Príspevok po rozvode na matku s dieťaťom na materskej

hell23
17. okt 2013

chcela by som s informovat či mam pravo žiadať po rozvode od manžela prispevok aj na seba ked som ešte s dcerkou na materskej a za akych podmienok a čo k tomu potrebujem ďakujem

zigzag
17. okt 2013

mozes ziadat vyzivne na manzelku-rozvedenu do 5 rokov od rozvodu, ale ked beries matresku, tak by musel zarabat nadstandart aby ti to sud chchvalil, a inac iba vyzivne na dieta, zo statu nemas narok na nic, ja byvam s nasimi, a nemam narok na nic, ani na prispevok na byvanie, nic....

petiku
18. okt 2013

Rozviedla som sa pred týždňom a mne bolo povedané, že nárok na to mám-ja som na rodičovskom

mulka
18. okt 2013

ja som rozvedena vyse roka, som na predlzenej rodicovskej zo zdravotnych dovodov dietata, pred mesiacom som si davala ziadost na sud, na vyzivne na byvalu manzelku...tak ked bude pojednavanie(zatial nemam este predvolanie na sud), tak dam vediet...

hell23
autor
20. okt 2013

ďakujem

gabkostanka
21. okt 2013

@hell23 narok mas, zalezi aj od jeho prijmu a vydavkov, ktore mu zohladni sud, mne sud zamietol, s tym, ze prednost ma vyzivne na deti a na mna uz " nema z coho" platit, viac mozeme popisat cez IP, ak mas zaujem napis mi

jajka71
21. okt 2013

ak sa pytas na narok, narok mas, do piatich rokov od rozvodu mas narok na vyzivne na rozvedenu manzelku, v pripade, ze nemas ziaden prijem, tak je to o to jednoduchsie, budes zdokladuvavat prijmy a vydaje, ktore mas, kedze su v zjavnom nepomere, zrejme, bude sa presetrovat ich opodstatnenost /vydajov/ a dalsia vec, prijem otca dietata, ak sa tieto veci daju dokopy, vyjde suma, ktoru ti sud odklepne, alebo neodklepne,
vsetko zavisi od toho, kolko si budes ziadat a ake mas realne opodstatnene naklady suvisiace s domacnostou a starostlivostou o dieta

petiku
28. jan 2014

Ahojte..ja mám súd na výživné na manželku a príspevok na výživu bývalej manželky teraz v piatok-. poradíte mi? Ako to prebieha? Čo mám očakávať? Ďakujem

lovesista
17. máj 2014

@petiku
@mulka ahojte, ako ste dopadli na sude, ak sa mozem opytat? zaujimalo by ma hlavne v akej vyske sa schvaluju tieto prispevky, cca ake percento z platu.. dakujem 🙂

mulka
18. máj 2014

@lovesista ahoj,tak ja som ziadala 100eur mesacne, schvalili 30eur...ex-manzelov priemerny mesacny prijem je 900eur... 🙂

lovesista
18. máj 2014

@mulka tak fain, aj 30 je lepsie ako nic, no nie? 😉 moj ma cisteho 1500, tak hadam s 50 mozem ratat.. uvidime. dakujem za odpoved 🙂

mulka
18. máj 2014

@lovesista no,ja som rada aj za tych 30eur,to urcite...pozeram,ze tiez mas male deticky...moj maly mal rok a pol a dcerka tri roky, ked som sa rozvadzala... tak drzim palce, nech ti schvalia aspon tych 50eur,ale nikdy nevies,mozno ti daju aj viac... 🙂

lovesista
19. máj 2014

@mulka Dakujem! 😉