Právna poradňa

odbornicka
4. sep 2012

Mile mamicky,
som vystudovana pravnicka, mam 1,8 rocnu dcerku o ktoru sa sama staram. Presla som si sklamanim, rozchodom, rozvodom, naslednim handrkovanim sa o vyzivne a spol. Touto cestou chcem ponuknut vsetkym mamickam v podobnej zivotnej situacii pomoc a poradenstvo. Rada pripadne poradim aj s inymi pravno-administrativnymi problemami.

lenka0714
7. nov 2019

Ahojte, najde sa prosim niekto, kto by mi vedel poradit? Som rozvedena, mam 3 rocny dcerku, sudom ma ex urcene vyzivne, aj kedy sa s nou ma stretavat...problem je skor v tom, ze ked si ju chce vziat aj iny den ako ma sudom urcenu a mne to nevyhovuje, tak uz je ohen na streche, uz mi pise aka som neschopna matka, ze mu branim v styku s malou, ze si poda navhr na sud o striedavku a podobne...
On mna a malu opustil, pretoze si nasiel milenku, ktora hned otehotnela, uz maju aj dieta. Moja mala tam nechce chodit, uvediem len jeden priklad...Mala uz nema dlho plienku na noc, no unho ju stale ma, aby sa mu nepocikala a nepokakala do postele, ak mu poviem, ze nech jej plienku nedava, povie, ze on si bude robit ako on chce, ze ked ju ma on, tak sa nemam starat...

jojonika
30. apr 2020

Dobry den chcela som sa opytat ako dlho trva novootvorenie dedicskeho konania ak je to podane uz na sude.dakujem.

7dada
1. máj 2020

Dobrý deň, chcela by som sa poinformovať, prosím výživné sa dá žiadať len ak sa s manželom rozvediem? Ci aj vtedy ak nie sme rozvedení, ale žijeme v rôznych domácnostiach? Ďakujem za odpoved

zdenka51
26. máj 2020

Dobry den
Nemate niekto skusenost v boji proti sociopatovi a narcistovi? S nim je nemozna akakolvek dohoda ani rozhovor. Nikdy sme spolu nezili a teraz chce syna do striedavky. Urady aj sudy su hluche a slepe, nepocuju a nevidia moje volanie o pomoc. Vsetko ma to ubija a nici! Musim byt silna ale nezvladam to ☹

zdenka51
26. máj 2020

@lenka0714 prezivam to iste uz viac ako 6r.

lenka0714
26. máj 2020

@zdenka51 a ako to zvládaš? Lebo ja som niekedy zúfalá a neviem co mam robiť

nebicko2
21. jún 2020

@7dada Dobrý deň, pokojne môžete žiadať aj počas manželstvá ak spolu nehospodarite.

smedraci9874
14. okt 2020

@odbornicka @draik
Ahoj. Je tu niekto kto by mi pomohol ako postupovať? S manželom sme pred rozvodom. Každý máme iný vzťah. Máme dom, ktorý bol kúpený pred manželstvom 50/50. Ja chcem odísť a on mi sľúbil ,ze ma vyplatí. Samozrejme ma len výhovorky preco to nespravit. Som v situácii,ze som stale doma s naším skoro 4 ročným synom. Ked mal maly 3 roky, som dala výpoveď v robote,lebo som ho este nechcela dat do škôlky. Takze som bez roboty. Všetky úspory sli do domu, takze aj bez peňazí 😁 bez toho aby ma vyplatil sa neviem pohnúť. Robotu si už hľadám. Podať o rozvod bez byvania a roboty nechcem, kedze manzel chce syna do starostlivosti (minimalne do striedavej,ktoru nechcem). A bojím sa, ze mu ho prisúdila, keďže nemám pre maleho vybudované zázemie. Za všetky rady dakujem.

draik
14. okt 2020

@smedraci9874
Za trvania manželstva to tak jednoducho nevyporiadate, najjednoduchší spôsob by bol predaj a rozdelenie výťažku.

smedraci9874
14. okt 2020

@draik dakujem. Ale on to predať nechce.

draik
14. okt 2020

@smedraci9874
Možno sa toho domáhať súdnou cestou.

tamicinska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatasvocakova
30. dec 2020

Dobrý deň,kontaktovala ma socialka že sa mám postarať o biologického otca s ktorým nemám od narodenia kontakt ani neplatil na mňa výživné.Existuje zákon ktorý ma môže donútiť starať sa o tohto mne cudzieho človeka ,mimochodom alkoholika a bezdomovca?Ďakujem krasne za radu.