Rozdelenie majetku po rozvode. Ako to bude?

suzanah181
29. júl 2017

prosim o radu.. s manzelom sa budeme rozvadzat a zaujima ma ako si vysporiadame majetok.. on sa mi vyhraza ze bude ziadat polovicu.. ako sa to berie.. my byvame u mojej mami, nemame spolocnu ani hypoteku ani ziadne velke majetky. len sme si prerobili 3 izby v nasom rodinnom dome. cize po svadbe kuchyna (len linka, spotrebice a obkladacky - ostatne ostalo povodne), spalna - podlaha, skrina a postel. obyvacka - podlaha, tapety, obyvacia stena, televizor a gauc este len splacame (quatro pozicka na jeho meno). on ma auto za 6300e (2000e mu dali jeho rodicia) a ja mam auto za 3300e (z toho na moje mi dali nasi 2000e). spocitava sa uplne vsetko a tak sa to deli na polovicu?? ved to aj uzival 5 rokov a mame aj 2 deti ktorym to ostane.. dakujem

suzanah181
autor
29. júl 2017

@maciatkolulu prave sa snazim spisat ziadost o rozvod ale je to pre mna dost "narocne"... pravnik asi bude drahy co sa toho tyka, ci?

svetlana35
29. júl 2017

@suzanah181 ved co sa tyka majetku a rozvodu tak najprv pojednavanie o rozvode a potom pojednavanie o majetku. U mediatora by ste mali spisanu zmluvu o vysporiadani BSM a tam presne by bolo komu co patri. Kamoska to riesila takto a celkom si chvalila, vyslo ich to o dost menej ako pojednavanie na sude a aj ked s jej muzom sa tazko bolo dohodnut mediator to zvladol

alex49
29. júl 2017

chod na najbližší úrad práce, tam ti pomôžu spísať návrh na rozvod

pribinak
29. júl 2017

@suzanah181 ak to nevies napisat sama, kuratorky ti pomozu, robia to zadarmo

Mizes pytat vyzivne aj na seba, ale najskor ries deti

lija22
29. júl 2017

@suzanah181 preco sa rozvadzate? vela sil prajem. ak bude chciet tie haraburdy nech si ich strci, ved casom si zadovazis nove.
deticky malinke su joj, aj mi ich je luto, aj teba ak sa bude strasie pytat na otca

suzanah181
autor
29. júl 2017

@lija22 v podstate je mala zvyknuta lebonona je stale cca 3-4ttzdne vonku a malo komunikujeme.. fakt on si zije tam svoj zivot a mu tu svoj.. pride na ttzden domov a malo co sa nam venuje pomaha v domacnosti minimalne skor ho zaujimaju kamarati a alkohol.. on nie je stvoreny pre rodinny zivot..len ja som to akor nepochopila

11mirka22
29. júl 2017

Najlepšie je poradiť sa s právnikom alebo mediatorom, majú skúsenosti. Poradenstvo nie je až také drahé ako súdiť sa o nehnutelní majetok nízkej hodnoty.

chulieta
30. júl 2017

@suzanah181 dobrý deň, na liste vlastníctva je kto vedený na danej nehnuteľnosti? ak Vaša matka alebo niekto iný ako vy a manžel, tak nemôže žiadať nič... vy sa vysporadúvate len z toho čo ste nadobudli počas manželstva, aktíva a pasíva, auto, nehnuteľnosť, pôžičky, nábytok, elektronika atď... ide o to, ak na súde priznáte, že ste prerábali dom spoločne, zo svojich spoločných zdrojov, je možné, že sudca na to prihliadať bude, len všetko musí byť podložené listinne. apropo, to že auto stálo toľko a druhé toľko, ešte nič neznamená, nakoľko sa berie do úvahy momentálna hodnota, ktorá sa vyčísluje súdnoznaleckým posudkom, každý jeden posudok stojí od 200e vyššie, a nevykonáva sa na všetko spolu jeden, čiže odporúčam, aby ste si s manželom sadli a v záujme oboch aby ste sa dohodli, nakoľko sa nedoplatíte, súdne trovy a posudky, sú to vysoké poplatky, nakoneic môžete zistiť že z toho nič nezostane a zbytočne sa vyhádžete s peňazí.
na tie sumy od rodičov na autá máte neaký doklad? ak nie, takisto je mi ľúto tým pádom to nič nemení... ako keby ste ho nadobudli z vlastných zdrojov...

deti95060810
30. júl 2017

@maciatkolulu netrep, mám to za sebou takže dobre viem ako čo...najskôr si zisti info ty....😝

deti95060810
30. júl 2017

@chulieta dobre si spomenula, možno sudca bude prihliadať....MOŽNO.
Všetko závisí od sudcu a od šikovnosti právnikov....Takže už len vyhrabať šikovnejšieho právnika ako bude mať mm a máš to vyhraté....

maciatkolulu
30. júl 2017

@deti95060810 netrepem, mam to zasebou aj ja, aj moj druhy muz a viem, prihliada sa aj na potreby maloletych osob, to, ze si to nevyuzila, respektive tvoj pravnik, za to uz ja nemozem, ale zarucene sa prihliada a pekny den.

chulieta
31. júl 2017

@suzanah181 ak ste vy na materskej, alebo máte nízky príjem, požiadajte súd o odpustenie poplatkov, a ak sa s ním nedá dohodnúť tak nech si poplatky platí dilino, keď vy to budete mať bez alebo len minimálne.... držím palce

suzanah181
autor
31. júl 2017

@chulieta teraz poberam matersku.. mozem ziadat aj o odpustenie poplatku ked davam navrh na sud?