Priznanie otcovstva na súde

nikuska6478
22. jan 2017

Chcem sa spytat ako je to s urcenim otcovstva. Priatel ma nechal ked som bola v jedenastom tyzdni a nezaujima sa ani o dieta ani o mna. Nevie ani co cakam. Sa ho aj bojim kedze ma psychicky deptal pocas tehotenstva. Chcem sa spytat ci musim ist na matriku a povedat im tam ze najradsej by som to chcela riesit sudnou cestou. Podla mna je to najlepsie sudnou cestou kedze sa mu bojim aj ozvat. Dakujem z kazdu radu

pribinak
22. jan 2017

No a naco ho chces dat zapísať do RL? Aby ta deptal dalej?

Na matriku by musel ist s tebou dobrovoľne, ak nechce uznať svoje otcovstvo, tak po narodení das navrh na sud

janka743
22. jan 2017

Ak sa nebudete kontaktovať celé tehotenstvo, nechaj to po narodení dieťaťa... dieťaťu daj svoje priezvisko, otca uveď, a potom ak nebude súhlasiť dobrovoľne na matrike uznať otcovstvo tak dáš návrh na súd. Ale dobre si premysli, či Ti tie peniaze /výživné/ stoja za to, alebo radšej chceš aby si mala od neho pokoj, a budeš bez výživného, ako slobodná matka.
Ak by si si nárokovala výživné, odporúčam, aby si si odkladala pokladničné doklady o zakúpení výbavičky, a potom by Ti mal preplatiť aj z tej polovicu. Sama som si tým prešla... tak viem čo prežívaš... hlavne sa nestresuj. Taký chlap nestojí za nič...a potrebuješ kľud a pohodu.

madamcoco
22. jan 2017

@nikuska6478 chces ho v RL kvoli peniazom?
Mysli na to, ze on bude mat potom umoznene stretavat sa s vasim dietatom.
Premysli si to.

sunshine1311
22. jan 2017

Z vlastnej skúsenosti, ak je to tak ako píšeš, nepriznaj ho ako otca, proste otec je neznámy a máš pokoj. Je otázne či by vôbec platil aj súdom určené výživné , keď sa takto chová a zas ďalšie opletačky, vymáhanie výživného tiež nie je žiadna sranda... Ide o to, že o pár rokov sa ti situácia môže zmeniť , nájdeš si partnera, vezmete sa a v rodnom liste sa kolónka neznámy zmení na meno manžela.Ak zapíšeš bio otca , v tomto prípade jedine súdnou cestou lebo na matriku on určite dobrovoľne nepríde tak v prípade, že sa vydáš budeš musieť mať na všetko súhlas biologického otca, ktorý je uvedený v rodnom liste bez ohľadu na to či sa o dieťa zaujíma alebo nie. Už len keď budeš chcieť zmeniť priezvisko dieťaťa tak bez súhlasu to neurobíš.Tak za mňa radšej nechaj tak, viem, peniaze je treba, ale môžeš si uplatniť náhradné výživné a prebíjať sa budeš tak či onak či s výživným či bez ako osamelá matka...Držím palce,aby si sa správne rozhodla

extempore
22. jan 2017

Hej, všetkému sú na vine chlapi ☹ tak načo si si s takým robila dieťa?

nikuska6478
autor
22. jan 2017

On bol uplne iny predtym. Zmenil sa az ked som otehotnela a zobrat som si nechcela babo kedze mam skoro 40 rokov a som prvorodicka ale odsudit cloveka je lahke. Ze?

pribinak
22. jan 2017

Treba pamätať na fakt, ze vyzivne moze platit velmi nepravidelne, ale napriek tomu bude mat právo stretávať s dietatom, ak ho teda zapises do RL

Nechaj to tak, ak bude chciet on sám ta mize kontaktovať s tym, ze chce byt zapísaný v RL a participovať na výchove