Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rozvod a problémy s ním spojené

okost
26. aug 2020

Ahojte. Prosim napisete mi, s cim ste mali pri rozvode najväcsi problem? Pokojne aj dve tri veci. S cim ste sa museli vysporiadat, s cim popasovat, s cim vam nik nepomohol? Co cloveka caka a neminie. Alebo minie 🙂

bert22
26. aug 2020

@okost mate spolu deti???

okost
autor
26. aug 2020

ano

eliska13
26. aug 2020

@okost na rozvod sa nedá pripraviť jednému sa uľaví druhý trpí ešte roky.Chlap z toho vyjde väčšinou lepšie ako žena.mne hovorila kamoška ten pocit zodpovednosti za deti, či bude stíhať ísť zaviezť do školy, stihnúť po práci školu a hlavne finančne či to zvládne.pre chlapa asi to, že bude vidieť deti menej

huxy
26. aug 2020

Rozvod a vsetko okolo uz mam za sebou. Neviem co bolo najtazsie. Vsetko okolo bolo pre mna velmi tazke. V priebehu par mesiacov som sa 3x stahovala (v podstate sme prisli o domov), byvaly sa roznymi sposobmi snazil zmanipulovat naspat, vyhrazky, aj zo strany svokry. Dcera nastupuje do novej skoly. Bala som sa ako dopadne samotny rozvod a zverenie dcery,...
Ale asi to "najhorsie" ma mozno len caka? Pred rokom a pol sme brali hypo na dom. Najtazsie bude-aby ma vymazali ako spoludlznika. Hlavne, ked ex to nijak riesit zaujem nema 😢

monro
26. aug 2020

Presla som si rozvodom. Ale mala som stastie, islo to bez akychkolvek problemov. Mame s ex dve deti, rozhodujuce vo vztahu k nim bolo nacasovanie. Ano, priznavam, zili sme isty cas spolu, len kvoli nim, ale bolo to dobre, lebo lepsie to zvladli vo vyssom veku. Samozrejme, kazdy svoje deti pozna a vie ake su, my sme cakali na ten spravny okamih. Dalsia vec je, ze sme boli obaja nastaveni tak, ze sa dohodneme, o vsetkom, nebudeme si robit zle. Dohodli sme sa o detoch, o majetku a rozvod bol rychly, bezproblemovy. Teraz sme rok od rozvodu a je to super, deti su spokojne, my si vychadzame...mame normalny, korektny vztah. Oslavujeme spolu narodeniny, meniny deti, Vianoce...Takze, chcem tym len povedat, ze sa to da aj takto.

huxy
26. aug 2020

@monro urcite sa da aj tak, ked sa obidvaja vedia rozumne dohodnut. No zial nie vzdy sa to da 😕

mondolina
26. aug 2020

Rozvodom sa mi uľavilo, súd, výživné, styk s otcom všetko dohodnuté.
S dieťaťom mi pomohla mama.
Bývalý muž to znášal ťažšie.

tinqua
26. aug 2020

@okost vravi sa, ze kolko manzelstvo trvalo, tak dlho sa z neho clovek spamatava....asi najhorsie po emocnej stranke bolo stat pred sudcom a pozerat sa na toho cloveka, s ktorym sa rozvadzas...ja som citila len lutost a smutok aj ked iniciator rozvodu som bola ja...a potom deti, pre ne urobis cokolvek a aj napriek tomu nedokazes udrzat rodinu pokope...lebo kazdy zije len raz a v urcitych chvilach musis mysliet na seba a takpovediac vyssie dobro, ktore pocas rozvodu nikto nevidi, to ukaze az cas, dovtedy si clovek prejde peklom, pride o priatelov, mozno aj cast rodiny...

mojitka13
26. aug 2020

@monro Dobrý deň, klobúk dole.Nie každé dieťa má také šťastie.Ak sa môžem spýtať, koľko mali detičky, keď ste sa rozvádzali?A necítili deti medzi vami napätie v čase, keď ste sa rozhodli žiť spolu len kvôli nim?

huxy
26. aug 2020

@tinqua tak ja len dufam, ze u mna to pravidlo nebude platit. Nechcela by som sa " spamatavat " 9 rokov.

sante81
26. aug 2020

@okost rozvodom sa mi neskutočne uľavilo, oslobodenie a môcť konečne dýchať. Ale tým to neskončilo, začať zase z mínusu, budovať vsetko do čoho som dala kus života, energie, peňazí. Mať zodpovednosť za deti, za výchovu, pracovať za 2 aby nám nič nechýbalo. Čo mi to vzalo? Môj osobný život, popri práci povinnostiach, deťoch, škole, akosi nezostal priestor na nič a už vôbec nie na vzťah. Ženy v tomto ťahajú vždy za kratší koniec,..

monro
26. aug 2020

@mojitka13 cakali sme hlavne kvoli dcere. Mala 7, ked sme sa rozviedli. Zili sme tak tri roky priblizne. Syn je starsi, mal 15 vtedy a on uz videl, ze su veci inak akoby mali byt. Dcere ked sme vsetko vysvetlili, pochopila. Sama som cakala, ze to bude horsie....

potvorka88
26. aug 2020

My sme sa tiez na vsetkom dohodli a rozvod bol uz len formalita. Majetok sme si vysporiadali dopredu a co sa tyka deti sme sa dohodli na neobmedzenom styku, aby netrpeli, ze mozu byt s otcom iba vo vymedzeny cas. Tak isto vyzivne sme sa dohodli na prijatelnu sumu pre oboch. Najhorsie bolo zacat odznova, najst si byvanie, povybavovat vsetko okolo hypoteky, ale aj v tom mi ex pomohol. Podpisal mi zuzenie bsm aby som si mohla kupit byt este pred rozvodom a dokonca mi rucil. Ked to zacalo skripat nebolo to take ruzove, ale po rozumnom rozhovore, ze je blbost si riesit nase zalezitosti cez deti sa to ukludnilo. Teraz spolu vyborne vychadzame, robime vsetko pre to aby detom nic nechybalo ci materialne alebo citovo. Aj deti to celkom dobre zvladli a to je zaklad. Vedia, ze sa medzi dospelymi nieco pokazilo, ale vedia aj to, ze maju stale milujucu mamku aj tatka. Este to bolo narocne s organizaciou casu, ale aj to sa nakoniec podarilo upratat. Tym, ze su uz vacsi a pomerne od nizkeho veku dost samostatni, tak to vsetko zvladame.

hors
26. aug 2020

Ja som sa rozviedla keď mal malý cca 8r.No nás rozviedli na 1 sup. Decembri som podala žiadosť a do 8.januara sme boli rozvedený. My sme sa vedeli dohodnúť na všetkom, aspom to. No potom to bolo ťažké ale dá sa to zvládnuť. Jednoducho začínaš od nuli by som povedala. Ja som bola bez bytu, peňazí ale neako som to prekonala. No musím povedať že som už 2 x vydať a e ex mame celkom dobrý deň vstah. Bývame od seba 300km ale napíšeme si občas. Držím palce

tinqua
26. aug 2020

@huxy tak akoze to urcite zavisi od okolnosti, ale kde su male deti, no pokoj mat nebudes...ja sa uz tri roky vadim kvoli dcere...raz je dobre, raz mu prepne, inokedy zas jeho zene, niekedy aj ja mam bojovejsiu naladu...akoze stale daco

deti95060810
26. aug 2020

za najdôležitejšie považujem aby dvaja rozchádzajúci zostali aj po rozvode priateľmi a aspoň kvôli deťom viedli akú takú - normálnu komunikáciu....žiaľ nám so to s ex NIKDY nepodarilo....
Nič nie je horšie ako ohrdnutý človek , popr. ak si začnú robiť bývalí partneri naschvály a prieky ....

okost
autor
27. aug 2020

@eliska13 Myslis, ze chlap z toho vyjde vzdy lepsie? Preco?

okost
autor
27. aug 2020

@huxy Ako to ides riesit s tou hypo? Nema zaujem? Vobec?

okost
autor
27. aug 2020

@monro To je idealny stav, ktoreho by sme sa mali snazit dosiahnut vsetci? Ako sa vam to podarilo?

okost
autor
27. aug 2020

@mondolina A co bolo podla teba pre tvojho ex najtazie?

okost
autor
27. aug 2020

@tinqua A je mozne nejak toto opakujuce sa vycinanie ukoncit?

mondolina
27. aug 2020

@okost
Že prišiel o rodinu.

okost
autor
27. aug 2020

@sante81 A ako si sa teda popasovala s tym, ze nie je cas na seba ani vztah? Je vlastne z toho nejake vychodisko?

tinqua
27. aug 2020

@okost to je vsetko o ludoch...vsetci sme nejaki, ale vo vztahu sa snazime akceptovat, kde sa ludia snazia a hladaju kompromisy ide vsetko harmonicky, problem nastava ked sa dvaja rozidu, vtedy uz ide kazdy sam za seba, pretlaca svoje zaujmy a potreby, uz nehladi na toho druheho a pri blbom rozchode sa zvykne este pripojit chut robit prieky...a mas o zabavu postarane, zial na deti sa uz pritom moc nehladi, kazdy ma svoj pohlad na to ako by to malo fungovat, svoje naroky na vychovu...ako som povedala, chce to cas na to aby sa situacia ukludnila a ludia zacali jednat racionalne a nie emocionalne

monro
27. aug 2020

@okost bude to asi tym, ze velke emocie uz pocas tych rokov vyprsali a vsetko sme riesili uz s chladnou hlavou a v podstate na priatelskej urovni.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli