Potrebujem súhlas otca, ak chcem odísť do zahraničia s dieťaťom?

gabrielatomino
13. okt 2013

Ahojte "maminky" 🙂 chcela by som sa opytat,ci je potrebny podpis otca, ak chcem vycestovat s dcerkou do zahranicia, Teda chceme ist s novym priatelom do Nemecka . A ako to napisať?...

billam
13. okt 2013

Ak ide o dovolenku, nejaky kratší čas, nie na trvalo, tak nepotrebuješ žiadny pisomny súhlas.

leonela666
13. okt 2013

...pokiaľ bola dcérka zverená výlučne do Tvojej opatery, teda žiadna striedavá či spoločná starostlivosť, nie je potrebný žiadny písomný súhlas zo strany otca

evikhav81
14. okt 2013

ahoj...ja mám takú skúsenosť,že je potrebný súhlas,pokiaľ ideš len na krátky čas,tak ústny súhlas s termínom predpokladaného návratu a ak sa chystáš natrvalo,tak potrebuješ písomný súhlas od otca...prajem veľa šťastia,aby ti ten súhlas dal,ja mám len negatívnu skúsenosť....držím palce

maznacik007
14. okt 2013

potrebujes suhlas biologickeho otca.... ako mate rieseny styk s otcom ... aj ked mas dieta zverene do svojej starostlivosti tak on ako otec ma povinnost platit vyzivne a zaroven ma pravo sa s dietatom stretavat....

nie je to tak ako ti pise leonela .... suhlas treba ja by som sa poradila na upsvar ze presne aku formu a dala si podpis overit notarom ...

janka2501
14. okt 2013

ja som sa na to pytala pravnicky, mala som ten isty problem, pokial je vylucne do mojej starostlivosti urcena sudom, tak som povinna informovat otca kedy ideme a na ako dlho do zahranicia..pokial by som chcela ostat v tom state som povinna mu to oznamit, a on musi suhlasit, ale da sa to aj ked nesuhlasi...len to uz je na dlho...

azimutka111
25. apr 2014

Ahojte...pripajam sa aj ja...prave to riešim....tento isty problem...už som si aj zohnala formular a dala na podpis...ale čo nastalo potom som nečakala))) pravdaže podpis nemam....a milosť pan už 6 mesiacov neplatí a ja chcem v lete s malou odist do USA....a neviem čo mam robiť...povedal, že možno to časom podpiše že da to notarovi overiť..tak čakam...čo z toho bude...Ale mala by som otazku...teda ak niekto bude vedieť odpovedať...Ak by sa podarilo a v lete odcestujeme...Mám otcovi moje malej dať všetky kontaktné udaje kde budem byvať robiť kde bude malá navštevovať školu????....Má na to pravo ,,,,ano či nie.?..podľa mňa čo ho do toho....je to môj novy život...a keď chcem nech sa pači môže prist na navštevu ale kedže ani na SK chodi sporadicky pochybujem že naškriabe na letenku