Potrebujem súhlas od otca dieťaťa, ak chceme ísť na dovolenku?

anetta221
25. feb 2013

mamicky poradte.moje dieta ma priezvisko svojho otca,neboli sme manzelmi,.chcem s malou ist na dovolenku do bulharska,potrebujem jeho pisomny suhlas?ani pani na pasovom mi to nevedela s istotou zodpovedat a nazory inych sa rôznia.suhlas mi on isto neda,tak ani neviem ci sa mame tesit,ze by sme prvykrat dovolenkovali.cestovat by sme chceli autom a vraj na hraniciach by som mohla mat problemy.malu mam zverenu sudom do starostlivosti,ale neviem ci by mi doklad zo sudu tam pomohol.ak mate osobne skusenosti poradte mi prosim..dakujem

fantagiro31
25. feb 2013

@anetta221 v tom čase kedy ideš má byť on s ňou?

habibi78
25. feb 2013

@anetta221 ak ju mas zverenu sudom, tak jeho suhlas nepotrebujes... 🙂

kamajka
25. feb 2013

@anetta221 nepotrebuješ jeho súhlas, ale ak má v tom čase mať styk, musíš mu oznámiť, že sa nebude konať, lebo idete na dovolenku. Žiadne problémy mať z toho nebudeš a na hraniciach nikomu nemusíš vysvetľovať, že máš dieťa zverené do výchovy ani nič..To potom ani starí rodičia by nemohli s deťmi chodiť na dovolenky a podobne, keby potrebovali súhlas rodičov.. STOPRO ho nepotrebuješ od exa.

lilitela
25. feb 2013

@anetta221 No neviem, ak mate ine priezviska... Mate kazda svoj pas? Ci sa este deti pisu do pasu rodicov? Aby ta neobvinil z unosu. Neviem, akeho mas partnera...

anetta221
autor
25. feb 2013

@fantagiro31 nemame striedavu starostlivost

anetta221
autor
25. feb 2013

@lilitela ved to je to,z coho mam strach-rozdielne priezviska..a nikto z kompetentnych mi neda odpoved ktorou by si bol 100%isty,ze na hraniciach nebudem mat problem.

shaga
25. feb 2013

Daj dcere pas spravit a nepotrebujes suhlas otca

lilitela
25. feb 2013

@anetta221 No a mas ju teda v pase?

sisaka
25. feb 2013

neviem, ako to funguje na Sk, tu skor pojde o nejake medzinarodne pravo, ja mam informacie (zijem v Kanade),ze ak napr. rozvedena zena chce vycestovat s dietatom musi mat suhlas od otca dietata. Mam kamaratky, ktore cestuju a vzdy musia poziadat otca dietata o suhlas, jedna ma s tym vzdy problemy, lebo otec dietata zije v Nemecku a trva mu vecnost nieco poslat ☹ . Ja som raz brala znamej dieta na Slovensko a mala som notarom overeny suhlas obidvoch jej rodicov z vycestovanim.

fantagiro31
25. feb 2013

@anetta221 nepýtam a striedavú, ale v tom čase napr piato má mať dieta , či vtedy nebudeš na dovolenke. Lebo len stým by mohol byť problém. Inak žiadny

lilitela
25. feb 2013

@anetta221 Opytam sa ta inak. Ak ides autom v ramci EU, tak nepotrebujes ani pas a ani by ta nemali na hraniciach kontrolovat nie?

ninaoli
25. feb 2013

@anetta221 nepotrebujes jeho suhlas, ak je tebe zverena do starostlivosti to ,ze ma jeho priezvisko nic neznamena staci ked mu oznamis ,ze idete a hotovo praveze on bude potrebovat tvoj suhlas ak bude chciet ist s malou na dovolenku a mimochodom on bez teba nemoze ani malej vybavit pas musis byt pri tom

alice107
25. feb 2013

@anetta221 ked jeden z rodicov, ktoremu bolo dieta zverene do starostlivosti a ma pravo za neho vyhradne robit pravne ukony a rozhodovat,chce viazat dieta do zahranicia, tak musi o tom druheho rodica upovedomit.. ale nie je vyslovne uvedene,ze pisomne..tvoje dieta musi mat samostatny pas.tak ak by ta kontrolovali predlozis pas dietata.dolezite je aby ste sa vy dohodli.
v opacnom pripade ti odporucam napisat mu doporuceny dopis,kde mu oznamis,ze dna toho a toho idete na dovolenku s malou tam a tam.musi mat moznost a cas sa k tomu pripadne vyjadrit.ak nic nenamietne a bude preukazane,ze list obdrzal tak je to v poriadku.ak by namietol ze nesuhasi a nedohodnete se,tak by si musela poziadat sud o suhas s vycestovanim .
cize alfou a omegou je vasa dohoda.

sense
25. feb 2013

@lilitela to ze nie su hranice neznamena ze nebude kontrolovana, deti sa uz do pasu zapisat nedaju, dieta potrebuje svoj vlastny pas

monikajaco
25. feb 2013

@anetta221 nic nepotrebujes ani papier ani ziadny doklad ..dnes uz je toho kopec ze dieta ma meno otca a matka svoje ..proste nieste manzelia ..nikto predsa nevie ze ty s nim nezijes alebo podobne ... my spolu zijeme sme rodinka ale nikdy sa ma nikto nepytal ked som s malou cestovala sama ze preco ma ine meno alebo ci mam neaky suhlas otca a kludne som mohla byt v situacii ako ty ..aj mna strasili ale to len taky ludia co nemaju vobec ziadnu osobnu skusenost len vies ako jedna baba povedala a myslim si ze to je tak a tak ... takze nestresuj ....

sense
25. feb 2013

@anetta221 ja by som ti odporucila vziat si rozhodnutie sudu o tom ze je dieta zverene do tvojej vychovy so sebou, a este lepsie ak by si si ho nechala prelozit do anglictiny.....ked by ta niekde skontrolovali (zvlast pokial natrafis na nejakeho blba policajta) a by sa cudovali preco mas ine priezvisko ako dieta predlozila by si im ten papier a uz nikto nebude skumat ci otec dietata o tom vie al. nie (a vyhnes sa pripadnym opletackam s uradmi)......lebo v niekt. krajinach je to tak ze pokial dvaja nie su zobrati dieta automaticky dostava meno po matke aj keby sa s otcom dietata dohodla inak, prave kvoli tomu aby sa vedelo ze to dieta patri tebe...

anetta221
autor
25. feb 2013

@sense dakujem,to rozhodnutie sudu ma napadlo ako prve,ze to by mohla byt nejaka moja istota,,volneho prechodu,,

sense
25. feb 2013

@anetta221 ja by som to tak urcite riesila....mozno budes aj kludnejsia lebo budes mat v ruke nieco co ti ulahci resp urychli kontroly, lebo ozaj nikdy nevies na akeho aktivneho blba narazis a myslim ze co clovek nepotrebuje na dovolenke al. v zahranici, sa s niekym dohadovat.....lepsie je ked sa nic nestane a nikto ta nekontroluje. ale moze sa stat ze 10krat bude vsetko bez problemov a raz si niekto na tebe podvihne ego....a vtedy ma viac ako to ze ma skontroluje rozculi prave to ako sa snazia byt dolezity.....najsmutnejsie na tom je ze ti na kompetentnych uradoch nevedia dat adekvatnu odpoved

anetta221
autor
25. feb 2013

@lilitela dcera ma svoj pas a ex ju pride pozriet maximalne 2krat do roka,ale viem,ze ak ho poziadam o suhlas na vycestovanie,tak bude robit problemy.

sisaha
25. feb 2013

@anetta221 nepotrebujes ho...

maggie59
26. feb 2013

http://rozsudkyodetoch.sk/index.php/ako-postupo...

ja mam s malym tiez rozdielne priezvisko a boli sme v krajinách, ktoré nie sú v EU a pri pasovej kontrole to nikto neriesil

lievocenka
26. feb 2013

@anetta221 Ja som bola dávať robiť pas minulý týždeň mladšiemu synovi. Pani na pasovom ma upozornila na to ,že po novom keď chceš vycestovať s dieťaťom nepotrebuješ už súhlas od otca...takže keď v tom čase ho máš mať ty, kľudne môžeš vycestovať.Keď ti je súdom zverený a v tom čase by ho mal mať otec tak mu len oznám ,že cestujete.Som sa na to viac informovala keďže tiež mám s prvého manželstva syna.

anetta221
autor
26. feb 2013

@maggie59
@lievocenka dakujem.dufam,ze to tak bude..s tym oznamenim otcovi problem mat nebudem,kedze si malu vôbec k sebe neberie a navstevuje ju max 2krat rocne.

lievocenka
27. feb 2013

@anetta221 ale keď je tebe zverená a on za ňou vôbec nechodí tak by som mu ani nič nevravela....ja sa tiež bývalého muža nepýtam a taktiež chodí za malým tak dva krát do roka.A mám taký dojem, že ten súhlas by potreboval iba on keďže je tebe zverená.Neviem aký je ale ten môj keby som mu povedala ,že idem vtedy a vtedy malého zobrať na dovču, tak zrovna vtedy by chcel malého...nič mu nevrav-nemusíš a keby zrovna chcel tak mu ju nedáš za ten jeden krát čo mu ju odmietneš dať sa nič nestane 🙂

anetta221
autor
27. feb 2013

@lievocenka je zverena mne a ani o navstevy nestal,tak ani to nemame sudom dane.presne ako pises,viem,ze ked mu poviem,ze ideme na dovolenku ,tak si nieco zmysli.len to,ze mame s dcerkou rozlicne priezviska,to ma strasi.bojim sa ,ze na hraniciach,kedze chceme ist autom,natrafim na nejakeho colnika,ktory sa bude chciet v tom ,,rypat,,.chceme ist do bulharska a nieco o problemoch cez prechody hranic som uz pocula.

lievocenka
27. feb 2013

@anetta221 tak mu ani nič nevrav...A podľa mňa sa už nemusíš báť lebo tie súhlasy s tým vycestovaní zrušili tak neviem prečo by si mala mať problémy....keď sa bojíš zober si prefotený Rodný list a tam máš napísané , že si matka 🙂

anetta221
autor
27. feb 2013

@lievocenka zoberiem si rodny list aj rozhodnutie sudu.dufam ze to postaci.este je to daleko,ale uz teraz mam stres.dakujem ti za rady a tvoj nazor.

martina4375
2. aug 2013

zaujímalo by ma ako je to v prípade striedavky , v čase ked bude dieta u mna chcem íst s ním letecky do bulharska

europa2
24. okt 2013

zeny potrebujem od vas pomoc,,,,chcela by som ist s malou zit do rakuska,,,,,mala ma priezvisko otca,mam ju zverenu do vychovy a cas na stretavanie otca s malou je vylucne na nasej dohode,,,potrebujem jeho suhlas odist zit do druhej krajiny?

nemezys
9. apr 2017

Ahojte, chcela by som trochu ozivit temu.Tiez som rozvedena, mam ine priezvisko a syn a chceme ist cez leto busom do Bulharska. Na stranke min.zahr.veci je pisane ze pri vstupe do srbska sa vyzaduje suhlas druheho rodica s vycestovanim dietata. Preto sa chcem opytat ci niekti isiel sam s dietatom a ci srbi robili nejake problemy na hraniciach.