Predbežné opatrenia pred rozvodom

doubleblue
15. jan 2014

Dobry den,poprosim o radu ak ma niekto skusenosti. Ideme sa rozvadzat,ja som ale na rodicovskej s mladsim synom,ma iba 12 mesiacov, chcem sa s detmi odstahovat do podnajmu,vraj sa da do rozvodu pravne osetrit vyzivne na deti a zverenie deti do starostlivosti. Moj manzel,dufam ze cochvila ex, by ma bol schopny udat za unos deti a odmieta mi davat na ne peniaze. Podotykam ze penzi ma dost...Vedel by mi niekto poradit ako a kde sa to vybavuje, ci treba pravnika a pod.
Dakujem za vsetky odpovede.

luba28
15. jan 2014

@doubleblue ano da sa.podas na sud navrh na zverenie deti do tvojej starostlivosti+ vysku vyzivneho do rozvodu manzelstva,.....este ist na socialku a povedat tam,ze ti nedava peniaze,..zo zakona ti musi prispievat sumou 65 eur na kazde dieta bez rozsudku o vyzivnom,...

kaktusik007
15. jan 2014

@luba28 35 eur je minimalne vyzivne, nie 65...

@doubleblue urcite ako prve chod na upsvar kde povies ze ti nedava peniaze, pomozu ti vypracovat navhr na zverenie deti do tvojej starostlivosti a vyzivne - vyzivne na deti sa vynimocne da prisudit este spatne, ale iba ak su okolnosti hodne osobitneho zretela... a daj si aj vyzivne na manzelku - to ti priznaju odo dna podania navrhu.

k tomu unosu - prave preto chod najprv na upsvar, aby si povedala ze co chces spravit... jednoduchsie by bolo ak by sa odstahoval on - to bol moj pripad... Preco sa chces odstahovat do podnajmu a ten si este platit???

janulajana
15. jan 2014

@doubleblue
ako pise kaktusik007
treba ist na upsvar (alebo za pravnikom) ti ti bezplatne pomozu - vola sa to predbezne opatrenie, ktorym budu deti zverene tebe, do doby nez vas rozvedu. pokial si on zoberie deti, nejde o unos.daj si na to pozor. predbeznym opatrenim sud rozhodne hned, ze su zverene tebe a urcia aj vysku vyzivneho nez budete mat sud.
v ziadnom pripade sa nestahuj z bytu
inac - obaja ty a aj manzel ste povinny prispieva polovicou na naklady na byvanie a i do momentu, nez nebudete mat vysporiadene BSM

trasko
15. jan 2014

veru veru.najlepsie je ist za pravnikom nech ti to napise oni vedia ako v tom chodit. . .pevne nervy.aj ja to mam za sebou aj ked sme neboli manzelia a bola som tam len na prechod.pobyte

luba28
15. jan 2014

@kaktusik007 nie je to 35,..ja som riesila na policii usle vyzivne pred rozvodom a tam maju 56 do roku 2011/jul/ a od augusta 2012 je to 65 eur,....

kaktusik007
15. jan 2014

@janulajana nedavat urcite predbezne opatrenie -- to zamietnu, pretoze to sa dava iba ak je ohrozeny stav dietata, co teraz nie je.... dat normalne navrh na sud - pred predbezkom ma vystrihali, tiez ex nic neplatil vtedy, a kolizna mi na rovinu povedlaa ze predbezko bude zamietnute lebo dieta nie je v ohrozeni..... som sa spytala ze ci musi zacat umierat od hladu aby bolo dieta v ohrozeni, na to mi nic nepovedala... ale tak to hold zial je a ak by mi vtedy nedali rodicia, tak neivem... ale moj ex ked zistil, ze su na neho navrhy ohladne vyzivneho, tak zacal platit aspon par korun...
@luba28 minimalne vyzivne je 30% zivotneho minima... a zivotne minimum na malolete nezaopatrene dieta je od 01. jula 2013 - 90,42 eura, a teda 30 % je 27,13 eur.

doubleblue
autor
15. jan 2014

@trasko
@janulajana Ahojte tak mam teda ist na upsvr? odchadzam ja,lebo byvame v dome ktory vlasni jeho otec,stahujeme sa do ineho mesta kde mam rodicov a odkial pochadzam. A to predbezne vyzivne,budu zohladnovat jeho prijem alebo to beru pausalne pre kazdeho rovnako nejake percento z min. mzdy?

kaktusik007
16. jan 2014

@doubleblue vyzivne na manzelku je postavene na rovnosti prijmov oboch partnerov... cize ak ty mas 200 rodicak, on ma 600 v cistom, podla tohto by ti mal doplacat 200 - aby ste obaja mali 400..
ALE - beru sa tu do uvahy aj v podstate iste naklady, kto to ako plati... a plus este vlastne jemu najprv urcia vyzivne na dieta... takze to spravia tak, ze z tych 200 co som sem napisala, ti urcia pre dieta 100, a pre teba 100... alebo pre dieta 120 a pre teba 80....
a prijmovo stale budete na tom rovnako - lebo zivotna uroven manzelov ma byt rovnaka.

trasko
17. jan 2014

v prvom rade ries predbezne zverenie deti .tak ci tak to vyzivne bude musiet zaplatit spatne,takze tie peniaze tak ci tak dostanes