Poradíte ohľadom nároku na majetok?

ppain
4. sep 2013

Som zvedava na vas nazor,teda chcem vediet co ma caka.... Zvazujem o rozvode,no neviem ci vobec mam na nieco narok ... Sme manzelia 3r., 5r. byvame v spolocnej domacnosti,mame spolu jedno malolete dieta... Byt a auto bolo nadobudnute pred manzelstvom,mojim manzelom... A prednedavnom bola nadobudnuta este jedna mala nehnutelnost... Je manzel povinny mi zabezpecit byvanie po rozvode??? Napr. keby som chcela mali bytik ??? Dakujem za vase nazory.

luci78p
4. sep 2013

mas narok na polovicu majetku nadobudnuteho po vzniku manželstva - napr.ak ste byt prerábali , tak na polovicu sumy,ktorú by ti manžel mal vyplatiť, až do rozvodu ti manžel nemôže zrušiť trvalý pobyt, byvanie ti podla mna nie je povinny zabezpečiť, konzultuj s pravnikom a odporučam ist na konanie dohodnuty,inak to zbytočne oplatite

sisaha
4. sep 2013

mas narok na polovicu spolocneho majetku nadobudnuteho pocas manzelstva. To co manzel nadobudol pred manzelstvom, na to nemas ziaden narok - ani byt, ani auto.. Tykat sa ta moze spolocne zariadene, pripadne ta mala nehnutelnost o ktorej pises (ak ovsem nebola nadobudnuta nim napr. dedicstvom). Byvanie ti nie je povinny zabezpecit..

adrienab1989
4. sep 2013

Suhlas s predošlimi.... ale... myslim si že kedže je tam to malolete dietatko, mal by zapbezpečit aj byvanie. Moja svokra sa rozvadzala, mala dve malolete detičky a veru musel jej manžel predat byt aby im zabezpečil nove byvanie ..Najlepšie je ked sa dohodnete. Majetok čo mate sa musi delit, ale len to čo ste nadobudli počas manželstva. Ale najlepšie je spytat sa nejakeho právnika ..