Rozvod a všetko čo s ním súvisí

adulalka
26. okt 2009

Ahojte,

chcela by som sa nejak dozvediet ako funguje cele rozvodove konanie, ako dlho po odovzdani navrhu ziadosti o rozvod budem pozvana na pojednavanie - aka je zrhuba ta cakacia doba...
Dakujem

krasneleto
6. máj 2013

@mija_ja nie len 2 jedno ostava na sude a jedno sa posielat odporcovi aspon tak viem ja

31majka12
6. máj 2013

@danjelca akoze sa snazi o co?

mija_ja
6. máj 2013

@krasneleto
aj ked su deti? na nete som citala ze 3. Ale aj tak, nevies poradit ci v oboch treba davat overene kopie a original potvrdenia o trvalom pobyte, alebo staci ked to do toho druheho len ofotene kopie?

tajomna21
6. máj 2013

@mija_ja fuuu, tak toto ti nepoviem veru, lebo si uz nepamätam ... ale podla mojho nazoru by mali byt vsetky podania rovnocenne, takze bud overene u notara alebo original (ale je to len moj nazor)

krasneleto
6. máj 2013

@mija_ja napisem IP

le_to
16. máj 2013

nám pojednávanie odročili a budú robiť znalecký posudok, vie mi niekto povedať ako bude taký znalecký posudok prebiehať ??

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
le_to
18. máj 2013

@malinovka333 nie nedohodli sme sa, znalecký posudok kto je vhodnejším rodičom na starostlivosť o syna

nikiz
22. máj 2013

aky mate dievcata dovod rozvodu?

mija_ja
5. jún 2013

Ahojte, neviete mi prosim poradit ako ste dokladovali vydavky na dieta? Ja dost veci kupujem z netu tuna z bazaru. Rovnako potraviny prenho ako vydokladujem? To tam mam tahat milion blockov .Mam tam davat aj ucty za telefon , net , poistky stavebko a tak?Ako ste to robili?

le_to
6. jún 2013

@mija_ja tak napríklad odo mňa sudkyna žiadne účtenky nepýtala

mija_ja
6. jún 2013

@le_to
a podla coho ti potom urcila vyzivne? Mne prislo ze mam predlozit elektrika plyn atd za posledny tusim rok. lenze ja byvam s mamou a ona vsetko plati, nic nie je na moje meno. Ja len jej mesacne posielam sumu na ktorej sme sa dohodli. Takze asi jedine vypis z uctu aby videla ze to platim. No neviem.

le_to
7. jún 2013

@mija_ja podla nicoho, ešte nie sme rozvedení, ona je podplatená, to by si musela vidieť na tom súde ako sa chovala ku mne a manželovi a aj debilovi by bolo jasné, že je to už dopredu dohodnuté, že môjho syna má dostať môj úžasný manžel, ktorý je mimochodom pedofil

lovesista
14. júl 2013

@le_to preboha, a ja som si myslela ze moj muz je hovado, ale podla toho co pises ty tak tvoj je asi este vacsie.. ☹
@mija_ja prosim ta, ako to bolo nakoniec s tymi dokladmi? museli byt vsetky notarsky overene? -rodne listy, sobasny list, atd..
tiez rozmyslam ze to urobime tak ako ty a @tajomna21 tiez sa vieme na vsetkom dohodnut (vyzivne, uprava styku s detmi, bsm..) takze spiseme dohodu, ale musim si este vela veci nastudovat okolo toho celeho lebo mam v tom chaos. takze v Ziadosti o rozvod budeme vystupovat obaja ako navrhovatelia, vsak? a co je to vlastne ten petit? 😕

tajomna21
14. júl 2013

@lovesista nie, jeden je navrhovatel, druhy odporca, aj ked suhlasite obaja .... petit je navrh, ako by ste chceli, aby sud rozhodol .... najdes vzory ziadosti o rozvod aj na nete, tam by mal ten petit byt .....

le_to
15. júl 2013

@lovesista je to pedofilne hovado, všetko je vraj jeho syn, byt, majetok, a ja som chudera, rehoce sa mi do ksichtu, ja som podala trestné oznamenie a odišla som zo synom do krízového centra, lenže on si vybavil predbežné opatrenie a prišiel tam aj s policajtami a zobral mi ho, keď som sa vrátila domov, tak zbalil synove a svoje veci a odišiel na neznáme miesto, odvtedy som svojho syna nevidela, nechce mi dovoliť stretávať sa s ním, a súd je na jeho strane, Prečo asi však??

le_to
15. júl 2013

@lovesista a odo mňa sudkyňa pýtala originály dokladov, či rodný list alebo sobášny list, žiadne overené kopie, a bločky ju vôbec nezaujímali

tajomna21
15. júl 2013

@le_to tak daj na sud ze je sudkyna zaujata ... ze je pedofil nevies nijako dokazat? najdi si dobreho pravnika, neries to sama, ked mas proti sebe idiota

lovesista
15. júl 2013

@tajomna21 oki, dakujem za vysvetlenie 😉 prave rozmyslam ze ci neskusime aj manzelsku poradnu. Mohla by to byt pred sudom polahcujuca okolnost a mozno by nas rozviedli uz na prvom pojednavani. mame totiz malinke deti a vsetci ma strasia ze nas len tak lahko sudca nerozvedie
@le_to ach boze, to je hrozne ☹ ja som tiez rozmyslal ze pojdem do krizoveho centra, lebo mama aj babka ma odmietli s dvoma detmi prijat, vraj si mam ist zachranovat manzelstvo 🤐
Ak je fakt pedofil skus to dokazat pred sudom. ci on je nejaky prachaty a vsetkych uz podplatil?

tajomna21
15. júl 2013

@lovesista mna tiez rozviedli a mala som malu dceru ... hned na prvom pojednavani, cely sud trval 10 minut aj s vyhlasenim rozsudku, kedze sme boli dohodnuti, nebolo co natahovt ...
krizove centra su dost plne, neviem, ci najdes miesto ... neviem, aky problem mate s mm, ale nezavidenia hodne, ze ti rodina nechce pomoct ...

le_to
16. júl 2013

@tajomna21 ešte v máji som žiadala o výmenu sudkyne a dodnes nemám žiadnu odpoved, advokáta som si našla až na štvrtý pokus, a môj muž sa mu už stihol aj vyhrážať, to znamená, že sa vyhražal aj tým predtým preto z toho vycúvali, no teraz som mala šťastie na advokáta, ktorý sa takých ludí ako je môj muž nebojí

le_to
16. júl 2013

@lovesista bude sa robiť znalecký posudok, ktorý dokáže, že je to pravda, manžel má na úplatky sponzora

tajomna21
16. júl 2013

@le_to tak hlavne, ze si nasla nejakeho advokata ... tak treba dat staznost za prietahy .... drzim palce, viem, ze peniaze bohuzial hybu svetom

kikuska86
8. aug 2013

mna rozvadzaju nase slavne sudy uz 6 a pol roka zhruba a stale nic,co mam robit

le_to
8. aug 2013

@kikuska86 to nemyslíš vážne

kikuska86
8. aug 2013

@le_to to myslim vazne,a uz neviem co mam robit,som s toho nanervy,

tajomna21
8. aug 2013

@le_to no koniec sveta ... a to preco? uz ste sa stazovali za prietahy?

le_to
9. aug 2013

@kikuska86 máš právnika?

le_to
9. aug 2013

@tajomna21 teraz riešim iné, kikuska by sa ale určite mala sťažovať, však to nie je normálne aby ich za 6 rokov nerozviedli

tajomna21
9. aug 2013

@le_to hej to malo byt @kikuska86, zle som to oznacila