Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prosim o radu

Rozvod manželstva
matula156
23. okt 2019

Ahojte žienky. Chcela by som poprosiť o radu baby, ktoré boli v podobnej situácii ako ja, ak nie v rovnakej.
S manželom sme sa pred 6 rokmi zosobášili a mame dve dcérky 5r. a 3r.
Pred dvoma rokmi to začalo škrípať, nejak sme to utiahli ale teraz už je to dosť zlé, tak som sa rozhodla pre rozvod.
Medzičasom som niekoho spoznala, pred pár týždňami som zistila že som s ním tehotná. Nikomu som zatiaľ nič neprezradila.
Moje otázky na vás sú: keďže sa rozvod pretriasa u nás už dlho - manžel mi nechce nechať náš dom, ktorý sme kúpili spoločne a prispeli nám na to jeho rodičia. Deti chcem samozrejme do opatery ja, no budem musieť odísť do bytu, načas kým budeme bývať s priateľom spoločne. Prácu mám. Aká je šanca že deti dostane do opatery môj muž ? Muž ma počas manželstva aj napádal, robí na mňa psychické natlaky - taktiež robil aj predtým. Teraz sa správa ako ukážkový otecko, vymýšľa si s deťmi výletiky- čo doteraz samozrejme nerobil - o všetko som ho musela “prosiť na kolenách” - a samozrejme - stále mi prízvukuje len to, ako budú na tom deti zle, ako im idem zničiť život atď... správal sa vždy ku mne veľmi chladne.
hádky u nás sú už dávno na dennom poriadku, intímne spolu nežijeme už vyše polroka, dokonca nespavame v jednej izbe.
Poprosím vaše skúsenosti a rady.. baby ktoré si potrebuju vybiť zlosť a nevedia o čom sa točí poprosím nevyjadrovať sa...

fokuska
23. okt 2019

@matula156 Myslim, ze je pravdepodobnejsie, ze vam sud schvali striedavku ako to, ze by dostal deti len on.
Ak ty mas pracu, budes mat kde byvat a nie si na drogach alebo alkoholicka alebo co, tak nie je dovod aby nemohli byt s tebou.
To iste plati o otcovi.

petkaaa
23. okt 2019

Polroka nespávaš s manželom a už si stihla skočiť do postele inému s ktorým si otehotnela? 🙄
Ak vydokladuješ, že máš kam s deťmi ísť a vytvoríš im vhodné podmienky, bude sa riešiť max. striedavá starostlivosť. Podmienkou však je, aby si mala zabezpečené bývanie.

balaskovae
23. okt 2019

postihala si veru toho dost no ako sudit to tu ejdem. kazdopade si mysli, ze vo vasom pripade to pojde cez striedavku, no musis aj tak pre ne vytvorit vhodne a postacujuce podmienky pre deti

veronikaszabova
23. okt 2019

@matula156 skorej striedava, ako to, ze by ich dostal otec.
Btw vies o tom, ze babo bude mat priezvisko po manzelovi?? - ak sa do porodu nestihnes rozviest a zarovat aj vydat.

matula156
autor
23. okt 2019

@petkaaa medzi nami to už dlho nebolo ok. On ma vkuse odmietal a sex bol len keď on chcel - raz za mesiac - plus ak mu neovisol tak na mne zaspal - vkuse dake výhovorky atď.. asi vo februári som to ukončila s tým že už ma nebaví sa vkuse nejakému chlapovi vtierať aby som mala sex. Tohto druhého som spoznala už predtým no boli sme len priatelia a prvý krát sme spolu - (ako si to ty nazvala) skočili do postele v auguste asi .. a potom ešte raz v pred pár týždňami.. no a vzniklo z toho toto.. takže tak .. môj muž je otec dobrý , ale voči nášmu manželstvu - žiadna snaha. Dokonca prehlásil že som si nikdy nezaslúžila aby sa ku mne správal ako môj manžel a že som mu zničila život..

matula156
autor
23. okt 2019

@veronikaszabova áno , toto som si už stihla naštudovať - aj to že on (mm) musí zaprieť otcovstvo a priateľ uznať .. zosobášiť sa nutne nemusíme

tinatitti
23. okt 2019

@matula156 a co takto sa najprv rozviesť a potom skákať niekomu do postele? Trochu elementárnej slušnosti by neuškodilo. Avšak to už je jedno. Deti nemajú prečo dat jemu, bud striedačku alebo ich zveria tebe.

petkaaa
23. okt 2019

@matula156 To je ako ospravedlnenie, alebo čo? Že ti chýba v manželstve sex, tak si nájdeš iného s ktorým - hups, na druhý krát hneď otehotnieš? Čo tak najskôr sa rozviesť a potom riešiť iného muža? Máš dve malé deti ale rozum nikde...

adrika222
24. okt 2019

No ako vidim velka rozvodovost je, čo tak skušat zachranit manzelstvo no vidim ze lepsie je vimenit za nove ked to neklape. Aj my mavame nzehodi s manzelom a kolko rasi to neklape ale snazim sato zachranit aj on a nejdem druhemu do postele len to je moj nazor neodsudzujem ta ja nemam preco . Kazdy sme ini .

leily1
24. okt 2019

@matula156 No mýliš sa. Ak sa dieťa narodení do 300 dní od skončenia manželstva a ty sa nestihnes znovu vydať, matrika automaticky zápise tvojom manžela ako otca. nestačí, že manžel ho zaprie. Ak budete chcieť urobiť zmenu v rodnom liste, tak bude musieť prebehnúť súd, znalecké dokazovanie atď...ale do rozhodnutia súdu bude manžel vedený ako otec.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli