Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Problém s vyplatením právničky

ssuy
26. apr 2016

Dobry den chem sa podelit a zaroven vas poprosit o radu ako mam postupovat pri rieseni vyplatenia mojejk pravnicky.Prvy krat sme sa stretli v kaviarni a informovala som sa ohladom rozvodu..Povedala ze to vezme tak som jej dala moj sobasny list a v kratkosti povedala preco sa chcem rozviest vypitala si 170 euro ze za spisanie a kolok na sud.po mesiaci ze by ma aj zastupovala keby doslo k najhorsiemu tak som jej dala plnu poc.Ale po dalsom mesiaci sa nic nedialo tak som sa informovala ci je to uz spisane a ona ze ano a poslala to postou na sud ale kolko nezaplatila to ma nahnevalo lebo som ten navrh ani nevidela az po mojom naliehani mi to poslala emailom a ked som to precitala som sa zhrozila napisala tam same somariny a este aj meno mi doplietla tak som chcela aby mi teda urcitu cas penazi vratila a ona mi na to ze jej mam za jej snahu zaplatit dalsich 68 euro...A nechapem za co kedze nic pre mna nespravila ani odpisat moje meno nevedela.za vase odpovede dakujem

david1991
26. apr 2016

Ahoj urcite jej nic neplatit.Pokial nespravila svoju robotu tak ako mala.. a ked ti meno doplietla tak jej povec ze kto je ta osoba na papiery lebo ty sa inak volas..

anatalia77
26. apr 2016

Nie neplatiť

bobulazelena
26. apr 2016

A to ste nemali spisanu zmluvu o pravnom zastupeni? Mas aspon nejaky doklad ze si jej uz tych 170 eur vyplatila?
Lebo v zmluve by malo byt napisane ako ste sa dohodli ohladne odmeny za poskytnute pravne sluzby a pod.
Kazdopadne mi takyto postup advokata pride prinajmensom nestandardny.

marina3
26. apr 2016

no mozes sa stazovat na advokatsku komoru a ked jej neveris, tak rychlo odvolaj plnu moc aby ta na sude nezastupovala

ssuy
autor
27. apr 2016

@bobulazelena
Dobry den nie nemam ziaden doklad len v emaili mam napisane ze som jej uz dala 170 a to aj potvrdila odpisanim na moj email nazvala ma nevychovanou ze su telefony a neviem zavolst a ze sa vyhybam plateniu.ja som chcela aspon nieco vratit nie celu sumu ze za ochotu nech si nieco necha....a nakoniec som zistila ze neni pravnicka ale len koncipientka

ssuy
autor
27. apr 2016

@marina3
No budem musiet nieco zriesit strasne ma mrzi ze si neuzna chybu a chce aby som jej este nieco doplatila a este aby ma urazala ze ma inych klientov a na inej urovni a nie takych ako som ja....

bobulazelena
27. apr 2016

@ssuy pokial je koncipientka,tak musi byt zqpisana u nejakeho advokata u ktoreho sa v podstate zauca, rak by som zasla za tym advokatom...advokata zistis tak ze si das stranku slovenskej advokatskej komory, kde nalavo je ze vyhladavanie koncipienta tam napises jej meno a ked ti ju vyhlada,tak by tam potom po rozkliknuti jej mena, mala byt napisana advokatska kancelaria v ktorej je zamestnana

maminuska
27. apr 2016

@ssuy koncipientka advokáta je v podstate akokeby jeho asistentka. keby to urobila moja asistentka že za mojím chrbtom mi robí konkurenciu , tak ju na fleku vyrazím .
Takže ja osobne by som jej otvorene pohrozila že sa porozprávam s jej zamestnávateľom a keď to nebude stačiť podám podnet na komoru advokátov.

bobulazelena
27. apr 2016

@maminuska to nie je pravda...koncipientka nie je asistentka. Koncipient moze samostatne zastupovat ucastnika vovacsine civilnych konani a v niektorych trestnych konaniach. Je to vystudovany pravnik ktory sa pripravuje na advokatske skusky

maminuska
27. apr 2016

@bobulazelena ano toto ja všetko viem , ale v postate pôsobí ako asistent. Ako koncipient musí byt v TPP. Minimálne dovtedy pokiaľ neurobí advokátske skúšky.
Ak si v TPP tak by si nemala vykonávať činnosť ktorá konkuruje tvojmu zamestnávateľovi , bez jeho súhlasu . Vie o tom advokát ? Takže ak by môj asistent-koncipient v TPP mi robil za chrbtom takéto melúchy, vyrazím ho namieste.

bobulazelena
27. apr 2016

@maminuska jaj takto to myslis...jasne to ano...v podstate napr. zmluvu o pravnom zastupeni ( ci uz ustnu alebo pisomnu) nemoze uzavriet,teda nemoze konat v men advokatskej kancelarie, pokial nie je na to osobitne splnomocneny. Ale kazdopadne mas pravdu, treba zbehnut do advokatskej kancelarie a poriesit situaciy s advokatom

ssuy
autor
27. apr 2016

Dakujem vam vsetkym za rady...musim to vyriesit a hlavne teraz co ma pourazala v poslednom emaili..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli