Používame cookies. Viac informácií tu. OK
ejuska79
7. okt 2011

@tanulka18 a o ake pojednavanie ide? o urcenie vyzivneho a o upravenie styku s maloletým? ak ano, tak ono je to na kazdom pojednavani iné, zavisí od sudcu, ktorý pojednávanie vedie...je to na dlho a zavísi aj od toho ako sa otec vyjadri... ale budu chciet vediet kde pracuje, kolko zaraba, ci ma dalsie vyzivovacie povinnosti, ake ma nevyhnutne naklady na svoje zivobytie, vsetko bude musiet zdokladovat..taktiez teba sa budu pytat to iste, kolko za co platis, najlepsie mat blocky od vsetkého-topanok, oblecenia, vsetko si zapis-co kolko stoji a pod. dalej ako casto sa s maloletym stretava..ak sa nestretava, mozno tam sa vyjadri, ze sa chce....to sa neda popísat..nepoznam konkretnu situaciu ani co ocakavas ty a podobne

tanulka18
autor
8. okt 2011

no tak ano pojednavanie uz o urcenie ocovstva bolo,teraz som podala navrh o zverenie do mojej starostlivosti a aby nam neplatil 70 ale aby platil 100eur,no neviem co to bude mam s toho strach v ociach a zaludocne vredy =(Bločky,=( tie mi nikto nevravel ze si ich mam odkladat =( teda nie od prveho dna ze sa maly narodil,mam mozno niejake blocky ,ale kedze som slobodna mamina,bez zavaskov takze veci mam skor od kamaratiek popodavane ako kupovane =(

gabinka41
8. okt 2011

Ahoj. Ja som teraz dávala žiadosť o zvýšenie výživného....musíš zdokladovať svoj príjem a výdavky na dieťa a domácnosť - inkaso,telefon,strava,ošatenie, čo si malému kúpila v tom posudzovanom období, náklady na zdravie(okuliare,liečenia, špeciálne stravovanie,...), ak malý chodí do škôlky,tak potvrdenie o platení stravy a všetkého,čo so školkou súvisí.....A tiež bude kurátoka hodnitť,v akých podmienkach žiješ,či má dieťa dostatok všetkého a tak...je toho dosť...ale kludne sa pýtaj aj kurátorky, ona by ti mala poradiť....teda aspoň so mnou v pohode komunikuje a vždy mi odpovie a poradí 🙂
Aa ešte sa ťa budú pýtať,ako ináč otec dieťaťa prispieva na výchovu a výživu dieťaťa - okrem výživného, či ti niekto pomáha s výchovou a aj finančne.....

maminuska
8. okt 2011

@tanulka18 mňa čaká teraz zvýšenie výživného na dve staršie deti a samozrejme úprava styku . J aosm právničke dávala bločky čo som deťom kupovala, všetky pravidelné výdavky na nich , výdavky za lieky za ošetrenie.Ďalej som dávala svoj príjem , výšku ktorú platim za eletriku , plyn .......
Ďalej moju právničku zaujímalo aký príjem má môj manžel - lenže u nás je to špecifický prípad lebo zahraničný občan , takže nič.
Ďalej mám ďaľšiu vyživovaciu povinnosť voči svojej najmladšej dcére, tiež sa právnička pýtala či im niečo kupuje, dáva nejaké dary, či im volá alebo sa nejak inak zaujíma.....

tanulka18
autor
8. okt 2011

@gabinka41 Zdokladovat bločky a ked nemam?lebo vacsinou sme brali veci od kamaratiek,vybavu pre maleho som mala od ruky,ties mi kamosky pomohli a vsetko slo bez blockou...Co mam robit ak blocky nemam?

tanulka18
autor
8. okt 2011

@maminuska Tak v prvom rade drzim prsty aby vyslo dobre...ako som uz pisala o tie blocky nemam ich...takze to pojednavanie tam bude aj pravnik jednej a aj druhej strany?niekto ma bude zastupovat alebo ako to vyzera nemam ani ponatia

irriss
8. okt 2011

@maminuska
Kamaradka otazku "zahranicniho obcana a jeho platu" resila pres Cerveny Kriz..a uspesne... 😉

nenuska66
8. okt 2011

ahojte chcela by som sa spytat cakam dieta a otec nechce aby ho zverejnila na matrike a nechce aby mu dala jeho priezvisko,ale chcem nech ma povinost a nech plati na male klidne dam moje priezvisko nemam stym problem,ale chcem nech to nezapre.Ja sama by som to nezvladla aj financne.Chcem sa spytat ci na matrike mozem urcit otca aj bez jeho pritomnosti a či je povinny platit keby tam nebol somnou na matrike?Na matriku musim ist vtom meste kde bývam alebo aj možem ist kde je porodnica to je ine mesto kde žijem ale isty okres.Dakujem

sisaha
8. okt 2011

@nenuska66 na matriku patris podla trvaleho bydliska. Otca dietata uviest bez jeho pritomnosti nemozes ak on s tym nesuhlasi. Ak chces vyzivne, musis poziadat sud o urcenie otcovstva. Ci sa mu to paci alebo nie, musi podstupit DNA testy, ktore bude musiet zaplatit ak sa potvrdi ze je otec, alebo dobrovolne na sude otcovstvo prizna. Takisto mu sud urci v akej vyske bude prispievat na vyzivu dietata. Do rodneho listu zapisany tym padom bude. Jeho priezvisko mat nemusi, ale v rodnom liste uvedeny bude. Takisto mu sud urci stretavanie sa s dietatom. Ale predpokladam, ze zaujem mat nebude, kedze sa takto sprava.

maminuska
8. okt 2011

@irriss ale tu ide o to , že môj terajší manžel je zahraničný občan , nie ten minulý . Neviem či sme sa dobre rozumeli .
Ten od ktorého chcem zvýšenie výživného je Slovák ako repa.
Id eo to že na SR je taký blbý zvyk že človek ktorý nemá vyživovaciu povinnost voči detom ktoré nie su jeho je posudzovaný do príijmu , od zahraničného občana ktorý odmietne predložit takýto príjem sa nakoniec ani nepožaduje.

irriss
8. okt 2011

@maminuska
aha, ja myslela, ze mas trapeni se zahranicnim obcanem... 😉 🤐
No a k tomu "blbymu zvyku"..to je i v Cechach..byl to jeden z duvodu, proc jsem nedokazala ziskat za dobu 21 let vyzivne na syna!!!
Proste se automaticky bere, ze "cizinec" je bohac..☹

maminuska
8. okt 2011

@tanulka18 právnika si musíš najať ak ho tam hceš mat.

maminuska
8. okt 2011

@irriss nie ja mám trápenie so Slovákom , druhýkrát by som si už Slováka nevzala, môj terajší manžel je Čech ˇ.

diid
9. okt 2011

@tanulka18 pytaj kamartky blocky ked maju, mozu aj rucne napisat kolko si im akoze zaplatila za pouzite veci, postielku atd.

gabinka41
9. okt 2011

@tanulka18 bločky sa dajú pozháňať..... 😉 čo sa zastupovania týka, tak teby ,resp. malého by ma l zastupovať UPSVaR z oddelenia kurately.

tanulka18
autor
9. okt 2011

@nenuska66 Este ti poradim,neurob taku chybu ako ja,ja som dovolila bez toho aby bol na RL skoro rok aj nieco a teraz sa tahame po sude....takze ak mas tu moznost chod na socialku ked sa drobec narodi a poziadaj hned ziadost o urceni ocovstva lebo sudy sa tahaju strasne dlho,to je moja rada s mojho poucenia

tanulka18
autor
9. okt 2011

@diid dakujem velmi pekne za radu =D a to budu ako dvokaz pred su stacit?

tanulka18
autor
9. okt 2011

@gabinka41 no tak to uvidim teda toho 18 co to bude ako bude ,uz teraz mam stres =((

nenuska66
9. okt 2011

@sisaha Ale neviem ako dalej povedal mi ze on na to male chce platit a bude cely zivot ale nechce aby bil v rodnem liste uvedeny?aj nato mam pravo co si napisala požiadat sud o urcenie otcovstva aby ho pridelili do rodneho listu toto chcem aby nazatajil moje dite

tanulka18
autor
9. okt 2011

@nenuska66 No ani moj nechcel aby bol uvedeny v rodnom liste,platil mi skoro 13 mesiacov prestal nevedela som ako dalej a tak ho budem mat na rodnom liste a uz to bude lahsie,radim aj tebe radsej a mas istotu ze ak by ti prestal platit mozes kludne ist na policiu a udat ho ako neplatica,ked ho na rodnom liste nebudes mat potom budes si udierat hlavu lebo viem podla seba,skor je lepsie dat na rodny list a budes mat pokoj!Podla mna by si mala ist na socialku oni ti tam viac poradia,ja som ti len povedal amoju skusenost!je uz na tebe ci budes pocuvat jeho,moze sa stat ze v jeden den ti povie ze to nie je jeho syn/dcera a nebude platit a potom budes vsetko vybavovat a sa ta budu vypytovat kde si bola do teraz ako to robia mne!Porozmyslaj

sisaha
9. okt 2011

@nenuska66 teraz ti mozno slubil, ze na dieta bude platit, ale neskor moze prestat a kde ho budes hladat? Takisto dieta ma pravo vediet kto je jeho otec a neskor ma pravo po nom dedit. Na tvojom mieste podavam ziadost na sud o urcenie otcovstva. Na to mas pravo samozrejme a sud ti aj vyhovie. Jemu by som oznamila, ze v rodnom liste bude bud po dobrotky alebo nasilu. Ak uzna otcovstvo dobrovolne, tak si usetri nemalo penazi, ak to pojde nasilu, tak bude platit testy DNA cca 300 eur. neviem co vedie chlapa k tomu, aby dieta nemalo otca v RL, ale vychadza mi z toho, ze je asi zenaty a nechce aby sa to akoze prevalilo..

annaopialova
9. okt 2011

ahoj nemusis sa bat hovor ako to skutocnosti je on sa bude branit somarinami ale ty sa nesmies dat drzim ti palce nedaj sa

gabinka41
9. okt 2011

@tanulka18 neboj sa, všetko dobre dopadne. Držím palce.... 😉
Mňa čaká pojednávanie až o 3 mesiace-tak mi povedala kurátorka.....

tanulka18
autor
9. okt 2011

@annaopialova dakujem ti velmi pekne =D budem sa snazit nezosteesovat

tanulka18
autor
9. okt 2011

@gabinka41 Aj ja tebe drzim prsteky dam vediet ako to dopadlo =D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli