Rozvod

3mamina3
5. nov 2018

Dobrý deň dievčatá potrebujem súrne pomoc ohľadom rozvodu ak je tu nejaká co ma skúsenosti alebo najlepšie právnička ozvyte sa mi ďakujem

olinaaaa
5. nov 2018

@3mamina3 oco ide

betina1984
5. nov 2018

Robím na súde, čo potrebuješ?

3mamina3
autor
5. nov 2018

@betina1984 dobrý večer no rozvádzame sa po 12 rokoch a mame 3 deti ktoré sú somnou on sa odsťahoval k rodičom ale hlavne by som potrebovala poradiť ohľadom financií

3mamina3
autor
5. nov 2018

@olinaaaa dobrý večer potrebujem poradiť ohľadom financií na 3 deti co napísať na rozvod nemám šajnu o tomto

grandzero9
5. nov 2018

@3mamina3 v okoli nemas nejaku pravnicku? Myslim, ze to by bola najrychlejsia cesta. Hlavne pevne nervy ti prajem!

olinaaaa
5. nov 2018

@3mamina3 ako myslíš financie? Alimenty? To ti súd vypočíta.. Aspoň mne to tak navrhli oni.. Ale bez právnický by som to nedala

betina1984
5. nov 2018

@3mamina3 ahoj. Na googli nájdeš super vzory na rozvod. Len žiadny právnik. Ten s vami nežije, akurát ťa vycicia z peňazí. Vieš aký má tvoj muž príjem a aký máš ty. Dieťa by mali mať životnú úroveň rodiča. Dám príklad, ty zarábať v čistom cca 600 Eur, muž 1000 Eur. Ak má mať rovnakú životnú úroveň dieťa ako rodic, mal by platiť približne 200 Eur na každé dieťa, ale určite 200 Eur mesačne dieta neminie, pokiaľ má len bežné výdavky. Neviem vek detí. Ak sú školopovinné, tak tých 120-140 Eur by som pýtala, školkopovinné cca 100 Eur.

betina1984
5. nov 2018

@3mamina3 najlepšie je sa dohodnúť s mužom, súd vždy ocení dohodu a potom sa zbytočne neodrocuju pojednávania.

pribinak
5. nov 2018

Aky ma prijem? Ake stare su deti? Aky je tvoj prijem? Maju deti nejake kruzky, zdrav.obmedzenia?
To vsetko si spis na papier a podla toho navrhni výšku

deti95060810
5. nov 2018

ocinko nemá náhodou aj ďalšie deti? aj to sa započítava ....

slavcciatkoo
6. nov 2018

@betina1984 dieťa ich neminie ale matka musí za dieťa platiť aj náklady na bývanie, za teplo, vodu, elektrinu+ dalšie výdavky spojené so školou, školkou, krúžkami atd... my máme 2ročné dieťa a keď si zrátame mesačne školku stravu oblečenie topánky stále atd je to aj 150e mes.. a to už nekupujeme plienky to by bolo dalších 40-50e...samozrejme že keby nemáme príjem aký máme muselo by to byť menej takže veľa závisí hlavne od príjmu domácnosti koľko može dať na dieťa

betina1984
6. nov 2018

@slavcciatkoo predpokladám že topánky a oblečenie nekupujes každý mesiac...

betina1984
6. nov 2018

@slavcciatkoo a pokiaľ je otec taký ako má byť, že sa stará aj mimo, tak na požiadanie matky môže prispievať aj nad rámec výživného...

betina1984
6. nov 2018

@slavcciatkoo s tými príjmami som dala príklad, aby si to vedela ktorákoľvek vypočítať, samozrejme, keď má otec príjem 600 Eur, nebude pýtať 400 Eur na tri deti. Pokiaľ má otec príjem 1500-2000 Eur, výživné musí byť adekvátne.

slavcciatkoo
6. nov 2018

@betina1984 oblečenie veru každý mesiac, stále niečo iné, a topánky cca každý druhý-tretí, syn má dva roky, noha mu rastie stále a ročné obdobia sa tiež rýchlo menia, neviem si predstaviť že by nosil pol roka jedny topánky, každá matka to má nastavené inak

slavcciatkoo
6. nov 2018

@betina1984 a ved ja som ti nenapísala nič v zlom čo sa rozčuluješ :D pozri, naša mama vychovávala 4deti z jedného platu, naši boli rozvedení, otec nerobil a nemusel platiť ani korunu a nikoho nezaujímalo z čoho nás mama oblečie, obuje, nachová, zaplatí účty, či máme čím kúriť, či možme ísť zo školy na výlet atd... našťastie sa doba zmenila a dnes by si to išiel pekne odsedieť a odrobiť do basy...čo nám už može byť jedno keďže sme už všetci dospelí a on už ani nie je... preto mojmu dieťaťu chcem dopriať všetko čo som nemala ja, ked aj topánky každý mesiac, lebo viem ako tým dieťa trpí keď nemá to, čo ostatní...ale hlavne chcem aby mal super ocka, ktorého som ja nemala

eliska13
6. nov 2018

@3mamina3 dala by som si poradiť právnickou.Obetuj peniaze raz to ocenis.Zaratava sa do toho všetko kino, aktivity cez prázdniny, zubár, vitamíny, nové športové potreby, strojček na zuby, ono strava a oblečenie nie je všetko, kruzky...doucovanie.Dobra právnická Tá nasmeruje veľa žien opomenie takéto výdavky, ale pri deťoch sú.

iwka_77
6. nov 2018

Presne tak. Ako nik ti tu neporadí tak ako právnik, ktorý pozná všeliaké fígle, ktoré ťa ani nenapadnú, že by sa dali uplatniť