Rodičovská dohoda

monika6813
13. jún 2016

Mamičky prosím Vás , tie ktoré máte potvrdenú rodičovskú dohodu na súde môžete mi napísať čo všetko sa vás na súde pýtali ? ako dlho to trvalo ? My sme už dohodnutí a chceme to dať len odklepnúť súdu ...Ked sme na všetkom dohodnutí je potrebná aj kolízna opatrovníčka ?dakujem za každú odpoved

sissy27
14. jún 2016

@monika6813 sudkyňa len prečítala nahlas dohodu a dala každej zo strán možnosť vyjadriť sa, prípadne sa opýtala protistrany, či je pravda to, čo sa tam uvádza... pár doplňujúcich otázok, ale v podstate na všetko bola odpoveď len "áno / nie" ... veľmi záleží od toho, ako bude dohoda napísaná, či z nej bude všetko hneď jasné... celé to trvalo cca 20min... kolízna tam určite bude, keďže vy dvaja ako rodičia dieťaťa, o ktoré sa jedná, nie ste v tomto prípade objektívni hájiť jeho záujmy, na to je tam kolízna, ale u nás len počúvala, až na záver sa jej sudkyňa spýtala, či má nejaké pripomienky - nemala...nebola ani u nás doma.

jajami
14. jún 2016

@monika6813 nas sa spytali,ci suhlasime s rodicovskou dohodou. Dajake otazky sa popytala sudkyna, ja som mala pravnicku,tak ta odpovedala veci za mna, ja som bola skoro cely cas ticho,aj ked k urcitym veciam som sa chcela vyjadrit. Trvalo to asi hodinu a nemali sme v dohode spisané vianocne sviatky,tak to sa upravilo. Kolízna bola,na záver povedala,ze namá námietky...

bratislavcankanm
14. jún 2016

@monika6813 my sme dopredu nemali nic spisane na papieri, rodicovsku dohodu sme uzavreli rovno na sude pocas rozvodoveho pojednavania.

Pokial sa pamatam, v dohode bolo - 1.komu sa zveruje dieta/deti do starostlivosti (prip. ci to bude striedavka), 2.ake vyzivne bude dieta (resp rodic u kt. dieta bude v staroslivosti)dostavat od druheho rodica 3. kto ma pravo zastupovat dieta (standartne to byvaju obaja rodicia), 4. moze ale nemusi byt upraveny styk dietata s druhym rodicom (napriklad ze kazdy druhy vikend bude unho) - my toto vobec nemame, je to akoze na dohode nas exmanzelov

Kolizna - urcite mate nejaku pridelenu, niekedy chodia na sud, ale niekedy aj nie. Nas kolizny na sude bol a povedal dokopy jednu veru, pocas celeho pojednavania 🙂 (ze suhlasi s rod. dohodou, lebo je v zaujme dietata).