Problémy s expartnerom

kuriatko818
17. jún 2015

Zdravim, viete mi poradit co robit ak sa mi dieta este ani nenarodilo ale priatel (niesme zobraty) ma stihol opustit uz pocas tehotenstva. Sposobil mi akurat tak psychicke aj zdravotne problemy, neprispel mi na doktorov ani na nic ani cent. Nezaujimal sa o moj stav iba obcas ako sa ma dieta. Stihol si najst dokonca uz aj priatelku. Podpisal mi otcovstvo ale priezvisko bude mat dieta moje. Nechem sa s nim ani len stretnut ani nemam zaujem o jeho navstevy ked sa dieta narodi. Vyhraza sa mi ze mi dieta zoberie ak mu budem branit. Poradte mi prosim co robit aby nemal pravo sa mi vyhrazat ze mi dieta vezme kedze doteraz nemal ziaden zaujem o mna ani dieta. Dakujem za vsetky odpovede.

maciatkolulu
18. jún 2015

@kuriatko818 takze ta mozem ukludnit, dieta ti urcite nevezme, treba vybavit vyzivne na babo, za chvilu rodis a skusit vybavit aj vyzivne na teba. A to akoby sa chcel starat o novorodenca? Zbytocne sa s nim nenatahuj a bav sa vecne, najma o financiach a pokial bude mat zaujem o dieta, treba mu povedat, ze ty munurcite branit nebudes a tak nebude mat on dovod tlachat o tom, ze ti ho zoberie.... drzim palce

pribinak
18. jún 2015

A ty mu takéto kecy veríš? Ved to je typické mužské vyhrazanie a nic viac.

Dobre si. rozmysli ci ho chces dat zapísať do rodného listu, ci ti to bude stať za pár EUR, v súčastnosti je najnižšie vyzivne cca 30e, ale zápisom do rodného listu získava rodičovské práva, takze toto si dobre premysli

sardinka333
18. jún 2015

@kuriatko818 ty si velmi rýchlo zdvihni sebavedomie! Len raz by mi povedal že mi ,,dieťa zoberie,, tak mu poviem ,,nech sa páči, dieťa je aj tvoje, možeš sa starať,, a balím decku tašky...a garantujem ti jeho reakciu - dá svätý pokoj! Ak sa o dieťa nezaujíma teraz ťažko sa bude zaujímať potom...budeš rada ked od neho vytlčieš výživné nieto ešte že ,,zoberie dieťa,,. Také vykrikoval aj jeden člen našej rodiny - som sa smiala, o decko sa neotrie ani ked je s matkou a sám sa bude starať? Možno tak rodičom by dal dieťa na krk, ale inak silné reči a realita je jasná..
Takého vagabunda sa rýchlo treba zbaviť - žiadny zápis do RL dieťaťa, ziadny suhlas so striedavkou (keby náhodou v buducnosti ale to pochybujem)
Kludne by som si tie jeho vyhrážky nahrala na mobil, odkladala prepisy SMS a považovala to za psychocké týranie. Lieči si na tebe svoje komplexy a vie že može lebo si v tejto situácií slabá. Je čas aby si povedala rázne STOP tomuto vydieraniu. Bolo by dobré keby ta mal kto podporiť psychicky a stáť za tebou v týchto chvílach....možno mama, kamoška. Juj, hned by som išla s tebou a čo by som mu povedala by si za klobuk nedal bullo jeden.

skoupilka1
18. jún 2015

ha ha ha, nech si skúsi tatíčko starať sa o dieťa. Žena má čo robiť a to sme predurčené na to aby sme sa starali o dieťa!!!! Dieťa nie je bábika, nebude ležať v postielke a spať, nemôžeme ho odložiť keď nemáme na neho chuť. To by som to chcela vidieť, ako sa hento idndivíduum postará. Po pár minútach by sa akurát tak pos.al 😎 perfektne to napísala sardinka333!

mawka
18. jún 2015

@sardinka333 presne, typicke machrovanie chlapov. mne minule prisiel od byvaleho mail, kde sa na mne odbavil - ako udajne moje deti chodia otrhane a spinave ako nejake socky. chvilu som to predychavala, ale uz je to ok. totiz som si dovolila vyjadrit svoj nazor, ze ked dietatu rastie noha a potrebuje pomaly á 3 mesiace nove topanky, ze je zbytocne kupovat adidasy za 50-60 eur. a na to sa na mna vyvalila sprska obvineni ako su deti zanedbane a ze im chce dat vsetko, co on nemal ako decko. a aj im dava, kym ja sa nestaram a chodia otrhane. bozee, uplne trapne. a toto je reakcia na to, ze raz sa stavil az na 10 minut za detmi a mala mu vravi, ze sa jej praskla topanka a bude mat nove zajtra. a uz sa toho blbecek chytil. sa bucha do prs ako super tatik, ale ze si vezme deti raz za 5 tyzdnov a len vtedy, ked jeho frajerka je doma /lebo on leharo hore kktom a ona beha okolo nasich deti/, tak to je podla neho ok. ked ona neni doma, on si deti nevezme. lebo ved co chcem. ved on pracuje. chudatko 😀 😀 lebo my si asi valame sunky 😀 to su take vykriky do tmy, kedy si takito exovia len mastia ego a hladaju, do coho by rypli. keby sa mal starat o dve deti sam a organizovat si cas, tak by to nezvladol. nezvladol sa postarat par rokov dozadu, co by sa asi tak zmenilo? nula nic. len vyrypuje a nieco si dokazuje.

sardinka333
18. jún 2015

@mawka to je častá výchova dnešných rodičov - je jednoduchšie kupiť tie adidasy ako ist s deckom na vylet, do parku na ihrisko, sadnuť si s nim a čitať mu...proste tráviť s ním kvalitne čas!
Aj tie najlepšie handry sa zoderu a zničia ale tie zažitky nikdy nevyblednu...jááááj, ja by som sa hned pohadala s takým, my by sme sa velmi stretávať nemohli. 😀
A čudujem sa ,,frajerke,, že sa stará o deti...ako nič v zlom, decká za to nemožu, a postarat sa o ne treba, ale čo tie ženy na takýchto chlapoch vidia mi hlava nebere.

mawka
18. jún 2015

@sardinka333 no presne si to trafila. nikam ich nevezme, nikdy. maximalne na kupalisko tam u nich a robi z toho vedu akko neviem co. este minule bola debata, ze ja trosku musim inak rozmyslat, ked som s nimi sama a o vsetko sa staram sama. a uz siel do protiutoku, ako inak, mozem si za to sama, ja som sa tak rozhodla, tak nech neplacem /neplacem, ani si neviem predstavit, ze by ich mal v star. on/ a ze nech sa pozriem na seba aka som pica, ze ma ziadny chlap nechce, to je teda moj problem. on sa nakvartiroval tam k priatelke do jej domu, ta okolo neho beha ako okolo porcelanu, tiez ju nechapem. a obom z toho uz hrabe. na jednej strane som ale rada, ze si vybral taku, co teda vie okolo deti, aj varit, toto zase kvitujem. no aspon to. lebo on nula nic, on sa len tvari, posudzuje, odsudzuje. machruje. keby si mal sam zohnat strechu nad hlavou a zit sam a starat sa napriklad v striedavke o deti, to nieeee. kdeze. jemu vyhovuje sa k niekomu nakvartirovat, tak to bolo vzdy. skoda, ze som po tom nepatrala od zaciatku, mohla som byt usetrena toho vola. a na vianoce co urobil. kupil elektroniku a potom mi zavalil, ze mi neposle vyzivne, ze bude meskat lebo kupil detom darceky 😀 😀 sak co tam po vyzivnom, hlavne ze pred detmi sa ukazal aky je super. takze decembrove som dostala koncom januara na dva krat. super logika co? 😀

bonaqa2013
18. jún 2015

Ďalší pako. A dieťa bude kojiť on? Kdeže ani len návštevné hodiny nedostane ak s tým nebudeš súhlasiť. Niečo podobné som zažila, len s tým rozdielom že my sme boli manž., rozvádzali sme sa keď mal syn asi 1,5 roka, keď išiel mať syn rok, tak som od neho odišla. A potom sme sa stretávali na súdoch. Nejlepšie by bolo keby si mi napísala IP - ak chceš, napíšem viac. Aj to čo chceš vedieť....

bonaqa2013
18. jún 2015

@mawka tvoj ex aspoň kúpil deťom darčeky. Môj exmanžel nekúpil synovi nikdy nič ani na Vianoce, meniny, narodeniny, nikdy nič. Len poslal výživné o ktoré sme sa vždy museli súdiť. Teraz sa súdi syn s otcom o výživné - už je dospelý. A ešte ocinko ho stihol vydediť. ako keby mu niečo syn urobil..... Syn nechce o ňom ani len počuť. Spoznal ho až keď mal 17 rokov, ale veľmi rýchlo si spravil o otcovi názor....

sardinka333
18. jún 2015

@mawka je to potom pijavica....ja by som s takým chlapom bola ,,furt vo vlasoch,,...by som mu povedala, že ,,plačem že som skor neodišla,, neschopak neschopacky...
Jak on vie že teba žiadny chlap nechce? Jemu to budeš vešať na nos? Henta keby ho vyyhodila z domu tak čo? Skončí v ,,azyláku,,? Normálne spísať tieto ,,perly,, a vydať knižne...a budeš pri prachoch... 🙂

emily76
18. jún 2015

@kuriatko818 tak mu v navstevach nebran... kludne sa s nim dohodni, kedy moze prist za dietatkom, ked sa narodi, napis mu zoznam veci, co babatko potrebuje, pekne so sumou, kolko to stoji... a velkym cislom polovicu... ze to je jeho prispevok. Kludne si mozes dat na sud ziadost o vyzivne na seba. Inak, uz si viem predstavit, ako sa s novou priatelkou staraju o par dnove babatko.... v noci nevyspani, cez den unaveni.... rychlo by ho to nadsenie preslo. Myslim, ze z jeho strany su to len silne reci, aby ta vystrasil... co je teda od neho riadne hnusne... Toho, ze by ti mohol dieta vziat sa bat vobec nemusis. Druha vec je, ze ak by si ho ako otca neuviedla, moze si dat na sud ziadost o urcenie otcovstva... takze by sa do rodneho listu dostal tak ci tak.... Ja by som ho tam asi dala zapisat a dala si ziadost o vyzivne... ak normalne pracuje, tak ziadne minimalne vyzivne nehrozi...

mawka
18. jún 2015

@bonaqa2013 tak to je sila ano. len vies, niekedy si zelam, aby prestal o ne javit zaujem uplne. pretoze cez tie darceky si len nieco dokazuje, kupuje si deti a to doslova a mne potom posiela supis, co detom kupil a kolko ho to stalo. dokonca mi vycital aj to, ze kupil malemu darcek k narodeninam. a toto je dokola psycho teror. ja a moji rodicia neschopni, on ten hyper super. my deti zanedbavame, my vsetko robime zle. ono to riadne brnka na nervy a v tomto pripade by bolo lepsie, keby pre nas neexistoval vobec. lenze. k detom sa sprava pekne, tutu mutu nununu, takze to vyvolava dojem aky je on nenormalne starostlivy otecko. lenze vsetko je to falos. deti na to pridu casom. aj ked maly uz co to zacal chapat. lenze ex aj ked nieco poserie, vzdy si tie deti ziska naspat. vravim, ciste psycho.

@sardinka333 nie, skoncil by u mamy v rozpadnutom dome. sam by zit nesiel. alebo lepsie povedane, nasiel by si inu, ku ktorej by sa zase nastahoval 😀

stela310
18. jún 2015

@mawka uplne do bodky si presne napisala ako keby o mojom ex 😀

natalym
18. jún 2015

Všetci chlapi si myslia, že by sme bez nich skapali. 😀 😀 😀

stela310
18. jún 2015

@natalym presne tak 😀

mawka
18. jún 2015

@natalym pravda je taka, ze oni kapu bez nas 😀 ja neviem, ale co sledujem v okoli a co tu citam, vacsinou sa po rozchode, rozvode chlap hned prilepi na nejaku zensku - ak uz ju len nema a zena ostava s detmi a teda casto dost dlho sama a nema take tendencie si montovat dalsieho chlapa do zivota. a ak, tak velmi opatrne. ze to trva. to chlapi, ti si zbalia az tu jednu tasku co maju a no problem s niekym zacat zit. ano, potom to tak moze vyzerat, ze sme chudere, ktore nikto nechce, kedze oni uz ved vztah a byvanie maju. lenze pravda je taka, ze my sme len opatrne, aby sme si do zivota a k detom nepustili rovnakeho curaka ako bol nas ex. nuz co uz. ale sak nech si hladkaju ega aj dalej. ine ani poriadne nevedia. cest vynimkam.

bonaqa2013
18. jún 2015

@mawka to je taký extrém. tvoj ex sa správa k deťom pekne a ten môj ex zas pokrikuje na syna - keď ho vidí, nadáva mu do leňochov, darebákov, lebo chodí na VŠ a podľa neho sa mu nechce robiť. Syn si robí z otca posmech - namá ho za nič. Len sa bojím aby mu raz nestrelil po papauli - to by už asi ten ex nerozchodil. Predsa syn má 20 rokov, mocný chalan, vysoký, dobre stavaný .....

stela310
18. jún 2015

@mawka na chlapa myslim si ze sa skor nejaka prilepi ako na zenu s deckami nejaky chlap,cest vynimkam.a po dalsie chlap ma vzdy viac casu na hladanie si znamosti ako zena,no nemusi to byt pravidlom.moj ex sa nasackoval ku matke lebo nieje schopny zit samostane,a zivi este aj celu familiu jeho....och baby neviete si predstavit ako lutujem ze som nemala skor oci na stopkach,uz vtedy by som ho pobalila do tej jednej tasky a hajdeee 😀

mawka
18. jún 2015

@bonaqa2013 ale kdeze, ano, pekne, ked je on v nejakej pohode, ale inak na maleho vrieska - akoze vychovava prisne. sak on raz tak, raz hentak. najprv ho zvrieska, dodrbe jak sirotu a potom tutu nunu. maly je z toho v riti. len keby to tutu nunu bolo aspon uprimne, kde, on si potom decka kupi a vybavene. otraaas.

kuriatko818
autor
18. jún 2015

Dakujem damy za prispevky, pomohli ste mi aspon po tej psychickej stranke ... On je zapisany ako otec mojho dietata a kedy a kde mam zaziadat o vyzivne na mna a dieta este ak by ste mi vedeli poradit ci sa rovno obratit na sud lebo aspon jedno viem ze platit chce a ja to potrebujem kedze som nastupila na matersku s minimalnou mzdou.... Ked ma uz nechal v stychu a moze za to aj on nie len ja tak nech aspon plati....

ukulela
18. jún 2015

ak si este neporodila, nemusis ho udavat ako otca. (aj kedv to pripade, skoda ze ste uz spisali papier o otcovstve) - vtedy by sa musel na sud obratit on, aj ked to by sa ti "oplatilo" len v pripade, zenema szaujem o vyzivne ...
takto - odkladj si VSETKY blocky - plienky, lekarne, drogeria, oblecenie, vsetko. to budes dokladovat k vyzivnemu, kolko ta dieta stoji. baby ti poradia konkretny postup - najskor na okresno sude (ale ja nemam osobnu skusenost)
ked bude zapisany ako otec a budes ziadat vyzivne, rovno by som dala aj na tvojom mieste navrh na upravu styhu - raz, alebo dva krat do tyzdna jednu hodinu v pritonosti matky, samozrejme.

natalym
18. jún 2015

@bonaqa2013 Prepáč, že sa pýtam, syn má 20 rokov, otca spoznal až v 17 tich. To prečo?

absurdum
18. jún 2015

@bonaqa2013 a ako, ze ho stihol vydedit? ved dieta nemozno vydedit.

bonaqa2013
18. jún 2015

@absurdum porozdával majetok a synovi nedal nič. A vydediť ťa môže - ale právnik povedal že je to napadniteľné. Majiteľ si môže dať svoj majetok komu chce.

bonaqa2013
18. jún 2015

@natalym lebo si po syna nechodil. S exm. bývame v jednej dedine - veľkej 5000 obyv. A keď mal syn 17 rokov, tak ho niekde stretol a povedal mu, že ja som tvoj otec, no ale môj exmanž. sa prerátal - syn už o otca nestál. Už prepásol obdobie keď syn chcel otca spoznať.....

natalym
18. jún 2015

@bonaqa2013 No ale vedel, že tento pán je jeho otec, nie?

bonaqa2013
18. jún 2015

@natalym nie, odkiaľ. nikdy ho nevidel. Nepamatal si ho. rozvádzali sme sa keď mal syn 1,5 roka. Jeho brat býva blízko nás - tak vedel že to je jeho strýko - môjho syna a jeho manž. stryná. Ona dávala vždy môjho syna pozdravovať. Ale otec ho bol po rozvode zobrať asi tak 3 razy a koniec. Len posielal výživné. Poštou.

natalym
18. jún 2015

@bonaqa2013 To v dedine mu nikto nepovedal? To ako keby ste bývali v New Yorku. Moja mama sa rozviedla s mojím otcom, keď som mala dva roky a vedela som, že je to môj otec.

natalym
18. jún 2015

@bonaqa2013 Prepáč, že som zvedavá. Ospravedlňujem sa.

bonaqa2013
18. jún 2015

@natalym to je v pohode. nemal mu to kto povedať. Syn bol jedináčik, dlho 11 rokov. kde som chodila ja, nechodil ex a opačne. Ja jeho kamošov neuznávam ani som nikdy neuznávala, Proste boli sme dvaja veľmi odlišní ľudia. Preto naše manž. tak rýchlo skončilo.