Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

plasta
3. júl 2008

no, alexandra v podstate aj ano, ale je lepsie ked ti poradi niekto, kto do toho trochu viac vidi, nie?

emyly
7. júl 2008

ahojte, chcem sa opýtať...nechcem nikomu krivdiť...ale je normálne, ked mi do IP napíše dáka právnička, núka rady...a potom chce tie rady speňažiť? ja sa síce neviem pohybovať v týchto kruhoch, ale príde mi divné ak mi niekto napíše že poradí, a potom že sa dohodne cena ak jej švagriná zavolá...nie je to čudný spôsob dohadzovania si klientely? alebo to tak medzi právnikmi chodí?

alexandra
8. júl 2008

emyly nie, zial to nie je normalne, ale deje sa to... ☹

jaduska
9. júl 2008

žeby sa nám vrátila späť právnička andrea??? 😕

adina22
15. aug 2008

plasta buchova aj ja som rozmyslala nad tym,ale neviem ci sa mi to vobec oplati,ked otec mojej malej nie je schopny platit ani vyzivne na malu....teraz je druhy mesiac ked mi nezaplatil od pravoplatneho sudneho rozhodnutia,takze pockam este mesiac a podam trestne oznamenie,teda skusim ho najprv postrasit ako spominala adicka.
Inac dakujem vam baby,hlavne adicke.Su to fakt cenne rady 😉 Uz som myslela,ze peniaze uz neuvidim a po precitani vasich prispevkov mi svitla nadej 🙂

lucifukball
15. aug 2008

adina, ja mám tiez problemy s výživným, tiež mi dlhuje uz druhý mesiac a raz som ho aj udala, tak sa zlakol a hned zaplatil. Ale neneháva si to dlhsie ako tri mesiace, ked mi nedá každý mesiac tak kazdý tretí ale to za všetky tri mesiace. Ak sa môžem spýtať, kolko máš súdom určenú sumu? Ja 1500,-

adina22
16. aug 2008

Ahoj lucifukball.My sme sa este predtym dohodli ustne na 2000.Samozrejme pred sudom dokazoval ze nema nic, je nezamestnany....atd.Ale kedze o posledne zamestnanie prisiel vlastnou vinou,sudkyna mi odklepla 2000 plus 500,co mi ma splacat uz vzniknuty dlh.Slubil mi poslat teraz v auguste,ale takych slubov som uz poculaaaa 😒 Takze si pockam.A kde si ho bola udat?Na policii?Ako to prebiehalo?

plasta
16. aug 2008

adina
no, to treba ist na policiu, normalne urobit oznamenie a zanedbani povinnej vyzivy, zober si rozsudok a mozes ho udat...

adina22
16. aug 2008

Ale citala som aj ,ze je lepsie podat trestne oznamenie na prokurature [pisala myslim adicka].Ma s tym niekto skusenosti?Rozhodnutie je platne od 11.7,takze este mam cas, a skusim ho predtym postrasit..tak uvidim 😉

lucifukball
17. aug 2008

Adina, ja som bola na polícii.Mne má dávať k 15dňu v mesiaci, tak policajt mi poradil aby som dosla tretí mesiac 16teho, ze uz sa ráta za tri mesiace. Musela som mať doklad zo súdu, bločky kedy mi dal na posledy peniaze, on si to všetko prefotil, a normálne spísal so mnou zápis. Potom mi povedal, že ho budú nahánať, bud telefonicky alebo na adrese ktorú som udala, že by sa mal na nej zdržiavať. Ked aj napriek týmto výzvam, by nič nespravil, tak ho začnú normálne trestne stíhať a ja si mám potom nájsť exekútora a dať vymáhať výživné. 😠
Ale môj bývalý velký hrdina, len čo mu policajt zavolal, že je tam na neho tresnté oznámenie a čo mu hrozí, priebehu týždňa som mala korunky 😀 . Teraz čakám ako náhle sa blíži koniec tretieho mesiaca, poslem mu sms a cakám. strach mu nedovolí nezaplatiť...

adina22
17. aug 2008

Dakujem Lucifukball. 😉A ked mam rozhodnutie toho 11.7....15.7 ani 15.8 mi nazaplatil,mam to pocitat za dva mesiace?Alebo cakat do oktobra kedy uplynu 3 mesiace od rozhodnutia?Ja mu chcem tiez najprv poslat sms a potom uvidim....

lucifukball
18. aug 2008

pockaj kým budú tri mesiace od rozhodnutia. hm aj ja som to vzdy riesila cez tel. ale teraz si ten chumaj uz vyse týzdna vypína tel, takze ani dovolat a ani sms. 😠 Uz mi vážne dochádza trpezlivoť, takých ľudí ako je môj bývalý by mali hned kastrovať a nie on si chodí dalej po svete a robí deti 😠 😠

viabella
18. aug 2008

Ahojte, nejako som sa sem dostala a citam...presla som rozvodom a ziadostou zverenia do opatery atd...moj ex je pan policajt a myslim to zo vsetkou ironiou.....bol sud, urcene vyzivne 1600 plus splatky dlzneho po 400....a neplatil...tak som ho udala...teray mu stahuju z platu exekucne a je spokojny....na sude sa mi ratalo ked sudkyna povedala ze pekne je ze pan policajt a neplati na vlastne dieta

adina22
18. aug 2008

Jooj Lucifukball hovoris mi z duse 😉 Keby existoval niekto,kto chodi takych chlapov kastrovat, vies kolko by zarabal? 😀 No mne sa prave ozval,ze mu odisli peniaze z uctu,tak som velmi zvedava.Lebo takych slubov som sa uz napocuvala,keby existovali olympijske hry v klamani moj byvaly ma zarucene zlato....

adina22
18. aug 2008

viabela ja som na sude mala tiez sudkynu a citila som sa akosi istejsie,predsa len zeny to skor pochopia

plasta
19. aug 2008

adina
no, mpockaj, kym rozsudok nadobudne pravoplatnost, daj si to potvrdit na sude a potom odvtedy plynu tri mesiace

viabella
19. aug 2008

Ahoj Adina, ano vj ja som bola istejsia, predsa zena vie skor pochopit co to je starat sa o dieta a hlavne kolko to stoji, ved o to tam vlastne ide, je pekne povedat ze peniaze nie su vsetko, ale deti su svojim sposobom komfort a ich uzasni oteckovia by sa mali podla mna vacsou mierou podielat na uctoch za skolku, oblecenie, hracky atd....ja som spokojna s vyskou vyzivneho, mohlo to byt aj horsie ale preco dieta nema pravo zit v standarde otca.Ved min. vyzivne je smiesnych 620.- Zda sa mi byt prinajmensom zvlastne ze vlastne mamky ktore sa same staraju o dieta sa trapia rataju kazdu korunu a otcovia len zaplatia minimum mozno 10% z platu a maju to bez problemov, vsetko to myslim po financnej stranke. Stvalo ma na materskej otacanie kazdej koruny, rozmyslanie ci si mozme dovolit kolotoc a pod a pritom otecko si chodil po diskotekach, obliekal sa a uzival si zivot. To ci jeho dcera ma vsetko bolo vedlajsie. Vlastne je to uz teraz jedno, ale malo by sa nieco robit s vyskou vyzivneho, minimum by malo byt napr.25% z platu, ved zena dava vlastne vsetko a nechcem to pre seba, ale pre svoje dieta, ktore ma tiez svoje potreby a tuzby..... 🙂

alexandra
19. aug 2008

viabella to by sa nam zilo 🙂

lucifukball
19. aug 2008

viabella, ja som bola na tom s mužom tak podobne. Ved aj teraz, diskotéky, chlast, a každú chvílu inú babu...ale aby zaplatil synovi to čo mu patrí, tak to nie!!! 😠 a pritom on to minie za jeden výkend, čo má malému platiť 😠

A k tej sudkini, my sme ju mali tiež na súde, a tiež som si myslela, že jaké super...ale aj napriek tomu, že mala v žiadosti napísané dôvody prečo sa chcem rozviesť, aj to že mala od lekára potvrdenie, že som bola od bývalého napadnutá, aj napriek tomu nás posielala do manželskej poradne a nechcela nás rozviesť 😠 😠 😠

Rozviedla nás až na druhom pojednávaní, a to už som mala fakt nervy a pripravený preslov, keby nás náhodou nerozviedla... pre jej štastie, rozviedla 😀

adina22
19. aug 2008

Ahojte vidim,ze moj byvaly nie je ziadna vynimka.Ked slo vyzivne,tak je chudatko nezamestnane,zije u rodicov z ruky do ust..ale na chlast, zury a zenske je kazdy vikend.A to mal tu drzost mi do telefonu povedat ako malu lubi a chyba mu.

Plasta - ja uz rozsudok mam pravoplatny od 11.7

Viabellka - to je ozaj iba 10% z platu,ja som myslela (aspon som pocula ze je to viac).Mne sudkyna odklepla 2000 aj napriek tomu,ze bol vtedy nezamestnany.lebo o posledne zamestnanie prisiel vlastnou vinou.Mozem sa opytat kolko ti byvaly plati?

Lucifukball - tak to sa tej sudkyni fakt divim,lebo ked ta uz raz napadol je viac ako pravdepodobne,ze by to urobil znova,myslim ze manzelska poradna by na tom nic nezmenila.

martinask
20. aug 2008

ahojte....
poradi mi niektora ako ma vyzerat a co tam ma byt v navrhu o zvysenie vyzivneho....???

alexandra
20. aug 2008

martinask daj mi na seba mail...

ivankaba
21. aug 2008

ahojte...
poprosila by som aj ja o radu.. mam problem, ze priatel mi neplati na maleho ani korunu. nie sme zobrati, momentalne ani nezijeme spolu. staci, ked iba napisem, ze sme sa mi dvaja dohodli na urcitej sume a treba to niekomu zobrat overit, alebo ake tlaciva treba vyplnit, napisat?

adina22
21. aug 2008

ivankababa - ahoj ja som bola v tej istej situacii.Ked budes podavat navrh na upravu prav a povinnosti k maloletemu dietatu na sud, tak tam okrem ineho uvedies,ze ste sa dohodli na nejakej sume ale on vasu dohodu nerespektuje.Mne s tym pomohli na UPSVR,tam ti aj povedia co vsetko k tomu potrebujes.Pomohli mi spisat navrh a boli aj na sude,kedze zastupovali malu.Drzim ti palce

adina22
22. aug 2008

Ahojte dostava niektora nahradne vyzivne?Je vo vyske povodneho vyzivneho (teda uvedeneho v rozsudku)?

adina22
28. aug 2008

Nikto mi neporadi? 😔

plasta
29. aug 2008

ahoj adina
myslim, ze je v povodnej vyske vyzivneho, aspon tak sme sa minule rozpravali so susedov... lebo to dotycnemu potom nejakym sposobom stat strhava zo mzdy, alebo tak nejako...
a inak, vcera hovorili, ze chcu pretlacit zakon: neplatis vyzivne, zoberieme Ti vodicak.... 😀

adina22
29. aug 2008

Dakujem plasta,uz som myslela,ze sa tu nikto neukaze 😅 A co sa tyka toho vodicaku,co s tymi co neplatia vyzivne a nemaju vodicak,co je aj pripad mojho byvaleho?Pre neho by to nebol ziaden postih....ach jaj 😖
Inac to cakanie kym ubehnu 3 mesiace od pravoplatneho rozsudku,je nekonecne..najradsej by som tam bezala hned a podala trestne oznamenie...tie peniaze mi totiz naozaj chybaju.

lenka761
4. sep 2008

Potrebujem poradit ohledne na zvysenie vyzivneho.Podala som si navrh na sud z 800sk. na 4000sk.Je mozne ze mi to sudca schvali?Mam na dceru posudok ,ze je tazko zdravotne postihnuta mal pravoplatnost do marca 2008.Pojednavanie mam septembri 2008,takze je momentalne neplatni.Novy posudok mi neschvalili.BUde sud ho zohladnovat ak je neplaty.Je lepsie ak je na sude sudkyna alebo sudca.Dakujem

klaudyyy18
9. apr 2009

Chcem podať trestné oznámenie za neplatenie vyzivneho na prokuraturu do Roznavy, aky ma byt format a obsah textu???Prosim presnu adresu.....