Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prosim poradte najomnicka byva zadarmo

nikolino2
14. mar 2020

Ahojte mame problem z najomnickou 7.3. Som s nou podpisala zmluvu o kratkodobom najme byt prenajimame ja aj manzel spolu len manzel bol v praci tak sme sa dohodli ze zmluvu podpise dodatocne.obidvaja sme zaregis.na danovom.hovorila ze tam bude byvat z dcerkou 8 mesacnou a jej partner pracuje v nemecku tak tan bude chodit len raz za mesiac kedze mi bola sympaticka a prijemna hned som jej dala kluce bez toho aby som mala depozit na ucte moja chyba slubila ze koruny budu v pondelok no neprisli ani do stvrtku na co som jej pisala spravy a ona stale zavadzala napisala som jej ze do piatka do 12:00 chceme mat koruny na ucte a ak tam nebudu tak sa na vystahovat. Od nej ziadna odpoved tak sme vecer isli pozriet do bytu a tam dvaja ozraty chlapy drychmali a jej nikde na to som jej pisala ze co to ma znamenat ze dava kluce cudzim osovam a jej reakcia? Mi napisala:Dobry vecer,pokial som v podnajme mozem si dat kluce komu chcem.To po prve.A podla zakona nemate mat ani kluce od bytu najomcu.Dajte mi pisomne vypovednu zmluvu podla zakona.

martinka13
14. mar 2020

Osobne by som šla a vymenila zámok. Ak bola zmluva spravené správne, nezaplatenie najomneho je dôvodom na okamzite ukončenie zmluvy. Je blbe, ze ma dieťa, ale pokiaľ je zmluva spravena podľa zákona o kratkodobom prenajme a byt je zahlaseny na daňovom úrade, nemusíte jej hľadať náhradné bývanie. Na tych dvoch by som asi zavolala políciu ako na zlodejov. Toľko.

nikolino2
autor
14. mar 2020

@nikolino2 som to omylo odklikla da sabejako branik do dnes nam nic nezaplatila zmluva je podpisana od 7.3. Ale najomne trva od 1.4.2020do 31.3.2021 zmluvu manzel nepodpisal lebo bol v praci a je uvedene ze byt prenajimame obaja neplati v tomto pripade ze zmluca je neplatna ? Poradte prosim ak ste tu niekto.

korunka1
14. mar 2020

@nikolino2 opytaj sa v pravnej poradni
Na odľahcenie...mozno je chyba v tom,ze pytas koruny 🤣🤭

0silvia0
14. mar 2020

@korunka1 no ty sa mas co chichunat, korunka😂👍

evita2222
14. mar 2020

@nikolino2 prečo ste jej už dali klúče keď podnájom ma až od 1.4.?

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
korunka1
14. mar 2020

@0silvia0 svet je dnes veľmi smutny,treba sa zasmiat.
Inak nechapem,preco si ju pustila do bytu skôr ako nabrala zmluva platnost. Teraz je tam vlastne protizakonne si myslim.
@nikolino2

lucka_ke
14. mar 2020

keď nezaplatila tak vymeniť zámky na dverách a veci vyložiť pred dvere

jaskolka
14. mar 2020

Kľúče ako majiteľ musíš mať. Keď máš v zmluve uvedené, že dôvodom na vypovedanie je aj neplatenie nájmu, tak ju môžeš kľudne vysťahovať. Tiež mi je divne, ze už je v byte, keď zmluva, ešte nemá platnosť.

asia83
14. mar 2020

@nikolino2 Nájdite si na internete vzor pre Mimoriadnu výpoveď zo strany prenajímateľa. Vypíšte, pošlite doporučene do vlastných rúk a 10 dní od prevzatia (keď neprevezme, po 18 dňoch od uloženia na pošte sa list považuje za prevzatý) ju môžete vysťahovať. Vyvŕtať zámok, vyhodiť veci a navŕtať nový zámok, od ktorého jej už, samozrejme, kľúče nedáte. No mali by ste to mať aj v zmluve, že v prípade xy pripadov (napríklad keď neplatí nájom) môžete uložiť mimoriadnu výpoveď.

kittykat22
14. mar 2020

@nikolino2 dolezite je, ci si jej ty dal podpisanu zmluvu - pokial si jej ty dal zmluvu s podpisom - tak ona zmluvu ma, a je platna - nemozes ju len tak vyhodit. To, ze ty si si nedal podpisat zmluvu je tvoj problem. A ma pravdu - preco jej chodis do bytu? Na to nemas pravo - frajerka na teba moze zavolat policiu. Ma pravdu aj v tom, ze ona si moze davat kluce komu chce - to nie je tvoja vec - zial dal si jej byt do prenajmu, a tak stracas takmer vsetky prava co sa tyka bytu (aj ked je tvoj). Este si moze vymenit zamky - potom co vie, ze jej tam chodis. Ma pravdu v tom, ze jej mas dat vypoved pisomne. Mas smolika na blbych najomnikov. Daj jej okamzite vypoved a zozen pravnika.

kittykat22
14. mar 2020

@nikolino2 a cela tato komedia je preto, lebo si isel bez realitky. Keby si to davala cez realitku a zaplatil - bud ty alebo najomik, tak tento problem neexistuje. Pretoze ked to ide cez realitnu kancelariu neexistuje take, ze niekto nepodpise zmluvy, ze nie je depozit & spol. Ked nevies ako s najomnikom a bytom, tak si nabuduce radsej zaplat profesionalny servis - usetris si stovky (tisice) eur. Dufam, ze mas aspon spravne napisany predavaci protokol aj s fotkami. Aby ti mila rodinka nevybielila pred odchodom byt a tebe zostanu len oci pre plac.

sense
14. mar 2020

Zmluva je az od 1.4. Takze vymenit zamky a hotovo

eliska13
14. mar 2020

@nikolino2 neviem poradiť, ale toľko chýb si spravila!ako môžeš niekomu niečo dať bez depozitu.Ako si to mohla dať od 1.4.? Tých pár týždňov býva zadarmo?skus napisat draik je to právnik

kindervajicko
14. mar 2020

@nikolino2 najomca si myli pojmy s dojmami, z pravneho hladiska ona nie je v podnajme. Po prve, nepises, ci byt mate s manzelom v BSM, ak ano a on zmluvu nepodpisal (nedal suhlas), tak najomna zmluva je relativne neplatna, to zn. platna kym sa tvoj manzel nedovola neplatnosti (cez sud). Po druhe, najomny vztah trva az od 1.4., co je v tomto pripade odkladacia podmienka ucinnosti zmluvy, teda najomny vztah este NETRVA, ona je tam protipravne.
Napriek tomuto vsetkemu je v praxi velmi tazke dostat najomcu z bytu. Oficialna cesta: podat na sude navrh na vydanie neodkladneho opatrenia na vypratanie bytu. Neoficialne, asi by som skusila zavolat policajtov a za ich asistencie vypratat byt, ale policajti sa do takychto veci neradi montuju, najomca ukaze zmluvu a povie, ze ste sa dohodli, ze sa nastahuje skor a policajt nic nemoze.

jancejance
14. mar 2020

@nikolino2 mala si zavolat policiu, ze tam su cudzi ludia, vo tam nemaju co robit a vymenit hned zamok

katulienkax
14. mar 2020

@0silvia0 tak tak už je iba korona žiadna koruna

stanulienkat
14. mar 2020

Ved pises,ze zmluvu nepodpisal. Nepodpusana zmluva je kus papiera neplatneho. Rychlo tam s nejakym chlapom nabehni a vyhadzat ich. Zavolat policiu,ze mas cudzich kudi v byte.

pieksamaki
14. mar 2020

@jancejance
Policia bez rozhodnutia sudu nic neurobi...ona nebude riesit kto ma z tych dvoch pravdu....ich to nezaujima....

0silvia0
14. mar 2020

@katulienkax aaaale ja som si robila prdel z nicku uzivatelky @korunka1 ktora dala chichunajuceho smaila, lebo jej udrelo do oci, ze zakladatelka spomina miesto eur este koruny. Ake neviem ci to bolo pochopene, ale uz je to take popletene, ze uz to asi nikto nechape😇 ale aspon ty ano😶

simca06022011
14. mar 2020

@nikolino2 keď zmluva nie je pdopsiana je neplatná

majoranka24
14. mar 2020

@nikolino2 Nezaplatila ani jediny najom a este je takato drza? Myslim, ze na nu nemusite brat ziadny ohlad. Vymenit zamky a vyhodit jej veci pred dvere. Alebo jej napisat, ze pre veci si moze prist napr. zajtra o 16.00.

kittykat22
14. mar 2020

@majoranka24 vyhodit neplatica nie je take jednoduche https://cimmermann.blog.sme.sk/c/463839/ako-vys... To len tak vypada - neplati, tak vymenim zamky 🙂 Zakony idu prenajimatelom celkom na ruku. Prenajimatel je na tom biedne.

deti95060810
14. mar 2020

napíš na nick draik
osobne si myslím že vyhodiť ženu s malým deckom na ulicu nemôžeš...tak isto ako aj osobu ZŤP...

martinka13
14. mar 2020

@kittykat22 nie je pravda, že stráca práva, pokiaľ bola zmluva spisana, ako som uviedla vyššie

rachel36a
14. mar 2020

Ja sa v tom sice nevyznwm ale rozum mi hovori ze ked je najomna zmluva od 1.4.2020 a taky datum este nebol tak tam nema co v tom byte robit

veronikaszabova
14. mar 2020

@draik, nevies poradit 🙂

majoranka24
14. mar 2020

@kittykat22 Viem. Mala som neplatica 3 mesiace v byte. Bola som tolerantna a nikdy mi najom nedoplatil.

nikolino2
autor
14. mar 2020

@kittykat22 prenajimame z manzelom ona nema zmluvy podpisanu od mojho manzela isla som tam lebo nekomunikovala a bala som sa co sa tam deje zmluva je od 1.4. Dala som jej kluce nech si pomali nastahuje veci moja hlupost ze doverujem az prilis clovek sa uci na svojich chybach v zmluve je hasne ze tam ma byvat ona a nie nejaky ozrani.

airaw
14. mar 2020

neviem co riesis.. vymenit zamky, vystahovat ju.. zmluva je od 1.4., takze tam nema co robit..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli