Po rozvode - stavebné sporenie pre dcéru

mijka58
24. okt 2018

Ahojte
Prosím poraďte s manželom sme rozvedení, máme dieťa ktoré mám v opatre ja. Počas manželstva sme dcére založili stavebné sporenie na ktoré ma prístup on lebo bral aj pôžičku na auto. Dôvodom rozvodu bol alkohol bojím sa že dcere peniaze vyberie. Ako mám postupovať ? Ďakujem

katyd
24. okt 2018

Požiadaj poisťovňu, aby zablokovala účet do 18 roku dieťaťa alebo že v prípade zásahu do zmluvy sú potrebné obidva podpisy. Tak to urobil moj bývalý muž bez mojho vedomia a poisťovňa mu vyhovela 🙂

san_dra11
25. okt 2018

@mijka58 presne chod do poistovne a tam sa s nimi dohodni na tom, co ti tu napisala katyd 🙂

zivotkratky
25. okt 2018

ak je to na jeho meno a meno dcéry nič neurobíš, vybrať môže do jej 18 rokov.

mijka58
autor
25. okt 2018

@katyd dnes som tam volala aby zablokovali účet ale ak ho zablokujú jemu automaticky ani ja nebudem mať na neho prístup

katyd
25. okt 2018

@mijka58 Áno, tak to je, žiaľ, ale keď ju máš zverenú ty, nie si ty zodpovedná za ňu na právne úkony?

mijka58
autor
25. okt 2018

@katyd túto otázku si kladiem aj ja... preto neviem ako postupovať som z toho zúfala

katyd
25. okt 2018

@mijka58 Oni ti povedia v posťovni, len budú chcieť rozhodnutie súdu asi.

mijka58
autor
25. okt 2018

@katyd tak toto bude najmenej... premýšľam som tiež či by bolo možne to stavebne zrušiť a založiť jej knižku v slovenskej sporiteli, keďže ja tam mám účet

dajna8
26. okt 2018

@mijka58 Toto je tiež možnosť a radšej jej tam sporiť, aj keď treba zvážiť, čo je výhodnejšie, aj keď v dnešnej dobe ani to stavebné sporenie nie je nejaká valná výhra, čo sa týka tej prémie :/