Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy s ex priateľom - otcom malého

annyulbrik
31. aug 2015

Zdravím vás.Mám problém, pretože neviem čo ma spraviť.som tehotna,V siedmom mesiaci.keď som bola V stvrtom mesiaci, prišla som ex priateľovi na to,že má iné,podvádza má.pritom keď som otehotnela ma požiadal O ruku,bol šťastný,všade sa chválil,jeho rodičia boli proti pretože sme mladý,máme 21 no on bojoval že sa postará A že bábätko chce.potom ako som mu prišla na to,že má podvádza,odmietala som ho,čo je asi normálne A on sa teda rozhodol že mi zavolá, že si mám do hodiny prísť pre veci,inak ich už neuvidim,že vymení zámok A zámoklebo mi ich vyhadze. Bývalý Bývali sme V byte jeho starého otca. Doma som nebola lebo deň pred tým sa sa pohádali, bol ku mne agresívny A spôsobil mi záchvat, keďže mám zdravotné problémy a začalo mi aj tvrdnut brucho tak som išla radšej ku kamarátke.už sú to tri mesiace,od vtedy sa nezaujíma O môj stav ani O to ci jw malý V poriadku,nezávola,ignoruje moje prosby O príspevok na vybavicku,všetko zabezpečujem Sama,dokonca sa mi zdá že má nejakú psychickú poruchu,lebo mal haváriu A mal nejaké zrazeniny na mozgu A správa sa nevyspitatelne....teraz zásadny problém...nehovorím že mu chcem uprieť styk S malým úplne,je to jeho syn.. Alw chcela by som,aby súd nariadil že sním môže byť len V mojej prítomnosti,aspoň zatiaľ.pretože mám svedkov na to,že bol ku mne agresívny veľa krát aj keď som už bola tehotná,ďalej mám svedectvo O tom že fajčí trávu,stále strieda sexualne partnerky, namiesto toho aby niečo doniesol pre malého,každý vykend prepija peniaze V bare u známeho A pozýva všetky dievčatá čo tam sedia...nepáči sa mi dať do ruky dieťa takémuto človeku A nevidieť O ňom nič.. Dokonca sa nedávno vyjadril vraj to nie je jeho dieťa.mám O tom vsetkom dôkazy A konverzacie
Aj K tom,ako som ho prosila aby ma zobral Na vyšetrenie do martina pretože som tam mala prísť V sprievode niekoho,keby mi príde potom zle A on má odmietol, vraj nemá na mňa čas... ☹ co mám robiť? Poprípade hocijaké rady xo sa týka tejto témy,ďakujem 🙂

annyulbrik
autor
31. aug 2015

A pardon za obcasnu možnú nezrozumitelnost alebo chyby alw píšem ro na telefóne A neukazuje mi celý text xo píšem A keď niexo vymažem objaví sa ro tam aj dvakrát, neviem prexo,snáď ste alw pochopili ro podstatne

guinevre
31. aug 2015

@annyulbrik Och, ale predsa si ho poznala aj pred tym ako si otehotnela, ci? Urcite si vedela, ze fajci travu, pije kazdy vikend atd. vtedy ti tot nevadilo, a teraz ti zrazu vadi? Si velmi mlada, a proste, urobila si chybu, ze si vobec prisla do toho bodu, ze mas dieta s takym clovekom ako co hovoris, ze je. Mozno by on nieco ine povedal, ale bohuial na modromkoniku vzdy precitate iba jednu stranu, takze je tu bezna vec, ze muzi su k***ti, a zeny su svatice, mile, krasne atd. Zmierila by som sa s minulostou, a sustredila by som sa na dieta. To ci sa s nim bude stretavat ukaze cas, mozno bude, mozno ani nebude mat zaujem podla toho co hovoris. Stretavanie v tvojej pritomnosti je celkom realne ze sud urci tak je to vacsinou s detmi do 3 rokov, ked sa dvaja nevedia dohodnut a zena na tom trva.

annyulbrik
autor
31. aug 2015

Amo,fajčil trávu než sme sa dali dokopy,no prestal koli mne,vraj to robil nudy A občas,no teraz je to permanentne, predtým nepil,praveže to S ami na ňom ľúbilo,všade kde sa išli,či sa baviť,či na nejaký výlet,robil šoféra,ani pivo si nedal.práveze kým som nebola tehotná bolo všetko V Naprostom poriadkU,zlom prišiel až keď sme spolu nemohli asi Týždeň späť,lebo ja som mala problémy a odporučil to lekár,na týždeň dva si dať pokoj al nechcem O bábo prísť...ale teraz tu neriešim xo robi A nerobí,aký je A niw jE...Pýtam sa na tO xi bude možné vzhľadom na skutočnosti nejako ovplyvniť to,aby som bola aspoň zo začiatku pri tom keď sním bude aby som videla ako sa K nemu správa
..ak by sa zmenil A bol zopovedny tak nemám problém mu ho dať aj na prázdniny keď bude vacsi

pribinak
31. aug 2015

Ked sa babo narodí, dáš si ho zveriť do starostlivosti a budes žiadať o úpravu styku tak, aby sa otec s dieťaťom stretával len v tvojej prítomnosti, ako je uz uvedené v prvom príspevku, je to štandard do 3.roku dieťaťa
V rámci toho sa rieši aj výživne pre dieta

annyulbrik
autor
31. aug 2015

Takže šaty dá vyriešiť všetko jedným vrZom alebo sa budem musieť zmieriť stým že má čaká dlhé obdobie súdov?q V prvom rade si musím požiadať O zverenie do mojej starostlivosti? 😨 To som nevedela,myslela som že ako slobodná matka mam automaticky dieťa čo svojej opatere.. Dakujem za radu

annyulbrik
autor
31. aug 2015

Pardon,ale písať to na mobile ne ako za trest..* takže sa to...*čo svojej opatere

pribinak
31. aug 2015

@annyulbrik ako sa to vezme ;) vela zavisí od toho ci bude otec dieťaťa zapísaný v RL a ci budes od neho žiadať výživne, ak ho zapises, alebo on si da návrh na sud, tak sa bude dieta aj zverovať do starostlivosti jedného z rodičov

Automaticky je to len vtedy, ak dieta nemá uvedeného otca v RL a matka ani teda nežiada výživne

Zavisí od sudkyne a zúčastnených, niekedy je to vec jedného pojednávania a niekedy sa to vlečie

Rozmysli si, ci ho chces dat zapísať do RL, najnižšie výživne je cca 30e

pribinak
31. aug 2015

http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

Toto len pre prípad, ze ho uvedies ako otca dieťaťa v rodnom liste, co by som v tvojom prípade podľa toho vo píšeš dost zvážila

bonaqa2013
31. aug 2015

Neboj sa, určite do roka dieťaťa nedostane návštevu bez tvojej prítomnosti .

mihula
31. aug 2015

@annyulbrik no ty toho nevies este strasne vela.To je tak ked deti maju deti.Len taka otazocka,čo na to tvoji rodicia?
Prosim len nepis,ze nemas žiadnych,že zomreli,že su na teba hnusní.....take sa tu totiž casto nosí

annyulbrik
autor
1. sep 2015

@pribinak ďakujem moc,si zlata 🙂 čosi O tom viem,otec sa. A moju maminu vykaslal ešte než som sa narodila ale je V rodnom liste A kedysi to bolo iné ako dnes,xi už zákony alebo priebeh súdov.dakujem bohu že sú tu aj normálny ľudia ako ty a @bonaqua2013 🙂 problém je V tom že on sam nevie či chce byť V rodnom liste..Stále sa mi nevyjadril či pôjde na matriku alebo nie....xo sa týka teba @mihula láskavo sa staraj do vlastného taniera,nepoznáš A sudis ..aké deti?budem mať 22 rokov,čo mám mať dieťa V 50tke? To už nebudem dieťa?xi ako hm,mudrlanti xo vedia všetko však ;) ja som si moja zlatá za život prešla väčšimi sprepacenim za výraz sr*ckami A zažila si toho viac ako niektoré tie 50 ročné!!čo na to moji rodičia?pane bože sa vspamataj, si úbohá :D nemám 15 rokov, od 18 sa starám sama O seba,zarábam si na seba nikto mi nemusí dávať nix pod nohy A aby si vedela chytrolin, moja mama je uzastna žena vďaka pánu bohu je nažive (lebo len primitív môže napísať komentár takého znenia ako si napísala ty,že zzomreli) A je to jedna Úžasná žena čo sa na vnuka teší,snaží sa mi pomáhať V každom smere,veľmi nás ľúbi!!! Takže Sa troška Vspamataj, ideš hovoriť O deťoch A pritom sama si na úrovni decka tým xo si napísala. Pár ľudí somnou sa práve chytá za hlavu nad tvojim komentárom.ak si liečis komplexy nejaké tým že pridávas hlúpe komentáre niekam,kde nemáš čo múdre napísať A poradiť,choď si ich liečiť niekam inam alebo si nájdi chlapa ;) moja mamina otehotnela V 17, u nás V meste behá asi 30 tehotných pod 20 rokov A mnw povies že som decko?rada by som sa na teba pozrela ale bez fotky sa ti ľahšie komentuje však ;) asi tolko K tebe A ak máš ešte nejaké svrbenie alebo ťa dačo páli nech sa páči napíš IP :*

klawdy
1. sep 2015

Ja riešim práve taký istý prípad. Tiež mi bolo povedané presne to iste ako píšu baby ze s malým sa bude môcť stretávať iba v tvojej prítomnosti
@pribinak
@guinevre

guinevre
1. sep 2015

@klawdy No, ale nie cely zivot, v zakone to nie je stanovene, ale minimalne pokial ho kojis. Niektori otcovia si deti beru sami bez pritomnosti matky uz aj od 2r, niektori az od 3 r., kazdy pripad je individualny.

klawdy
1. sep 2015

@guinevre a ked je nezodpovedný?

guinevre
1. sep 2015

@klawdy "Nezodpovedny" je siroky pojem 🙂

klawdy
1. sep 2015

@guinevre nevie sa postarať sam o seba býva u rodičov nemá prácu, pije každý víkend jedným slovom povedané taký bezstarostný človek pubertiak

guinevre
1. sep 2015

@klawdy No, vies, ja sa nezastavam ani jednej strany, ale to, ze sa sprava ako pubertiak pred zakonom stale nie je trestny cin, alebo dovod aby dieta nemalo pravo stretavat sa a budovat vztah s otcom. To, ze sa tebe zrazu ex nepaci, alebo nechces s nim zit, alebo on nechce s tebou, je irelevantne. Ked je zlocinec, alkocholik, fetak na tazkych drogach, tak to je uz ina vec.

klawdy
1. sep 2015

@guinevre to nieje ale otec co sa nedokáže postarať sam o seba uvidime ako to dopadne 🙂

mihula
1. sep 2015

@annyulbrik napisala si,ze ta nepoznam a sudim.Myslis,ze ostatne bby ktore napisali nieco ine ako ja ta poznaju?nie,len sa ti ich odpoved paci.A co tu potom riesis,ked sa vies o seba postarat,ako pises.A troska slusnosti by ti nezaskodilo,ale to je o vychove

annyulbrik
autor
5. sep 2015

@mihula O výchove?slušnosť?pane bože zobud sa!ty tu napíšeš vetu Z ktorej sa mi obrátil žalúdok, zober si že by naozaj boli moji rodičia mŕtvy A ty si napísala hentaka grandioznu volovinu! Rozmýšľaj troška čo napíšeš...A nie,zaswbpozuvas mozog ako pozerám...ty si ma súdila A urazila,že som dieťa napriek tomu že mám 21 rokov,A nepoznáš má A oni mi napísali informácie ktoré som potrebovala vedieť A ktoré mi pomohli a nenudili má xi som A xi niesom dieťa alebo ešte väčšiu krajinu že čo na to mama...normálne mi je na grcanie Z tvojich príspevkov,prosím ťa je to moja debata,už sem nepridávaj lebo nerada by som mala ogrcany telefón Z nepricetnych ľudí čo sami nerozmýšľaju nad tým čo vlastne píšum.ako som napísal,nemáš pomôcť,kašľi na to A nepis,nikto na to nie je zvedavý!A ak máš komplexy anpotrebujes sa niekde vyburit A pohľadať S niekým aby si sa odventilovala tak si nájdi niekoho iného,ja som sa slušne spýtala čo mám V takom prípade robiť nie preto aby mi tu nejaká zakomplexovana žena písala chujoviny.. Áno viem sa postarát sama O seba ale vždy je fajb vypočuť si aj rady druhých..
@klawdy tak asi vieš ako sa cítim...môj ex fajčí trávu vo veľkom, takému mám dať do ruky dieťa,A ešte syna,aby rástol K "vzoru" svojho otca?preto už len dúfam že sa troška zmení,nerada by som aby malý mal len mňa.. To že nie sme spolu neznamená že malý nebude mať otca...ale ak ma byt nezodpovedný A robiť ďalej to čo robí,asi nie je najlepším príkladom pre syna

mihula
5. sep 2015

@annyulbrik
@annyulbrik no ak si sa uz vyvrestala a vygrcala tak ti musi byt uz len dobre.Dobru noc

klawdy
5. sep 2015

@annyulbrik ja mam tiez 21 🙂 viem prezivam to momentalne

annyulbrik
autor
6. sep 2015

@klawdy alw podľa niekoho sme este deti vies ;) kamarátka má 21 A je U aj vydatá A má ročného synčeka..kde tento svet speje take individuá mi tu idú niexo písať...je to ťažké,ty vieš O čom hovorím...ja by som akože chcela aby mal kontakt S otcom alw na druhej strane mám sa báť,že ako sa K nemu bude chovať alebo (poznam qj také prípady) si pred ním zafajci trávu?nechcem aby tam vyrastal môj syn,my sme slušná rodina,jeho rodičia majú stále otvorenú domácu A pijú pri každej príležitosti A moji rodičia pijú len nealkoholické pivo,ani kvapka alkoholu nepijU...veľmi sa bojím ho zveriť do jeho rúk čo ilen na hodinu...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli