Poradíte ohľadom výživného, keď deti nie sú zverené matke?

vinchorvath
15. feb 2015

Ahoj ľudia,vedel by mi niekto pomôcť? Mám taký problém,Som šťastne rozvedený už pár rokov,moje málolete deti boli súdom zverené do opateri matke a samozrejme jej mám platiť výživné ,ale najlepšie je,že moja bývalá si našla nového priateľa za ktorého vymenila svoje vlastné deti,čo znamená,ze starší syn je v mojej starostlivosti od 04.2013,respektíve v starostlivosti mojej matky a mladší syn je od 01.2014 v mojej starostlivosti,a aj napriek tomu ,ze sú deti so mnou odo mňa žiada výživne atď. Ja by som ich chcel mať vo svojej starostlivosti ale ona sa ich nechce dobrovoľne vzdať,vie mi prosím niekto poradiť čo mám robiť??

tova
15. feb 2015

chce sa - nechce sa vzdat, chod na sud ukaz dokaz ze su u teba od vtedy a bez debaty ziadaj o zverenie + vyzivne

evitka83
15. feb 2015

Myslim, ze najlepsie poradit sa na socialke a ist na sud so ziadostou o zverenie do tvojej starostlivosti, alebo chod za nejakym pravnikom na rodinne pravo, ale ked mas deti u seba, nemal by si mat problemy ich dostat este aj s vyzivnym od nej

maylu
15. feb 2015

Radia ti tu dobre lebo pokial jej nebudes platit vyzivne moze sa stat ze da na sud ona teba .Je to svinstvo brat deti ako zarobkovu cinnost i ked mas deti u seba ty .pospravnosti by mala ona tebe platit vyzivne lenze sud rozhodol inak a pokial to nebudes mat na poriadku tam z pravneho hladiska ma vsetky pravomoci ona . Moja rada neber na nu ohlad a podaj ziadost na zverenie maloletých deti do tvojej opatery ale najprv skoc na tu socialku . pridu ta navstivyt porozpravaju sa z detmi a pojde s tebou aj na súd budesmat vecsiu sancu ze vyhras . Drzim palce .

bellamafia
15. feb 2015

Tak tak ako baby radia treba zbehnut na socialku,najlepsie keby vas teba aj s detmi navstivili,daju papiere ze o deti sa staras ty a byvaju u teba a s papiermi sup k sudu...to co ma znamenat?ze deti byvaju u teba a ona ziada napriek tomu vyzivne!je to absurdne a total nezmysel!ine ti neostava nez sa obratit na prislusny sud aby zveril deti do tvojej starostlivosti,deti neminie ani rozhovor medzi pracovnickamy socialky a sudom...musis to ale obetovat,pretoze deti su prvorade...drzim palce aby to dopadlo v tvoj prospech co najlepsie,vela trpezlivosti a detom co najmensiu traumu..drzte sa