Pôrod pred uplynutím 365 dní od rozvodu

kristina0078
17. nov 2015

Ahojte maminky moje..prosim vas ja som zufala..som v 34tt a krati sa nam to...🙂 moj probem je ten ze neviem co robit, pretoze som rozvedena ale bobatko sa nam narodi s priatelom pred uplynutim 365 dni a ja sa nechcem vydavat na rychlo v 8 mesiaci.(niezeby som sa za priatela nechcela vydat)..prosim vas ak ste nejaka maminka toto riesili ako ste postupovali a co vas to stalo? kedze nechcem aby byvali manzel bol zapisany v rodnom liste ako otec a navyse on by na sud neprisiel a robil by iba problemy kezde len rozvod s ktorym sme obaja suhlasili sa vdaka jeho snahe natahoval tri roky..info na nete som ponachadzala..ale je tam toho strane vela a na matrike mi povedali tiez inac....dakujem vam za pomoc.... 🙂 🙂

loginexistuje
17. nov 2015

@kristina0078 no ak porodis a budes rozvedena /a od pravoplanosti rozvodu neuplynie 300 dni/ tak tvoje dieta bude mat priezvisko ako ste sa dohodli pri sobasi s tvojim exmanzelom a krstne meno bude mat uvedene "Neurcene" a ako otec bude tvoj exmanzel.
Potom po narodeni ked budes mat RL das navrh na sud na urcenie otcovstva .. a budete to riesit cez sud ...
ak to chces inak tak jedine svadba s novym partnerom

kristina0078
autor
17. nov 2015

@loginexistuje a co stoji cele to sudne saskovanie? :( a potom zmena RL a tak....ach jaj strasne komplikovane to j e...

daniela_m
17. nov 2015

ideálne riešenie by bola svadba, nemala by si vybavovačky.. takto to budeš musieť riešiť cez súd návrhom na zapretie otcovstva.. na pojednávaní povie tvoj ex že nie je otcom, priateľ povie že je otcom a hotovo.. snáď ex nebude robiť problémy - nechce predsa platiť výživné na cudzie dieťa, no nie? 😉

sissy27
17. nov 2015

@kristina0078 tá lehota je 300 dní, nie 365 - nestíhate ani tak? 🙂

kristina0078
autor
17. nov 2015

@daniela_m on je schopny sa tam nedostavit....takze :D

loginexistuje
17. nov 2015

@kristina0078 no bud sa vydas pred porodom tvoje dieta bude mat priezvisko tvojho manzela a bude bez krstneho mena. Kolko vies sama ze ci je schopny a ako dlho natahovat tvoj muz sudne konanie .. podla toho si to zvaz ...

kristina0078
autor
17. nov 2015

@sissy27 kiežby....rozsudok nadobudol platnost v septembri tohto roku a v decembri mam termin

sissy27
17. nov 2015

@kristina0078 uff no... tak asi naozaj najschodnejšie riešenie bude svadba len tak narýchlo na úrade s dvoma svedkami... aj keď zas si myslím, že tento súd by pán exmanžel nerád premeškal, lebo potom by mu aj výživné prischlo platiť...

kristina0078
autor
17. nov 2015

ach maminky...dakujem za pomoc....no svadba na rychlo...to uz som mala ked som s ex otehotnela a rodicia zasiahli ze okamzite sobas ze nebudem prespata a tak (dedina a bola som mlada)...no po case pan manzel prespaval rad u inych zien :D takze to pred 5 rokmi padlo.. a tak som snivala o krasnej svadbe z lasky so vsetkym...jaj pardon nechala som sa uniest ☹

feist
17. nov 2015

@kristina0078 ahoj, ja som síce nebola v takej situácii, ale s priateľom sme sa tiež brali narýchlo, ku koncu môjho tehotenstva. Nie preto aby to bolo "naporiadku" 🙂 ale žijeme v zahraničí,boli komplikácie s dokladmi atd. Kedže sne obaja chceli aj romantické zasnúbenie a krásny svadbu z lásky, tak sme sa proste dohodli ze sa vezmeme na úrade len kvôli papieru, dvaja svedkovia, žiadna oslava ani nič, obrúčky nám požičali naši :D aby sme si mali čo vymeniť. Proste sme si tam šli vyzdvihnúť papier 🙂 teraz mame bábätko a plánujeme svadbu podľa našich predstav budúci rok, kúpime normálne obrúčky, šaty, bude oslava a všetko, tešíme sa na to. Nešlo by to u vás takto nejak?prakticke a nepripravil sa o radosť zo svadby..

kristina0078
autor
18. nov 2015

@feist vynikajuci napad 🙂 :-* dakujem :*

sojorez
18. nov 2015

No mna napadlo len jedno,v pripade,ze s ex komunikujete,tak ho slusne poziadat o zapretie otcovstva s tym,ze ak sa storcne a nepride,bude vedeny ako otec dietata a vyzivne si budes uplatnovat sudom... myslim,ze si rychlo uvedomi,ze skodit bude len sebe...

feist
18. nov 2015

@kristina0078 jeej no to som rada ze pomohlo 🙂 tak držím palce nech všetko dobre dopadne

kristina0078
autor
19. nov 2015

@sojorez on je ale takl blby ze nepride a este sa bude citit ako pan :D uz som mu to hovorila, povedal mu to aj sudca pri rozvode a jeho reakcia to je blbost ja jej nic nemusm... nekomunikujeme spolu ohladom nicoho...

daniela_m
19. nov 2015

tak už len z toho dôvodu keď vieš aký je ex, ste mohli zvoliť sobáš

nyusika
19. nov 2015

to je taky problem ist na urad a zosobasit sa...ked sa aj tak planujete vziat ?
veselku vystrojite neskor, ked uz bude male na svete a ty budes fit.

vyhnete sa kopcu papierovaciek a trenic.

sardinka335
19. nov 2015

@kristina0078 pozri vedela si aky je ex a vieš ze ti bude robiť vážne problemy...zial, neukončila si jeden vztah - formalne, pravne a mas iny. Je to ok..najschodnejšie riešenie ako sa vyhnuť exmanzelovi a problémom s ním je civilny sobas na urade - to je cena, ktoru teraz ,,musíš,, zaplatiť za ,,pokoj,,. Bud - alebo..uradny sobáš trvá pár minut a večer ani nebudeš vedieť ze ,,ste sa brali,,.
Ja byt v tejto ,,šlamastike,, tak sa vydám aj na druhy den..urobime si pekny vikend niekde romantiku v ramci moznosti 8 mesiaca a je to.. 🙂 Lebo je dost mozné ze po porode bude doťahovanie sa s exákom to posledné čo ti k šťastiu bude chýbať - chodiť po sudoch ked maš doma batola... 🙂

kristina0078
autor
19. nov 2015

mate pravdu maminky 🙂 myslela som si ze sa to bude dat nejak inac, ale toto riesenie je to najlepsie a co sa tyka sudnych poplatkov aj najlacnejsie pretoze pri malom babatenku je kazde euro dobre...tak zajtra ideme obaja na matriku a dohadujeme termin 🙂 dakujem Vam :*