Rozdelenie majetku po rozvode

momko
24. aug 2013

Ahojte, ma niektorá z vás skusenosti čo sa týka rozdelenie majetku po rozvode, prípadne inych mimosudnych sporov???
Mate skusenosti s tzv. mediatormi??? alebo stačí zajsť k právnikovi?? dakujem

anatalia77
25. aug 2013

BSM si robím sama,mediátora som ešte neskúsila,a právničku som odvolala,nakolko len na začiatok vypýtala 500 eur,a to sme k súdu ani nedostali.za súd by som platila dalšie prachy,a to by som už rovno mohla predať ladvinu...
@momko

ultra
26. aug 2013

Najlepsie pre Vas oboch je s chladnou hlavou si sadnut a na rozdeleni majetku sa bez emocii dohodnut tak aby boli "relativne" spokojne obe strany. ....lenze pri rozvode obe strany vecsinou to "racio" opustia ako prve tak to byva dost zlozite.

Pokial sa na rozdeleni majetku nedohodnete bude musiet rozhodnut o rozdeleni sud. V tomto pripade ak nemate buldociu povahu a iste skuenosti by som si asi zobral kvalitneho pravnika. Hold kazda sranda nieco stoji.

momko
autor
26. aug 2013

ano najlepšie je dohodnut sa to je jasne, ved len sudu by sme museli vyplatit 10% z hodnoty majetku +pravnici ale môj ex sa dohodol sam ....... môžem byvať v dome, ktory by bol predmetom a on tam bude žiť tiež s novou partnerkou. ....... tak musim to daako začať riešit, on nepovoli

violy
28. aug 2013

to je také "príjemné", keď sa ex dohodne sám. ak ti môžem poradiť, tak pozri toto http://www.pravnydom.sk/. nájdeš tam aj advokátov.

anatalia77
29. aug 2013

@momko nie 10% z hodnoty majetku
Ak to pojde súdom,tak 3% v prípade,že bude rozhodnuté rozsudkom,1% ak bude rozhodnuté súdnym zmierom.Toto sa počíta z celej masy BSM,a tieto % platíte na polovicu.
Tých 10% z vysúdeného majetku sa zvyčajne platí právnikovi + náhrada jeho výdavkov.Tieto právne náhrady ovšem može vyhrávajúca strana požadovať po odporcovi-ten čo súd prehrá.
Pri majetkovom pozor aj na to,aby ste tam zakomponovali okrem napr.nehnutelností aj rozdelenie dlhov,prípadne to tam rozpísať aké sú,kto ich bude nadalej splácať.
Moja právnička napr.dala návrh v ktorom nebola ani čiarka o tom,kto bude nadalej splátať hypotéku,na ktorú ja ručím mojím majetkom.Majetok by bol jeho a dlhy moje.Už nie je moja právnička.

chulieta
27. sep 2013

aká právnička to bola?
pozná niekto pani Dlhošovú z Bratislavy, aká je jej práca a teda skúsenosti s ňou?
ďakujem za info

kaktusik007
29. sep 2013

@violy aj moj ex sa dohodol sam a dokonca ma prezentoval pred jeho advokatkou, ze nie som pristupna dohode... tak som jej zaslala 6 stranovy list spolu s dokazmi a cakam na vyjadrenie... len dufam, ze ona bude mat rozum a povie ex ze nech zmeni tu dohodu, lebo to bude stat iba zbytocne peniaze navyse... jeho, pochopitelne...

kaktusik007
29. sep 2013

@ultra nie s kazdym sa da dohodnut... moj ex je psychopat - on sa nechce dohodnut, jemu robi dobre sa dohadovat....
akekolvek dohody meni po hodine, najdlhsie to vydrzalo od vecera do rana.... potom sa nasa dohoda vzdy zmenila iba na NAVRH dohody..... takze, uvidim...
najnovsie si pribral advokatku - a ziada fakt nerealnu sumu..... tak som zvedava, co na to ona.... davam tomu dva mesiace, potom to dam na sud...
nemas skusenost, za aku dlhu dobu od podania vytycia pri BSM pojednavanie???

chulieta
1. okt 2013

@kaktusik007 pol roka trvá od podania na súd o vysporiadanie kým stanovia prvé pojednávanie, a ešte na prvom pojednávani sa sudkyna pokúsi o zmier a prípadnú dohodu aby sa vyhlo zbytočným poplatkom. pretože tie poplatky sú neskutočné a položia obe strany.... len bohužial ked to nejde inak. držím palce

chiara27
2. okt 2013

môj ex preflákal a predal všetko počas nášho manželstva, zostali po ňom iba dlhy, ktoré splácam ja....jedna spálňová skriňa a auto, kt. má hodnotu nanajvýš 700 eur. ešte aj tie by chcel zobrať...výživné neplatí na malú, podala som naňho trestné oznámenie...dennodenne sa mi vyhráža smskami, čo sa stane, ak mu nedám skriňu a auto...

nikusik1990
9. okt 2013

ahojte prepacte ze vas rusim aj ja sa chystam na sud s rozdelim zatial bohuzial iba dlhou neviete mi poradit ked som pozicku na jeho meno splatila ja a mam aj od toho doklad ze som ju celu splacala iba ja mozem sud poziadat aby mi polovicu splatenej pozicky vratil?

maminuska
10. okt 2013

@kaktusik007 tvoj ex je môj ex.
Presne každá dohoda trvala jeden den , večer mi už písal že si to rozmyslel a chce niečo iné . Potom do toho vstúpila jeho terajša manželka a jeho matka a bolo po akýchkolvek dohodách . Skončili sme na sude , prvé pojednávanie bolo vytýčené za 8 mesiacov a celkov sudne vyporiadanie trvalo 3 roky. Popaltky značné za právnika a aj za sudne.
Mesiac po vyporiadaní všetok majeto prepísal na terajšu manželku a jej dcéru aby náhodou deti niečo nededili . 😖. Choré , choré .

kaktusik007
10. okt 2013

@maminuska neviem ako tvoj, ale u mojho sa prejavili psychopaticke sklony... ako mal k tomu nabeh, ale uz to u neho prepuklo a je z neho naozaj psychopat - ak aj na tom takto aj tvoj, tak - aspon viem co ma caka....

ale ratam s tym, ze vsetok majetok sa prepise na niekoho ineho a ze ked aj bude dedictvo po jeho matke napriklad, on nezdedi nic a necha to surodencom prave preto, aby nemali nie ze jeho deti, ale JA -- co nechapem, ale kret..novi nevysvetlis ze na nakladanie s majetkom maloleteho potrebujes suhlas sudu.... ved to vies....

ach jaj....