Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte ohľadom nepotvrdenej právoplatnosti rozsudku?

janaj733
23. jún 2015

ahojte dievcata manzelovi prisiel rozsudok ohladom vyzivneho cca pred pol rokom ale on ho doteraz nebol potvrdit zabudol samozrejme ze peniaze posielame kazdy mesiac a jeho byvala na sud nepodavala ale prislo nam nieco zo sudu moze to byt preto ze nebol potvrdit pravoplatnost?moze byt s toho nejaky problem?

bonaqa2013
23. jún 2015

neviem o tom že by som niekedy robila resp. potvrdzovala právoplatnosť rozsudku. Nič také netreba. Príde rozsudok a ak sa nik neodvolá - ani jedna strana tak nadobudne právoplatnosť. A treba sa potom podľa toho nového rozsudku riadiť. Ak je zvýšené výživné - tak už treba platiť po novom.

vivalee
23. jún 2015

Ak ti príde rozsudok tak ho treba ísť potvrdiť bez ohľadu na to či sa niekto odvolal,alebo nie.Z bývalým manželom sme riešili zrušenie bezpodielového na pojednávaní sme sa vzdali odvolania a aj tak x rokov na to ked sme sa rozišli a riesili si každý svoje bývanie(ešte sme neboli rozvedený) tak som potrebovala mať opečiatkovaný rozsudok o zrušenom bezpodielovom.Takže radšej si to daj potvrdiť teraz kým je čerstvý :D,ak je rozsudok starší tak potom treba čakat niekolko dní kým to nájdu v archíve.

klincek
23. jún 2015

ten rozsudok uz pravoplatny je, len to na nom nemate vyznacene (to len upresnujem🙂). no ak manzel plni povinnosti, ktore mu nim boli ulozene, problem nema preco byt. pre poriadok si tu pravoplatnost treba ist dat na sud vyznacit-idelane tak, ze si tam najprv vopred zavola, aby mali spis pripraveny, ked pride.
"nieco zo sudu" moze byt cokolvek. to zistis az ked to otvoris.

wandeirra
23. jún 2015

Pravoplatny moze byt aj ked to nemas vyznacene je to iba peciatka
@vivalee ked sa niekto odvola rozsudok nenadobudne pravoplatnost to si blbost napisala

mirica
23. jún 2015

súd nerieši, či si dal alebo nedal vyznačiť právoplatnosť. skor to bude niečo iné, alebo podala novú žiadosť o zvýšenie