Rozdiel medzi sudkyňou a samosudkyňou

gogolienuska
13. apr 2015

dobry den... chcela by som sa spytat, ze brat sa rozvadza . teda uz dlho neziju spolu on ma uz novu priatelku s ktorou ma dieta a jeho este manzelka podala o rozvod o com sa obaja dohodli. teraz mu prisiel papiere zo sudu o navrhu na rozvod a je tam pripojeni aj papier na vyzvu k vyjadreniu na k podanemu navrhu. ja si myslim, ze ma asi odpovedat, ze suhlasi s podanim navrhom... pytam sa len pre istotu. a este je tam podpisana nie sudkyna, ale samosudkyna aky je rozdiel medzi tym??? dakujem za odpovede...

miskacharly
13. apr 2015

ze neprebehne sud, iba pride rozhodnutie,ze su rozvedeni.

gogolienuska
autor
13. apr 2015

aha dakujem...

alice107
13. apr 2015

GOGOLIENUSKA predchadzajuca odpoved bol uplny nezmysel.

ano, ma sa odporca vyjadrit k navrhu. nielen ci suhlasi ci nesuhlasi, ale aj k veciam a udalostiam tam uvedenym.
sudkyna/sudca/ rozhoduje v senate/cize jeden sudca a dvaja prisediaci,samosudkyna /samosudca/ rozhoduje sam.. vo veciach podania navrhu na rozvod napriklads vzdy rozhoduje samosudca/sudkyna/

pochopila si podstatu?

gogolienuska
autor
13. apr 2015

ano pochopila som... 🙂 takze mu idem pomoc odpovdat na vyzvu..
@alice107 mozem vam napisat spravu???

lajlilinka
13. apr 2015

Z tej prvej rady ma až v zadku pichlo! 😨
@miskacharly

Je to presne tak ako napísala alice107...
Účastníkmi konania je navrhovateľ, odporca, kolizny opatrovnik UPSVaR stanovený súdom, ktorý bude zastupovať maloleté dieťa. Na žiadosť súdu prešetrí rodinné, sociálne a majetkové pomery rodičov, ak súd žiada, svoje stanovisko vo veci mal.dieťaťa podá pisomne, alebo ústne priamo na pojednávaní.
Odporcovi je poslana jedna kopia návrhu, ku ktorej je vyzvaný sa vyjadriť. Či s návrhom súhlasí alebo nie a prečo... Netreba zabudnúť uviesť spisovu značku, podľa kt.budú v podatelni vedieť pripojiť k spisu...

bonaqa2013
13. apr 2015

Syn sa súdi s otcom o výživné je už dospelý bolo niekoľko pojednávaní a tiež je tam samosudkyňa. Takže ten prvý názor nie je správny.

bonaqa2013
13. apr 2015

a čo takto nájs´t si právnika? Ja viem stojí to riadne prachy, ale on vie ako to má vyzera´t.

absurdum
13. apr 2015

sud pojednava a rozhoduje bud senatom (3 clenny) alebo samosudcom. vacsina obcianskopravnych sporov sa pojednava pred samosudcom. pojednavanie prebehne urcite. pravnik je v takychto pripadoch dobra investicia.

romanovic
14. apr 2015

@miskacharly skoncena Paneuropska? Alebo nejake Slakovicovo, ci Skalica? 😉 😉