Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

sibel0802
25. nov 2011

podala som trestne oznamenie na slovensku na otca dcerky,on je nemec zije v nemecku...chcela by som vediet ze ci aj v nemecku plati to ze pojde do basy ako tu na slovensku kedze mi nikdy vyzivne nezaplatil...7000e mi je dlzny...sudy sa konali na slovensku...a chcem sa este opytat ci mozem podat na urade o nahradne vyzivne.

ukuma
26. nov 2011

Ahojte zienky. Neviem ci mozem sem do diskusie pridat aj prispevok s odkazom na inu stranku. Ak nie, tak pochopim ked bude zamazany. Ide totiz o novu novelu zakona o rodine, kde by sa po nom od aprila 2012 platili z vyzivneho uroky. To si myslim, ze by velmi pomohlo, kedze povinny rodic doteraz nebol az tak motivovany, aby platil nacas, alebo aby chodieval na sudne pojednavania, aby sa sud co najskor ukoncil, lebo to bolo pre nich takto vyhodnejsie. Mali by sa platit uroky z vyzivneho nezaplateneho nacas a aj zo zameskaneho - zrocneho vyzivneho. Na FB vznikla skupina, ktora sa snazi, aby tento zakon bol presadeny, ale zial ludi je tam zatial malo. Idealne by bolo, keby co najviac ludi o tom vedelo a podporovalo tuto zmenu, aby ho poslanci aj presadili. Pripajam teda aj link na skupinu https://www.facebook.com/groups/115750371780940/ Keby tento prispevok vadil, co sa tyka tohto odkazu, tak vas poprosim o vytvorenie takejto skupiny/diskusie aj tu, nakolko s tym nemam ziadne skusenosti. Dakujem.

marcelka19899
26. jan 2012

moj priatel ide do basi a nema pridelene víživne na sina ako to riešit? a k de? dakujem lubosko011@azet.sk

miroslava21
9. feb 2012

@marcelka19899 no podľa mňa by si mala najprv na súd dať návrh na určenie výživného. na sociálke ti pomôžu spísať tento návrh a aj ho pošlú na súd. potom čakať na pojednávanie kde vám určia výšku výživného. otázne je ale kedy ide otec tvojho dieťaťa do basy? má už trestný rozkaz s dátum nástupu do výkonu trestu?

mananenka
11. feb 2012

Maminky,potrebovala by som radu...Kamarátka podala na svojho ex trestné oznámenie,lebo jej neplatil výživné. Bola tam dlžná suma do 300 eur...Vyšetrovateľka mu zaslala platobný rozkaz,kde mu dala 15 dní na zaplatenie dlžného výživného. Ex to nezaplatil..a teraz sa ako postupuje? Dostane podmienku,alebo bude odstíhaný? Kamoška bola v tom,že to bude mať nejaký psychologický efekt na neho,naplaší sa a zaplatí. Ale zjavne si z toho chlapec nič nerobí... 😠 Len nevieme teraz čo sa bude diať..podľa zákona.. VOpred Ďakujeme za odpoveď

chrenkovae
19. feb 2012

Mamičky chcem sa spitať dcerkin otec mi teraz začal platiť vyživne začal v decembri v januari nezaplatil teraz vo februari zase zaplatil,ale len za jeden mesiac ked som mu pisala že aj za minuli ma zaplatiť tak nič ani obraz ani zvuk ako mam postupovať isť zase na socialku?

nikolca
20. feb 2012

@chrenkovae da sa to riešiť ale až pokial ti nezaplati tri mesiace,nemusia to byť tri mesiace po sebe nasledujuce,vtedy sa to da riešiť podanim trestneho oznamenia alebo zajsť k exekutorovi, a ked začal platiť od toho decembra tak vtedy mu bolo určene vyživne alebo pred tym decebrom tiež neplatil?

chrenkovae
20. feb 2012

@nikolca neplatil ani vtedy,ale to ešte nebolo podane sudnou cestou teraz musi platiť normalne vyživne a plus to zameškane od narodenia malinkej.A teraz ked to bude stale takto robiť že raz zaplati druhy krat nie tak to sa neda riešiť?To je dosť blbe nie?

chrenkovae
20. feb 2012

@nikolca aha teraz mi to zaplo takže nemusi to byť za sebou tie tri mesiace aha už chapem tak uvidim čo urobi nabuduci mesiac

petergruchalak
25. feb 2012

,,ako to tu citam mlade panicky z vyzivneho ste si urobili dobry zdroj prijmov na co ma te ruky?..to len nohy vite roztahovat?..tak sa potom starajte a nepiste bludy..peto

sisaha
25. feb 2012

@petergruchalak z tvojej reakcie vidno, ze ty si zase jeden z tych "ukazkovych" tzv. otcov, ktory o vychove ví tak veliké prd.....

nikolca
25. feb 2012

@petergruchalak hm?zaujimave 😠 😠 😠 😠 😠 ,žeby si ty bol jednym z tych ktory len deti robia a neplatia????no panačik takych by bolo 😠 😠 😠 to nie su bludy haloooooo preber sa dieťa nežije zo vzduchu 😔 😔

gemini2
26. feb 2012

@petergruchalak aky si mudry......HANBA TI. vychovavaj dieta, na ktore ti druhy rodic neda ani halier a potom napis!!!

juliap
26. feb 2012

@petergruchalak hm, davno sme tu nemali experta, co vie nakrmit, osatit a vychovat deti zo vzduchu ... tak supni nam sem nejake recepty, lebo nam "mladym panickam" nejako uz fantazia nestaci ... 😅

juliap
26. feb 2012

@petergruchalak hej a este na 1 vec si zabudol ... pozri sa do nohavic, uvidis tam to, co muselo chlapom medzi tie nase nohy tiez vliezt ... a jediny, kto ru pise BLUDY si ty

petergruchalak
11. mar 2012

@juliap ...moja draha ja som sa zatial v mojom pripade stretol len so zlatokopkpv ktora cece 200eu a mina na seba a decko vyzera ako ufulane ciganca asi tak...moja draha

petergruchalak
11. mar 2012

@sisaha ..zijem s dcerku viem ake su naklady na ,plienky,kozmetiku,sunat..a oblecenie nie som s planety Mars ako ma tu vykreslujes ale moja byvala K........ma alimenzy na zdroj prijmov

sisaha
11. mar 2012

@petergruchalak ak mas dokazy, ze dieta je zanedbavane, mozes dat podnet na socialku. Oni to preveria. Ak sa tvoje slova potvrdia, tak mozes poziadat o zverenie dietata do tvojej vychovy.. nehadz ale vsetky zeny, ktore sa staraju o svoje deti do jedneho vreca prosim.
ako vies, ze tvoja byvala nemina na seba peniaze z inych prijmov? starostlivost o dieta nie je len oblecenie, ale aj strava, energie, skola, doucovanie, dovolenka, tabory, lieky atd...

petergruchalak
12. mar 2012

...
@sisaha ........sudy,zeny,kurator,zeny,socialka zeny..akoze mozem ist proti muru?.........

juliap
12. mar 2012

@petergruchalak presne tak, ako pise @sisaha , nehadz nas do 1 vreca, neviem, ci som "zlatokopka" ako pises, kedze som doteraz mala na 2 deti vyzivne od ex 80E a okrem toho od neho ani fuka naviac ... a urcite som nepocitala s tym, ze budem takto mat prachy, pretoze nie ja, ale on si nasiel ku..., ktora ma vystvala s 2 malymi detmi z domu, takze sme skoncili nebyt mojich rodicov, pod mostom ...

sisaha
12. mar 2012

@petergruchalak dovolim si tvrdit, ze aj ked na vsetkych uradoch by boli zeny ako tvrdits, tak pokial ide o zanedbavanie dietata, tak by jej nepomohla ani svätena voda. Uz si nieco preto urobil, aby si to riesil? Alebo budes mlatit prstami do klavesnice a kricat do celeho sveta, ze zeny su len zlatokopky?

alexandra
12. mar 2012

@petergruchalak A co tak nakontaktovat ligu otcov? 😉 Okrem Maria Lassa su tam vsetci velmi napomocni..

andrejockaaa
14. apr 2012

Ahojte, co sa stane ak mi exmanzel plati vyzivne, ale nie v plnej sume? Da sa s tym nieco robit?

zalka
15. apr 2012

@andrejockaaa
Dá sa s tým niečo robiť každopádne.
Vyčísli dlh, napíš mu doporučený list do vlastných rúk, kde ho vyzveš na doplatenie dlžného výživného v termíne, ktorý určíš v tom liste. Potom tam dopíš, že v prípade nevyrovnania dlhu budeš to riešiť právnou cestou.

Ak Ti aj tak nezaplatí, tak zober doklady, vyčíslený dlh, a rozhodnutie o výške výživného a chod za exekútorom. On od neho peniaze dostane, a exa to výjde oveľa drahšie, lebo bude platiť ešte aj exekútorovi.
A navyše môžeš od exekútora žiadať aby vymohol dlžné výživné a aby exekučne sťahoval exovi aj potom výživné, tak ho budeš mať načas a v riadnej výške.

andrejockaaa
17. apr 2012

Zalka, dakujem. Teraz idem mat pojednavanie za par dni. Exmanze podal o znizenie, kedze je nezamestnany. Nevyplatil mi vyzivne za tento mesiac....

alice107
17. apr 2012

@andrejockaaa ak ti nezaplatil manzel celu cast vyzivneho tak podaj po dni splatnosti na tu cast,co ti nezaplatil navrh na exekucne konanie. ak nezplati vyzivne ani za tento mesiac tak znovu podaj navrh na exekucne konanie.
pokial pravoplatnym rozsudkom nebude zmeneny doterajsi rozsudok o vyzivnom,tento je v platnosti stale. a povinny otec musi prispievat stanovenou ciastkou.

mananenka
20. apr 2012

Maminky potrebujem váš názor-radu...Môžu znížiť otcovi detí výživné na deti z dôvodu,že sa stal poberateľ sociálnych dávok? Stratil zamestnanie vlastnou vinou,pol roka bol na podpore a teraz prešiel na dávku. Kamarátka bude mať teraz súd ohľadne výživného. Ex si dal návrh na zníženie, ona na zvýšenie...Je asi malá šanca,že by mu zvýšili,keď je na tých dávkach? A ešte či je pomôžu pri dokazovaní dôkazy,že si zarába predajom ojazdených aút /čiže kúpi,porobí predá a zarobí/,samozrejme ich nemá napísané na seba,ale na mamu,ale predáva ich cez net. Čiže on sa nebude hrnúť zamestnať sa,už len kvôli výživnému,keďže on si takto vie privyrobiť..Kamarátka si povytláčala tie inzeráty,kde figuruje jeho meno a telefónne číslo.V autách má majetok v hodnote 10000 eur. Teraz jej nezaplatil výživné už mesiace. Má jej platiť 180 eur mesačne na tri deti. Dala si na zvýšenie 300 eur, /2 školopovinné deti a jedna škôlkarka ešte s atop. ekzémom/. On si dal znížiť na 120 eur...Je z toho nervózna,lebo súdy v našom okolí v určitých prípadoch sklamali..a nie vždy sú spravodlíme...má strach ako to dopadne... 😢 Vopred Ďakujem za každú odpoveď

liz_lemon
20. apr 2012

@mananenka to, ze stratil zamestnanie vlastnou vinou by bolo dobre nejako preukazat, vtedy by mal sud na to prihliadat, a vyzivne by mu nemal znizit
tie inzeraty su dobry napad, uz len verit v to, ze sud na to prihliadne

meery
10. sep 2012

Ahojte.No ja mám taký problem,že môj bývalý mi neplati vôbec a nedavno za to aj sedel.Teraz mu asi horelo pod zadkom,tak zaplatil mi výživne tri mesiace po sebe a už zase tri mesiace nič.Poberala som náhradné výž.,ktoré mi museli zastaviť kôli tomu,že zákon hovorý:Ak zaplatí tri mes.po sebe,tak si začal plniť vyživovaciu povinosť.Preto ja som ostala tri mesiace zase bez prijmu,aby podporovali takýchto DEBILOV a matka,ktorá sa plne venuje a stará finančne o deti a nik sa vás neopýta,či máte tým deťom za čo dať najesť,na lieky,do školy na škol.pomôcky,tak budu plne podporovať takýchto DEMENTOV!!!!!Mal už niekto taký to problem,musia mi stopnuť výživne aj keď zase neplati a ja musím zase vybehať papiere,kôli debilnemu zakonu.A čo ak zase zaplati len jeden mesiac a tri nie,jeto podľa vas normalne,aby matky ktoré sa plne a hodnotne starali o svoje deti takto doplacali na takýchto VAGABUNDOV??!!!! ☹

1gabi2
18. sep 2012

@adicka111 dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ohľadom výživného. Dostávala som náhradné výživné od 01.11.2011 a teraz mi ho zrušili. Úrad práce podal trestné stíhanie za neplatenie výživného a on to celkom uhradil až k 31.08.2012. Ale nezaplatil mi už od 01.08.2011 teraz je september od toho augusta mi dlhuje 862,94 eur a zaplatil mi 663,81 eur, momentálne mi dlhuje ešte 199,13 eur . Náhradné výživné to teraz nezaujíma vraj to má vymáhať exekútor.Ten to vymáha už dlhšiu dobu a nič nemôže lebo exmanžel nič nevlastní. Ale mne tento mesiac už zas neprišli peniaze. Chcela by som sa opýtať keď to chcem dať na prokuratúru na prešetrenie či ako nezamestnaná platím za súdne trovy a čo k tomu potrebujem. Je to podobný postup ako pri podaní návrhu na určenie výživného pre dieťa. zhruba. Na polícii my povedali že si môžem vymáhať aj súdnou cestou podľa občianského zákonníka. Ale ten presný zákon nepoznám. Neviete mi poradiť čo a ako postupovať, lebo už tri roky s týmto bujujem a stále to isté.