Platí vám muž výživné?

andreasmondrkova
5. jan 2008

platí vám muž výživné? ako to riešite?

andzi
11. feb 2010

mamina, ak máš rozsudkom určenú sumu výživného, tak už podávaš návrh na exekúciu, ak nie, tak najskôr na súd.

alienka33
11. feb 2010

andzi,skodu mi sposobila tym ze musim platit poplatky za ucet v exekucii, sankcie za neodvadzanie pozicky z uctu, uroky z pozicanich penazi lebo sme zostali bez koruny. a vtejto situacii sme sa ocitli len kvoly jej vymyslom. na toto zakon nie je? uz 8 rokov nam strpcuje zivot. pretoze toto nie je prvy jej utok a urcite ani posledny. viem ze teraz vyzeram ako svina ktora je zaujata proti byvalke ale po tychto skusenostiach to ani inak nejde.v istej miere som s tym zmierena pretoze mam velmi dobreho muza ktory stoji za to. a to ze si ho ona nevedela vazit !!!!!!!!!!!ale uz by som chcela zit bez takychto zbytocnych problemov.

andzi
11. feb 2010

alienka, prepáč, ale chceš mi povedať, že tvoj muž platil výživné vždy načas tak ako je napísané v rozsudku? V ten deň, ku ktorému sa výživné platí, musia byť už peniaze na jej účte, nestačí ich len poslať. Nechce sa mi veriť, že by podala návrh na exekúciu ak by tvoj muž riadne platil.

mamina31
11. feb 2010

Andzi ano mam sudom urcene do 15 k rukam navrhovatelky.Ani raz to nedodrzal... 😠 tak si najdem exekutora.Dakujem velmi pekne 🙂

alienka33
15. feb 2010

andzi chcela som poradit ako mam od nej vymahat nahradu skody ako su poplatky za ucet v exekucii,sankcie za to ze nam neodisla pozicka z uctu /a to nie su male poplaty/,uroky za pozicanie penazi lebo sme nemali ani cent. pretoze elektrarne plynarne vodarne a orange by sa s nami asi moc nehrali keby sme nezaplatili ucty. do tejto situacie nas dostala ona a nas to zatial stoji len vela penazi. ona nam nielen takto zneprijemnuje zivot uz 8 rokov. a uz ma to prestalo bavit.

alienka33
15. feb 2010

mila andzi. ano moj manzel zaplatil vzdy a na cas!!! malo je takych chlapov. ale aj keby zaplatil o den neskor co to meni na veci ze konala tak ako konala.kolko vas je takych ze nemate vyzivne aj rok a boli by ste radi keby vam platil aj o mesiac neskor. jej nejde o peniaze na dieta ale o zneprijemnovanie zivota a skuske trpezlivosti .pretoze ona nie je v situacii ze by nemala z coho zit ,ale o tom sa tu nebavime. ja som prosila o radu nie o posudzovanie mojho manzela.

havana100
15. feb 2010

potrebovala by som radu... pochopila som spravne, ze na exekutra sa mozem obratit aj ked mi alimenty neplati dva mesiace a nemusim sa obavat ze exekutorovi budem platit nejake poplatky?
z mojim ex zijeme v jednej domacnosti a sme vlastnici bytu nemusim sa bavat o byt ak podam navrh na exekuciu?
dakujem za radu

andzi
16. feb 2010

alienka, tak potom tomu skutočne nerozumiem, ešte som nepočula o takom prípade, že by matka podala návrh na exekúciu, ak jej otec riadne a včas platí...ale ak je to tak, tak potom súd námietkam proti upovedomeniu o začatí exekúcie vyhovie a následne sa exekúcia zastaví a trovy exekútora (nie malé) zaplatí exmanželka tvojho manžela. Aj jej toto za to stálo, prosím. A neviem akú náhradu škody chceš žiadať...tom, že si niekto podal hoci nezmyselný a neopodstatnený návrh tak tým len realizoval svoje ústavné právo a ak návrh je bez právneho základu postihne ho povinnosť nahradiť trovy. Ak ty tvrdíš, že podaním návrhu na exekúciu, bolo ohrozené živobytie tvojej rodiny, môžeš si uplatniť náhradu škody tým spôsobenú, ale musela by si preukázať, že k tej škode skutočne došlo a aká bola jej výška. Držím palce.

alienka33
17. feb 2010

mila andzi. to sa da dokazat velmi lahko pretoze bude vsetko na vypise z uctov. a aj na peniaze ktore sme si pozicali mam papier aj z vyskou uroku. ale kam sa mam s tym obratit? na sud? ja uz sudom neverim. pretoze tu spravodlivost nie je!!!!!!!!

andzi
17. feb 2010

milá alienka, ja som sa ti snažila poradiť, ale ako vidím z tvojich odpovedí, si akoby urazená mojimi odpoveďami. Ja tvojho manžela nepoznám, nemám dôvod mu neveriť, že výživné neplatil, ale ani veriť, že ho platil včas. Len sa mi proste zdalo absolútne iracionálne, že niekto dal návrh na exekúciu, hoci výživné bolo platené riadne a včas. O takom prípade som ešte nepočula!!!!!! Pokiaľ máš preukázané, že platil včas, je to OK a postup bude taký, aký som uviedla vyššie. Náhradu škody môžeš žiadať jedine cestou súdu. A to že súdom neveríš, to už je tvoj problém.

hga
18. feb 2010

no, andzi, ides 🙂 teba by som si za advokatku nenajal.

mirica
19. feb 2010

andzi -sú exmanželky čo sa snažia škodiť za každú cenu ...a súdy im to dovolia
nepočula si - no tak ex môjho priateľa to urobila tiež a dokonca aj podala tresné oznámenie za neplatenie

po zdokladovani tresné zastavili kvôi tomu , že sa skutok nestal a začali tresne stíhať ex - sranda - zastavili ho tiež , z dôvodu , že sa nepodarilo preukázať , že konala úmyselne!!!!!!! 😨

no a exekúcia? - keby súd pred tým než poverí exekútora na vykonanie exekúcie vyzval otca na zdokladovanie , možno by to bolo celkom obstojné riešenie....ale nie súdy u nás poveria exekútora a on okamžite začne exekuovať......môže sa síce odvolať , ale exekúcia stále beží .......
priateľ sa odvolal , a zdokladoval ...a napriek tomu súd odvolanie zamietol!!!!!!!! Priateľ sa nevzdal , a poslal žiadosť o obnovenie konania .......vtedy sa zrazu súd spametal a poslal opravné rozhodnutie , kde exekúciu zrušil.......to bolo pred rokom .......no a exekútor , ktorý tak expresne konal , keď blokoval účty a poslal oznámenie do zamestnania......do teraz neposlal zamestnávatelovi oznámenie o zrušení exekúcie..

vieš andzi - ja som súdom vždy verila , a bola som presvedčená , že sa človek svojej pravdy musí dovolať .....ale čím ďalej tým viac sa presviedčam , že sa mýlim....

zuzi1978
21. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, snad sa pytam v spravnej kolonke. Ak mam na rozvod priniest vsetky vydavky na domacnost a malolete dieta, kvoli vyzivnemu, co sa tam rata? Beham po internete a nic som zatial nenasla. Absolutne neviem, co sa tam konkretne zahrna. Vie mi niekto poradit?

hga
21. feb 2010

dones vsetko. uvidis co sud uzna a co nie

zuzi1978
21. feb 2010

hga, co mam rozumiet pod pojmom vsetko?

hga
21. feb 2010

vsetko co vies zdokladovat.

maznacik007
21. feb 2010

doklady od najomneho elektrina plyn voda... odpad.. atd..

ak kupujes nejake lieky dietatu tak uctenky... uctenky od oblecenia hraciek, kurzy. skolka...
strava pracie prasky drogeria.. vsetko co ta napadne..

zuzi1978
21. feb 2010

dakujem Vam za radu a za to, ze ste odpisali...

kitti0503
22. feb 2010

Poradte mi niekto:
podala som na políciu exa že je omeškaný s 6 mesačným výži.(neviem či som dobre spravila).
Podala som to 5.1.2010 a na polícii mi vraveli že do konca Februára má vyplatit celú čiastku.ja som sa schválne opýtala či može potom aj na splátky(lebo som vedela že ex to tak bude robiť)a hovorili mi že neexistujú splátky že to musí uhradiť všetko ak nie tak pojde na súd.No ja som čakala lebo mi na polícii hovorili že do konca Februára sa mám ja ozvať.Volala som tam a hovoril mi že už dostal ex papier a pýtala som sa či potom sa mám ozvať alebo telefonovať a on hovoril že nemusím lebo dostanem aj ja papier.No papier som dostala ale len taký že začali trestné stíhanie nič viac.ALE!!!
Bývalá svokra hovorila že boli na polícii lebo dostal ex predvolanie a že vraj im hovorili že ked budú vidieť že hradí mesačne riadne a z omeškaného niečo hrádza tak že je to v poriadku.Tak teraz neviem čo mám robiť.Mám zavolať na políciu alebo tam zájsť alebo už netreba nič???Alebo to ešťe možem dať niekde inde??
No a omeškaný je 400eur a z toho som dostala len 37 eur vo Februári čiže v tomto mesiaci a on si myslí že to je teraz ok!

kitti0503
23. feb 2010

vie niekto niečo?? ☹

alienka33
23. feb 2010

ahoj mirica. som rada ze sa ozval niekto s takym podobnym pripadom. lebo uz som si myslela ze som jediny takyto pripad. aj na manzela podala ex trestne oznamenie a predstav si ze v ten isty den ako ziadost o exekuciu. potvrdenie od policajtov sme papiere predlozili na sud a stale nic.boli sme tam urobit trocha bu-bu tak sa nechame prekvapit. a to este nehovorim o tom ze mame na sude podanu ziadost o znizenie uz rok ex sa dostavila az na treti krat. ziadost zamietli odvolali sme sa a uz 7 mesiacov cakame a stale nic. pre info z 500eur platime 140eur.sme 4 clenna rodina. ona zaraba viac ako manzel a je len z dietatom.!!!!!!!!!!!!!!! tak kde je spravodlivost!!!!!!

riviera8
3. mar 2010

..

whistla
8. mar 2010

Dobry den,

Potrebovala by som vediet ci je moznost vymahat vyzivne od mojho otca, ked mam uz 20 rokov,som zamestnana a chodim do skoly.Nikdy na mna neplatil a ked som bola dieta a mama ho udala musela to stiahnut pretoze mnou otec citovo manipuloval.Sme tri sestry a nikdy neplatil na ziadnu z nas,len mamina sa starala.Otec vlastni byt a tak potrebujem vediet ci je este mozne vymahat vyzivne spatne alebo sa mu to prepecie.Lebo on by ho radsej prepil ako ho nechal nam.Dakujem za odpoved a prijemny den!

jajaja
5. máj 2010

ahojte aj my mame podobny problem ako alienka. aj zo sudu prislo rozhodnutie ze mame vsetko v poriadku ale exekutor ziada aby sme tri roky platili vyzivne cez jeho ucet a uctuje si este o 40eur mesacne viac vraj jeho vydaje. a este tie jeho vydaje chce zaplatit naraz a celu sumu, takze 3roky krat 40eur- 1440 eur. ma na toto vobec pravo????

puma00007
4. jún 2010

prosím vás viete mi niekto poradiť? môj problém je takýto: Otec môjho dieťaťa mi už 11 mesiacov neplatí výživne. Bola podaná exekúcia aj žiadosť o nahradné výživné od štátu. Problém je v tom, že dnes mi došiel od neho šek na sumu 83 eur, avšak dlžna suma je omnoho vyššia! Ked pôjdem tieto peniaze vybrať, náhradné výživné bude pozastavené, kedže poslal aspon niečo, a on prestane opäť platiť a tento kolobeh sa bude opakovať. Preto otázka znie: ak tie peniaze nevyberiem, či štát na to nejako príde, nakoľko šek nebol poslaný doporučené. Ako postupovať???

Dakujem pekne.

zuzinka11
25. jún 2010

ahojte baby mam taky problem moj druh ma dlh na vyzivnom 450eur u syna ktory ma 28rokov a v roku 2006 skoncil vysoku skolu ako inzinier.druh je 2 roky na invalidnom so srdcom a pohybovym ustrojencom je invalid na 75 percent exekutor mu chce zadrzat vodicak a auto ma ako zdravotnu pomocku . moze mu to spravit ked inak ako autom sa nevie prepravovat . dakujem

andzi
26. jún 2010

@zuzinka11 áno môže, exekútor má na to právo, v zákone nie je žiadne obmedzenie, keď si tvoj druh splní výživné, tak potom exekútor vydá príkaz na vrátenie vodičského preukazu. To že je tvoj druh invalid a auto potrebuje ako zdravotnú pomôcku je jedna vec, ale jeho syn mal právo na to, aby mu výživné platil. Takže ak sa chce domáhať práv, nech si najskôr splní svoje povinnosti.

andrea
19. sep 2010

cele na tom je ze mame velmi slabe zakony!!!cely nas stat akoby nadrzal chlapom!cele vybavovacky okolo vyzivneho su velmi zdlhave a neprijemne.aj moj ex je dlhodobo nezamestnany a preto nemam ziadnu sancu poziadat o zvysenie vyzivneho. ☹ je mi zle stoho ze my zeny podstivo vychovavame svoje deti a chlapi ako moj ex to maju na ....!!!!

lizatko1009
20. sep 2010

cawte chcela by som sa opytat ked dam maleho do jasli tak pridem o rodicovsky prispevok?

tmonika81
25. sep 2010

Ahojte. Poprosila by som Vás o radu. V nov.2009 som podala navrh na urcenie otcovstva, v dec.2009 na sude uznal otcovstvo, urcili mu min.vyzivne 26 eur mesacne, a spatné vyzivne vo vyske 40 eur pocas 20mes. do mája 2010 zaplatil vyzivne, ale iba po 26 eur, to spatné ani nezacal splacat. na sude sa vtedy vyhovaral, ze nemá príjem a byva u svojho brata. od mája mi nasluboval hory-doly ked som sa mu vyhrázala exekuciou, ale stale nic.. jeho t.č. uz neexistuje, neviem co je s ním.. poradte mi prosím vás, mám nanho podat trestné oznámenie alebo zacat exekucné konanie.. kde najdem nejaké ziadosti aby som mohla nieco podniknut.. dakujem Vám 🙂