Podala som žiadosť na rozvod, manželovi stále neprišiel návrh

jaejae21
21. mar 2021

Dobrý deň, koncom januára som podala žiadosť o rozvod. Manželovi ale stále neprišiel návrh.
Vraj zapisovateľka mala koronu.
Máme už polovicu marca a stále nič. Právnička mi povedala, nech som trpezlivá. Podľa Vás mám počkať alebo to riešiť? Ak riešiť, tak ako?
Vopred ďakujem.

radolina
21. mar 2021

No ale to je uz fakt dost skoro 2 mesiace. Nie su tam nejake lehoty, dokedy mu to proste musi prist? To si si neskusala zistovat?

lenka0714
21. mar 2021

Neviem odkiaľ si, ale v ba je väčšina súdov pozastavená, iba súdy ohľadom deti sa riešia. Kamoš čaká na súd na rozvod už skoro 5 mesiacov

patka06
21. mar 2021

súdy pracujú v obmedzenom režime, od januára to ešte nie je tak dlhá doba ..trpezlivo čakajte, môže trvať 3-4 mesiace kým príde termín pojednávania

jaejae21
autor
21. mar 2021

@radolina ďakujem za tip, zistím. Právnička miniem povedala, že zapisovateľka mala koronu.

jaejae21
autor
21. mar 2021

@lenka0714 možno to je aj náš prípad. Ďakujem za odpoveď

jaejae21
autor
21. mar 2021

@patka06 ďakujem za odpoveď. Máme pridelené aj spisové číslo, aj sudkyňu. Len manželovi stále neprišiel návrh. Môže mat na to vplyv, to čo spomínate?

loginexistuje
21. mar 2021

aj v normalnom fungovani to bolo kludne pol roka nez vobec zacali cosi konant a nie v dobe korony treba len cakat

patka06
21. mar 2021

@jaejae21 návrh, mu príde až so stanoveným termínom pojednávania /aspoň u nás to tak je/ a to samozrejme môže byť - kvôli zatiaľ ešte obmedzenému režimu súdov - neskôr

jaejae21
autor
21. mar 2021

@patka06 ahaaaa, tak už mi je to jasné. Ďakujem za vysvetlenie postupu. Sa divím, prečo mi to už moja právnička nepovedala. Asi sme si nerozumeli. Lebo ja som sa pýtala na manželov návrh a ona hovorila o pojednávaní. asi došlo ku komunikačnému šumu.

ibrunova
21. mar 2021

Kamoška sa rozvádzala ešte pred koronou, návrh dávali vo februári a pojednávanie bolo 6.12

jaejae21
autor
21. mar 2021

@ibrunova uvidíme , ako to prebehne u nás, dúfam, že rýchlejšie, keďže sme sa dohodli a dohodu k návrhu pripojili. Každopádne, aj keby to trvalo roky, už teraz som spokojnejšia. A ja už si pomaly idem svojím životom.

ibrunova
21. mar 2021

@jaejae21 aj oni boli dohodnutí, chvalabohu celé pojednávanie trvalo 20 minút. Držím palce

blcha74756
22. mar 2021

Ja keď som bola ešte na civile, tak som doručovala návrh spolu s výzvou na vyjadrenie sa k návrhu..
Tiež záleží na tom, či si 66, resp. 33 eurový kolok dokladala hneď k návrhu, alebo to pôjde cez vyššieho súdneho úradníka, aby ti urobil výzvu na zalatenie súdneho poplatku, keď máš právničku, výzva aj ostatné písomnosti sa budú doručovať jej.

Nevidím dôvod na to, aby Tvoj muž ešte nemal návrh doručený, pretože každá asistentka má zastupujúcu asistentku, prípadne si baby pomáhajú aj v kancli medzi sebou, a už keď by ozaj nemal kto, stále je tu tajomníčka, ktorá dozoruje senát asistentky a mala by to urobiť ona.

Ja byť tebou, pýtam si priamo asistentku, prípadne jej tajomníčku a urgujem to 🙂

jaejae21
autor
23. mar 2021

Ahojte, tak máme predvolanie na 14.4. Návrh som podávala v januári. Ale manželovi ten návrh stále nedošiel, už iba predvolanie. Môže to súvisieť s tým, že sme podpísali dohodu?

blcha74756
23. mar 2021

@jaejae21 Áno, kedže ste dohodu podpísali obaja, je samozrejmé musí byť muž vyrozumený s Tvojím návrhom, preto sa mu neposielala ani výzva na vyjadrenie sa k návrhu, ale prišiel Vám rovno termín pojednávania.

monro
23. mar 2021

@jaejae21 ja som sa rozvádzala pred takmer dvomi rokmi a tiež sme mali dohodu. Podávala som návrh a on hneď vtedy, v ten deň k pridelenému číslu podal svoje stanovisko. Tak nám poradili, aby to bolo rýchlejšie....takže neviem...mali ho vyrozumieť a vyzvať na vyjadrenie.

domijanska5
30. mar 2021

@jaejae21zavolaj na sud a vypytaj sa, nech ta prepoja do kancelarie podla spisovej znacky a pytaj sa na to. su to tiez len ludia,ked ich poprosis, ci by to mohli urychlit, mas sancu, ze to urobia. ked sa nic nestane, volaj o tyzden. Jasne, ze je korona atd. ale ked ich budes otravovat, tak hodia kostrou, mozno uz len preto, aby si im nevyvolavala..