Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

etkab
10. okt 2009

andzi a nebudem musiet platit vsetky poplatky exekutorovi ja??

mamise
3. nov 2009

ahojte kocky ak ste niektora zo ziliny nedali by ste mi nejaky kontakt na niakeho spolahliveho exekutora?syn ma uz dva roky aj dva mesiace a otec mu neposlal este ani korunu.nemozem sa dopracovat k dobremu exekutorovi.

aniicka24
13. nov 2009

ahoj ja som zo zilina a dam ti cislo na exekutora vola sa pavol malik a vraj je dobry ja mam tiez u neho ziadost a teraz cakam mne byvali neplati uz rok a pol mam pocit ze sa z toho uz idem aj zblaznit lebo mi teraz dost chybaju korunky.tu je to cislo tak skus 041/7234261 a ak by si sa chcla dozvediet viac aj adresu tak napis mi na tento meil ancicak22@azet.sk

zanebudka
20. nov 2009

ahoj

prosím o radu, niekde tu som čítala, že okrem výživného na dieťa môžem od jeho otca žiadať aj "príspevok" na tvorbu úspor, predniesla som to pred súdom a advokátka ex priateľa vybafla na mňa niečo, že to je novela, ktorá platí len pre veľmi bohatých, čiže len pre nich platí, že majú platiť aj na úspory. ja myslím že to ma chce len odbiť, aby som jej klientovi dala pokoj a on nemusel platiť, neviete niekto poradiť kde by som túto novelu našla? A tiež som žiadala aby dotyčný prispieval aj na mňa, ale neviem koľko asi tak žiadať.

ventiuno
3. jan 2010

Ahojte.
Aj ja sa chcem pridat k vasej teme.
Platim vyzivne na moje dieta 100 €.Som momentalne bez prace a som evidovany na urade prace bez naroku na podporu a akukolvek vypomoc,takze bez penazi.
Moja byvala ziada viac a chce ziadat zvysenie vyzivneho cez sud.
CO SI O TOM MYSLITE??????????????

hga
4. jan 2010

ventiuno: preco sa pytas tu, na fore plnom opustenych slobodnych mamiciek?

poradia ti aby si platil a platil. ved mamicka potrebuje 400 eur mesacne len aby vyzila.

tin007
4. jan 2010

ventiuno: co si kto o com mysli je jeho vec
ak tvoja byvala ziada zvysenie vyzivneho, tak to budete musiet riesit cez sud (iba ak by ste sa dohodli mimosudne). ak si bez prace, bez podpory a vypomoci, tak to sudu uved (nar. to, ze si dostal vypoved zo strany zamestnavatela, ze nemas vytvorene ziadne uspory, ze si hladas pracu a za poslednych xx dni/mesiacov si bol na xxx pohovorov a sam reagoval na xx inzeratov a pod.), sud vsak v provom rade prihliada na potreby dietata. je teda mozne, ze poziadavka na zvysenie nebude sudom schvalena a vyzivne ostane rovnake.

tin007
4. jan 2010

hga tvoj prispevok je ako sa uz zvykom stava o nicom a od veci

hga
4. jan 2010

tin007: dal som mu dobru a spravnu radu ze toto forum nie je vhodne na jeho otazku. tak isto ako sa clen hnutia skinhead nepojde pytat do romskej osady ci tam moze prespat.

tin007
4. jan 2010

hga nech ti, ktori o radu ziadaju posudia, ci odpovede su dobre alebo nie

hga
4. jan 2010

tin007: nech. preco si potom o 18:25 posudzovala moj prispevok ty?

mimochodom, velmi rad by som videl ako by dopadli na tomto fore tieto osoby:
1) otec ktory sa pyta kolko by mal platit mamicke (aby platil cim menej)
2) mamicka ktora sa pyta kolko ma vymahat od otca

odpoved na (2) viem, je to vraj 400 eur, odpoved na (1) by podla mna podla od clenov tohto fora rovnaka. preto si myslim ze toto forum nie je vhodne aby sa otec pytal kolko ma minimalne platit.

janapt
14. jan 2010

po dlhých peripetiách o vymáhanie výživného od bývalého manžela som sa rozhola zverejniť svoj príspevok. Som totiž už totálne znechutená a mám všetkého "plné zuby". V tomto štáte totiž právo neexituje.A ak áno, je veľmi vzdialené realite. Všade sa "spieva" o právach dieťaťa atď... Tak posúďte sami. V júni 2007 som podala na okr. prokuratúru trestné oznámenie vo veci zanedbaného výživného na tri deti, pričom býv. manžel vyplatil výživné naposledy v marci 2003. To bol začiatok mojej "Sodomy a Gomory " . Odvtedy chodím na súd ako "na klavír" a neviem sa domôcť rozsudku pre prieťahy zo strany otca detí. Ale dnes sa stal "zázrak". Konalo sa znova pojednávanie, ale bezo mňa. Ja som nebola z chodby súdu pozvaná do súdnej miestnosti. Je to zvláštne, ale na túto účasť mal asi právo len obžalovaný. Ja mám byť podľa všetkého spokojná s tým, čo mi prišla ozámiť na chodbu asistentka sudcu.
"Strašne veľa som sa dozvedela". Uznali ho vinným na 1 rok nepodmienečne a to bolo všetko. Musela som sa domáhať vstupu do súdnej siene, aby som sa sudcu opýtala, ako to bude svyplácaním výživného.Odpoveď znela, že on nevie. Nato som argumentovala, že predsa vo väzení by mal pracovať a výživné by som mala dostávať odtial.
Sudca povedal, že o tom on nerozhoduje a mám sa obráťiť na riaditeľa väznice. Pýtam sa, je takýto postup vôbec možný? Peboha, kde to žijeme? Aká je to pomoc pre matku, ktorá sa sama stará o deti? Ja sa mám obraťiť na riaditeľa nejakej väznice? Je to všetko ale poriadne,a prinajmenšom čudné! Nie je to povinnosťou súdu naraidiť, aby vo väzení pracoval a z tejto mzdy aby bolo vyplácané dlžné výživné? Toto všetko, čo som uviedla, je len zlomok toho, čo som prežila do dnešného dňa. Tento štát toťiž vôbec nie je právny. Nadržiava tomu, kto má na úplatky. Verte mi, viem prečo to hovorím. Moje deti už dospelé, vedia su už sami rozhodovať. Najradšej by sme ani nežili v tejto republike.

miriam17
25. jan 2010

ahojte aby viete my poradit kde treba ist ak otec dcery nezaplatil vyzivne uz dva mesiace?viem ze je ti platne az od 3 mesiacjhoch ale predsa tie vybavovacky sa neaky cas tahaju..
kam treba zajt?..a kolko este treba tomuto dat?...
postaci aj daak stranka ..zakon alebo nieco podobne...
dakujem

malena
27. jan 2010

Kuk, dievčatá. Aj by som potrebovala radičku 😉 Mňa čaká súd kvôli výživnému: malá bude mať 3roky, končí mi materská, nemám zatiaľ prácu. Bývalý pracuje na manažérskom poste jednej významnej banky v Prahe. Len nástupný plat mal 60tis. plus odmeny atd. Doreraz platil 2.000 tis.
Dala som si výživné zvýšiť na 190 €. Myslíte, že je to veľa ? Chce prísť na súd s právnikom 😖

kitti0503
27. jan 2010

malena
nie je to vobec vela pretože moj suseda platí na jedno dieťa 160eur a má plat 829eur.Kedže on má plat 60 tis.tak to nie je vela.

malena
27. jan 2010

Ďakujem kitti, lenže on si myslí, že zbankrotuje, lebo platí hypotéku, alebo čo. Ten právnik čo chce zobrať ma dosť straší.

kitti0503
28. jan 2010

To že platí hypo,ver že na súde to nikoho nezaujíma.na prvom mieste je dieťa.nezaujíma ich kto a kolko a čo vlastne platí.to je jeho vec!tak nech sa zbaví hypo a hotovo.nestaraj sa o to čo má on platiť.Podaj to pekne a skús to.ja to už mám za sebou a ver nezaujímalo ich že čo platíme.

motiilik
28. jan 2010

Kitti0503 ja som sa stretla s tým na sude,že mojho muža ex si zdokladovala všetko čo a ako platí a prešlo jej to(zobrali to do uvahy),ale ked sme zdokladovali my,tak neprešlo nič,nič sudkynu nezaujímalo,len jeho a môj plat a to je všetko a ani to,že ja som na materskej a mame tiež nejaké tie deti,tie sudkyna ani len nespomenula a nebrala do uvahy... 😖 no je to individualne,ako vraví naš právnik,záleži ako sa sudca vyspi a aku ma náladu 😔

kitti0503
28. jan 2010

V tom máš pravdu že akú majú náladu,ale tak aspon som mala šťastie.ja som mala dobrú sudkynu.Som zvedavá že teraz akú dostanem a akého kurátora pretože čo som mala pri rozvode no ten bol super.teraz som podala o úprave styku otca s dieťaťom tak som zvedavá akú kurátorku alebo kurátora dostanem.Neviem ale to že čo vlastne oni skúmajú alebo podla čoho idú.

motiilik
28. jan 2010

no to neviem,aj my sme podali odvolanie a čakáme na vyzvanie krajského sudu,som zvedavá,koho tam chytíme..ale advokát nam dáva šance,že treba skusiť,tak uvidíme ko pochodíme...a tiež ideme na kurátorku podať tresne stihanie za zavádzanie sudu,tak sa tešíme na dalšie naťahovačky....kitti,prajem ti nech máš šťastie a dopadneš dobre na pojednávani,nech si spokojná 😵

goord
31. jan 2010

prosím o radu , po rozvode ktorý bol na návrh manželky v tom čase podnikateľky (teraz po rozvode prerušila živnosť a prihlásila sa na úrade práce)sme sa s dvomi študujúcimi ale dospelými deťmi odsťahovali na ich podnet z bytu kde ostala ex teraz sama (deti jej zatiaľ nedokážu odpustiť že podala o rozvod) majú nárok na výživné ? a ako sa vypočíta prípadná suma ak je ex teraz dobrovoľne nezamestnaná ? (ja som tiež podnikateľ a pokračujem aj po rozvode) ale za minulý rok vykázala ex dosť vysoký zisk .ďakujem vám za odpoveď 🙂

alienka33
8. feb 2010

ahojte kocky. aj ja by som chcela poprosit o radu.ex mojho manzela sa obratila na exekutora.neviem na akom zaklade vydal sud podnet na exekuciu.neviem ci je sud povinny vyzvat aj druhu stranu aby sa preukazala ci je navrh na exekuciu opodstatneny. pretoze manzel ma zaplatene vsetko na svoju dceru a predsa nam zablokovali ucet. uz sme podali namietku zdokladovali vsetko ale sud ma 60 dni na rozhodnutie. mam dieta z prveho manzelstva a spolu mame dvoj rocne dieta. takze nam nic nezostavalo len sa zadlzit aby sme mohli zaplatit pozicku a ine faktury. chcela by som sa spytat co mozem teraz urobit ja pretoze ohrozila moje deti. ved sami viete ake to je mat jedno euro v penazenke a hladne deti. mam na nu podat trestne oznamenie alebo co mam robit?

tin007
8. feb 2010

alienka poziadajte exekutora, aby vam poskytol kopiu navrhu na zacatie exekucie a pripadne aj kopiu exekucneho rozkazu (tusim sa to tak vola). to prve hovori iba o tom, ze exekutor moze zablokovat peniaze,ale zatial na ne nemoze siahnut, ten druhy doklad mu umoznuje, aby dal napr. banke pokyn na prevod prislusnej sumy. z tych dokladov musi byt jasne na zaklade coho (akeho rozhodnutia sudu) sa exekucia vykonava. potom by mal ist tvoj manzel na sud pozidat o kopiu rozhodnutia (inak take nieco musi dostat zo sudu, lebo je ucastnikom konania). prebral vsetku doporucenu postu, ktora na neho isla? exekutor nie je povinny (ani to nerobi) vyzvat exekuovanu (cize druhu stranu) na preukazanie opodstatnenosti exekucie, toto riesi sud. je mozne, ze manzelova ex poziadala sud o vydanie platobneho rozkazu a ten jej vyhovel a ak sa tvoj manzel neodvolal v lehote 15 dni,tak rozsudok nadobudol pravoplatnost a exekutor zacal konat

andzi
8. feb 2010

tin, ja predpokladám, že to bolo trošku inak. Z príspevku alienky som pochopila, že exmanželka dala návrh na exekúciu na základe právoplatného a vykonateľného rozsudku o výživnom. Takže nie je potrebné žiadať si kópiu rozsudku. O výživnom súd nikdy nerozhoduje a ani nemôže rozhodnúť platobným rozkazom, ako píšeš.

Postup je taký, že oprávnený, t.j. matka podá návrh na exekúciu, k návrhu pripojí rozsudok opatrený vykonateľnosťou a právoplatnosťou, zaplatí súdny poplatok za poverenie a návrh pošle vybranému exekútorovi. Exekútor požiada súd o vydanie poverenia na exekúciu. Až na základe poverenia môže konať. Ešte pred doručením upovedomenia o začatí exekúcie, si môže exekútor z dôvodu opatrnosti a úspešnosti exekúcie začať zabezpečovať majetok povinného, t.j. zablokovať prostriedky na účte povinného. Potom vydá tzv. upovedomenie o začatí exekúcie, proti ktorému môže povinný do 14 dní podať námietky. Ak sú námietky podané, exekútor ich postúpi súdu a ten rozhodne, či im vyhovie alebo nie. Až keď súd nevyhovie námietkam a rozhodnutie súdu sa stane právoplatným, až potom môže exekútor vydať tzv. príkaz na exekúciu a vykonať samotnú exekúciu niektorým zo spôsobov uvedených v zákone.

Takže alienka, treba preveriť, kedy presne má tvoj manžel platiť výživné, t.j. či teda riadne a včas platí bežné výživné. Za námietky sa platí súdny poplatok, s tým treba tiež počítať. Ak je tomu tak, tak potom súd námietkam musí vyhovieť a následne zastaví exekúciu a trovy exekúcie bude platiť oprávnený, t.j. exmanželka. Pochybujem však, že ak by tvoj manžel riadne a včas výživné platil, že by jeho exmanželka dala návrh na exekúciu. Veď by si bola vedomá toho, že trovy zaplatí ona. 🙂

mamina31
8. feb 2010

Andzi ze vstupujem do debaty,ak som to spravne pochopila ak mi môj ex neplati na deti nikdy to nebolo vcas a posledny mesiac som ho musela nahanat aj to mi vynadal ze ked mi nebude platit dva mesiace tak nech ho dam vtedy na sud a ani nezaplatil vsetko,mozem sa aj ja obratit na exekutora aby tie peniaze vymahal od neho on?Podotykam ze dobrovolne odisiel zo zamestania je na urade prace a popri tom robi neviem isto na cierno...Dakujem za odpoved

tin007
8. feb 2010

alienka prepac za nespravnu radu, zle som to pochopila (myslela som, ze tvoj manzel nevedel o sude a zrazu sa len dozvedel o zablokovanych uctoch). andzi dik za info, nevedela som, ze na neuhradene vyzivne nie je mozne podat zalobu pre vydanie platobneho rozkazu

mirica
9. feb 2010

tin007- nie je potrebný platobný rozkaz .....lebo už právoplatné rozhodnutie súdu máš.....načo by ti bolo ďaľšie?

mamina31 - tvoj ex si pletie tresné oznámenie s exekúciou......tresné podávaš ak ti neplatí(aj čiastočne) cca 3 mesiace .............exekúciu môžeš podať aj vtedy , ak ti neplatí riadne a včas 1 mesiac.....napr v rozsudku máš do 15 dňa v mesiaci ...ale platí napr 25...alebo ti neplatí celú sumu...
ak bude pracovať , tak zrážky zo mzdy sa s ním budú ťahať kam pôjde... neboj sa podať návrh na exekúciu, lebo ak by aj nič nemal , tak nebudeš platiť trovy exekúcie - výživné je jediné kde sa neplatia

alienka33
10. feb 2010

to je sice velmi pekne ako to tu pisete. ale realita je ina. tin007 moj manzel platil pravidelne a k 15temu ako to mal v rozsudku. a o tom ze prebieha sud sme ani netusili. prisiel navrh na exekuciu a hned zablokovanie uctu. a zaujimave ze toto vsetko sa udialo do 8 dni od podania ex na sud. sud ma na preverenie namietky 60 dni a tie uz su davno uplynuli .takze kde je chyba? ze by to na slovensku fungovalo? ale nikto mi neporadil ako jej dat k nahrade to co sposobila.

andzi
11. feb 2010

alienka, tak urguj na súde, aby rozhodli o námietkach čím skôr....čo iné ti máme poradiť. A neviem akú náhradu by si od nej chcela????? Náhradu škody? Akej? Musela by si ju preukázať! Však som ti povedala, že ak súd námietkam vyhovie a exekúciu zastaví, tak ona zaplatí trovy. To je všetko.

mamina31
11. feb 2010

A mozem sa rovno obratit na exekutora alebo najskor na sud?Neviem postup co na to treba a neviem ci tento mesiac detom nieco vôbec posle ked ani mynuly mesiac neposlal vsetko.A ja momentalne nikde nerobim do zamestnania by som mala nstupit az v marci a jeho netrapi ci deti nieco maju...