Drzim palce.