Rozvod

huana
7. jún 2013

potrebujem sa poradit ohladom známej. Ziju spolu s mužom 20 rokov. Maju 15 ročne dievča. Chlap je hrozny "despota" nič mu nieje dobre. Neraz ju uz aj fyzicky napadol (dôkazi však nemá), vyhrážal sa jej zabitím, uškrtením (dokazy tiež nema)... psychicky deptal pretoze nieje"dokonala" a vadia mu na nej rozne veci či už fyzickeho charakteru (je trocha pri sebe) alebo take že sa ževraj o nič nevie poriadne postarať, všade ma bordel...(čo samozrejme nieje pravda pretože o celu domacnost sa stara vyhradne ona, on nevari, nepere, neupratuje... len sa necha "obsluhovat" a na vsetko nadava) Maju rodiny domček ktorý maju s mužom na poli (este splacaju hypoteku) a pozemok ktory je na chlapa..k tomu maju tiez jeden vacsi a jeden mensi byt.... Znama uz ma ale dost mužovho spravania a do konca mesiaca mu dala na vyber ze but odide on a ona ho vyplati..alebo odide ona a on ju vyplati (z rodineho domu , ten ma najvacsiu hodnotu).... (On si ju nijak nevaži, sprava sa k nej ako k handre a dokonca sa vie ze ma pomer s inou zenou - dokazy su!) ... NO on na to ked mu povedala ze uz je toho dost zareagoval tak ze skoči pod vlak ...(co bude najskor psychycke vidieranie a dalsi dovod k rozvodu..ak to dokonca nieje tresne... neviem)... preto vas prosim o radu ak nebude chcet tento muz nijako spolupracovat , nebude sa chcet rozvadzat ako treba postupovat...ako sa taketo veci riesa ak sa nebude chcet dohodnut na rozdeleni majetku... ako prebiehaju sudy ohladom toho...ako dlho to zvykne trvat.... za kazdu radu budem vdacna, rada by som jej pomohla a poradila sa ....(samozrejme dcera by zostala s nou, nie s otcom)

sashabb
7. jún 2013

@huana napíšem trochu čierneho humoru 😅 nech si pod ten vlak kludne skočí, aspoň dotyčná nebude musieť riešiť deľbu majetku 😝

irriss
7. jún 2013

@huana
@sashabb
Ja bych se take priklanela k tomu, aby zjistila nejblizsi kolejiste a podle jizdniho radu, ktery vlak pri projizdeni nezastavuje a nemuze brzdit ani kdyz vidi uz z dalky velke "hovado"..a snazila se ho tam vyprovodit,aby mela jistotu, ze nebude vydirat z "podsveti" a nebo ze se za 10 let neozve z Kanaru.. 😅

eeffka
7. jún 2013

@huana v prvom rade ist k pravnikovi sa poradit, dat si dceru zverit do predbeznej starostlivosti a ist sa popytat do banky ako je to s hypotekou. Njast si podnajom vo vyske svojho prijmu a ist prec, a nech tam aj skape...
Ako na p.... mi taky chlap co ma len peruje a depta.
Ked by ma chcel bit, a to som typ co ked mu vylepis vrati ti 3, by som podrzala pripadne sa aj obila kus o linku a isla by som s placom na policiu a k obvodakovi a na neurologiu ze ma bije a ma hlava boli a chrbat a tak.... nech su nejake papiere, ked chce vojnu bude mat... ak chce dcera odist tiez o dovod navyse to nejak riesit.
V kazdom pripade ja som dieta z rozvedenej rodiny a ak by sa so mnou moj muz chcel rozviest, trpko by olutoval den kedy ma stretol 😀 😀 😀 ukazala by sa moja povaha v plnej vybave( bohuzial som si zazila na vlastnej kozi mojho mileho apu, co sa s mamou tahal este aj o postel na ktorej som spala...)
Hehe a keby zadrel ze on skoci pod vlak, s kludom anglicana by som mu povedala ze super, nemusim sa tahat po sudoch. Ako traaaaapny pokus neprist o bezplatnu sluzku.
Inak zeny vy si uvedomujete ze vo vacsine pripadov vie zena tak zneprijemnit chlapovi spolocny zivot ze nakoniec je on ten co bali tasku... ( teda ak to naozaj chcete), osobne myslim ze zeny su ovela vytrvalejsie, vynaliezavejsie a hlavne rokmi vycvicene v intrigach a zakulisnych hrach takze nejaky chlap aby mna s dcerami zdeptal... hahaha by isiel po pol roku kade lahsie a este by bol rad ze ma od nas klud.

huana
autor
7. jún 2013

@sashabb
@irriss 🙂 ..naladu mi to damy zdvihlo....ale zial moc nepomohlo... 😀

sashabb
7. jún 2013

@huana tak v prvom rade sa musí dotyčná obrniť. Ten chlap je obyčajný slaboch, keďže takto reagoval. Veď samozrejme, že jemu takýto život vyhovuje - má doma full servis, chodi si za milenkou a ešte si do manželky buchne keď má náladu 😠
Ako vyššie písala @eeffka v prvpm rade treba isť so žiadosťou o zverenie dcéry do osobnej starostlivosti a potom všetko cez právnika. Bolo by dobré aby mala nejaké dôkazy, že ju bije a pod.
Nemusí s ním žiť, keďže má byt, kam by sa mohla odsťahovať. Určite to bude trvať dlhšie - rozvod a deľba majetku, ale na 100% jej bude lepšie ak sa takého blba zbaví.

raszuz
7. jún 2013

@huana možno dotyčný hľadá rýchlik s tým správnym/konkrétnym názvom, možno mu nestačí nejaký obyčajný osobák, alebo náklaďák 😎